Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Town

 

Καλη σκηνοθεσια και ατμοσφαιρα, μετριο γιατι ηταν αρκετα κλισε το σεναριο.

Σε καθε περιπτωση ο Αφλεκ ειναι ενας αξιολογος σεναριογραφος και σιγουρα ενας καλος σκηνοθετης και οσο πιο γρηγορα το καταλαβει και σταματησει να κανει τον ηθοποιο στις ταινιες του, τοσο καλυτερα

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

The Town

 

Το 'δα κι αυτο, χθες, αργα το βραδυ. Για να εκατσα απο τις 12 μεχρι τις 2:30 (extended version)και να το ειδα υποθετω πως μου αρεσε. Το σεναριο εχει τα κλισεδακια του αλλα γενικως δεν ειναι απο αυτα που βλεπεις συνεχως, με τραβηξε η υποθεση και το υφος, η σκηνοθεσια εκανε τη δουλεια της, παρακολουθησα μερικες εντυπωσιακες και αρκετα ρεαλιστικες gunfight σκηνες και μερικες γαματες stealth φασεις, οι χαρακτηρες καλοσχεδιασμενοι οι περισσοτεροι. Μετα την πρωτη μιαμιση ωρα επεσε καπως αλλα οχι πολυ. Και τωρα τ' αρνητικα: Γιατι ρε Ben, αγορι μου, δεν αφηνεις στην ακρη την ηθοποιια και ν' ασχοληθεις με την σκηνοθεσια αποκλειστικα; Σ' ολη την ταινια παλι ειχες την ιδια μαμουχαλη γκριματσα, κουνουσες το στομα σου κι ηταν σαν να εβλεπα μετριο -στην ομιλια- χαρακτηρα animation. Σπανιο πραγμα να βλεπεις ταινια που ο πρωταγωνιστης ειναι απο τους χειροτερους ή και ο χειροτερος στην ταινια. Και κατι ακομα: Εκανες εναν επαγγελματια ληστη τραπεζων, μαγκα μου, ακομα κι εδω επρεπε να το παιζεις ο αγνος, καλος, αγαθος σουπερ ηθικος ανθρωπος; Αμαν. Τεσπα, καλη ταινιουλα.

 

7/10

 

edit: kaizer, μαζι την ειδαμε μου φαινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scott Pilrgim vs The World.

 

Καλή ταινια. Γεματη ακυρίλες με την καλή έννοια, σε στυλ videogame(και το σεναριο σαν βιντεοπαιχνιδιου ειναι). Δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα, αλλα ισως θεωρηθει βαρετή για καποιους, ειδικα αν δεν ειναι fan των videogames.

 

7/10

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Hachiko http://www.imdb.com/title/tt1028532/

 

Απλά η τελειότερη ταινία που έχω δεί ποτέ μου. Πολύ συγκινητική και αληθινή ταινία μιας και πρόκειται για αληθινή ιστορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rabbit Hole 8,5/10 απο εμενα. Η καλυτερη ερμηνεια της Kidman μετα το Dogville.Μπαινει χαλαρα στις καλυτερες ταινιες της χρονιας κατα τη γνωμη μου.Βεβαια η ταινια ειναι βαρια με ολη τη σημασια της λεξης.

http://www.imdb.com/title/tt0935075/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Devil

 

Το ειδα μονο και μονο επειδη καποιος με επρηξε να το δουμε. Ηταν ακριβως οπως το περιμενα (ισως λιιγο πιο οτιναναι). Μετριο, κοινοτυπο, χαζο και με σαλαμαγια-σαλαμα twist στο τελος (ρε μαγκα δεν εχει πλακα αμα το ξερουμε απο πριν οτι θα εχει twist στο τελος.). Κακο σεναριο, τα συνηθισμενα στα υπολοιπα. Φυσικα οποιου η εμπειρια περιοριζεται στις αμερικανιες του ειδους, ή ειναι 13-14χρονων, θα το λατρεψει.

 

 

"Οταν ο "Αυτος" ειναι εδω, τα τοστ πεφτουν αναποδα!" :lol: :lol: :lol: Και μετα περιμενει να παρουμε τις ταινιες του στα σοβαρα.

 

 

5-/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το INception , καλό , όχι θείλα που το κάνουν μερικοί γιατί κάτι μου την έσπασε στη γυναίκα του πρωταγωνιστή και από ένα σημείο και μετά οι σκηνές δράσης δεν είχαν νόημα. Γενικότερα όσο το σκέφτομαι οι άμυνες του εγκεφάλου ήταν λίγο too much αλλά παίρνει ένα 8/10 άνετα και στο τέλος όλα καθαρίζουν, οπότε μη βιαστείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω το βραδυ να δω το Repo men, πριν μπω σε Dexter mode. Διαβασα την υποθεση απο το IMDB και μου φανηκε αρκετα ενδιαφερουσα.

 

Το εχει παρακολουθησει κανεις; Εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα χτες βραδυ το The Tortured

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6PmEdQB1vYI]http://www.youtube.com/watch?v=6PmEdQB1vYI[/ame]

το οποιο δεν μου αρεσε καθολου και δεν συνιστω να το δειτε

 

Εμενα μου αρεσε παντως

Δραση πριν ακομα βγουν οι τιτλοι αρχης και καποιες φρικιαστικες σκηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Repo men

 

Εξαιρετικη ιδεα για σεναριο, θα μπορουσε να ειναι ταινιαρα, τελικα ηταν απλα καλο. Λογω σεναριακων προβληματων κυριως (που αποκαλυπτονται στις τελευταιες πραξεις), και καποιων -κοιτα τι σουπεργουαου μαγκας σφαχτης που ειμαι και την σουπεργουαου μπιτσ γκομενα μου- φασεων (παλι στα τελευταια λεπτα αναφερομαι).Κινει καποιον προβληματισμο σχετικα με το θεμα, ισως και την ηθικη γενικοτερα, κρατα το ενδιαφερον παρα την οχι και τοσο πρωτοτυπη εξελιξη στο δευτερο μερος. Ευχαριστη εκπληξη

το twist πριν το κλεισιμο.

 

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το Due Date... αν σε καποιον αρεσε το hangover, θα του αρεσει και αυτο. ο Γαλιφιανακης ειναι ταλεντακι σε αυτο το ειδος υποκριτικης. δεν ξερω αν ειναι καλος σε οτιδηποτε αλλο, παντως σε αυτο τα καταφερνει πολυ καλα. δεν ειναι ταινια που θα σου περασει καποιο μηνυμα η θα σου μεινει για τις ερμηνειες και τους δυνατους χαρακτηρες. ειναι μια χαλαρη ταινια για να περασει ενα απογευμα ευχαριστα. ισως δεν αξιζει να το δεις σε σινεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Devil

 

Αν ειναι δυνατον!

Εισαι ο Σιαμαλαν, ο τυπος που αφηνεις τον πλανητη ξερο με την 6η αισθηση και μετα εχεις μια κατηφορα διχως τελος. Κανεις την μια γελοιοτητα μετα την αλλη...αν και ολοι παραδεχονται πως αν και σαν παραγωγος και σεναριογραφος(ειδικα αυτο) εισαι για τρελες φαπες, σκηνοθετικα δεν εισαι κακος. Καθε αλλο.

Και αποφασιζεις να γυρισεις τριλογια στην οποια κανεις ολα τα αλλα ΕΚΤΟΣ απο τη σκηνοθεσια?Μυαλο θελει να καταλαβεις οτι θα βγει τρελη μουφα?

Σεναριο αστα, κλισε και βαρετο, παραγωγη χαλια(οι μισοι ρολοι και σκηνες εκτος του ασανσερ δεν καταλαβαινεις πως προεκυψαν, αθλιο μονταζ δλδ) και σκηνοθεσια οκ, οχι ασχημη, αλλα και τιποτα σπεσιαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...