Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιεικώς χάλια. ...

 

Εμένα δεν με νοιάζει, αλλα ρίξε και κανα σποιλερ γιαυτούς που δεν το χουν δει/διαβάσει το βιβλίο ρε...

 

Και ναι, συμφωνώ :

 

Πολύ αντιγραφή την βρήκα και εγώ με το μενταγιόν, και με τον Gollum like ξωτικό που αναφερόταν στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο... FFS!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα δεν με νοιάζει, αλλα ρίξε και κανα σποιλερ γιαυτούς που δεν το χουν δει/διαβάσει το βιβλίο ρε...

 

Και ναι, συμφωνώ :

 

Πολύ αντιγραφή την βρήκα και εγώ με το μενταγιόν, και με τον Gollum like ξωτικό που αναφερόταν στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο... FFS!

 

 

Έχεις δίκιο το διόρθωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman Begins και το The Dark Knight ...

 

Ενταξει για ταινιες φαντασιας που ειναι και οι δυο ηταν καλες αν και δεν μαρεσουν και πολυ αυτου του ειδους ταινιες ...

 

Το Batman Begins μου αρεσε περισσοτερο παντως ....biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frozen : 5/10 και πολύ λέω ( τραγικές οι ερμηνείες , το περίμενα ότι θα είναι μούφα απλά με έτρωγε η περιέργεια )

 

The Sorcerer's Apprentice : 6/10 ( το υποψιαζόμουν ότι θα είναι ψιλομούφα λόγω Cage )

 

Easy A : 7/10 ( καλή συγκριτικά με τις ταινίες του είδους )

 

The Book of Eli : 7.5/10 ( καλή )

 

Repo Men : 8/10 ( πολύ καλή , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει τόσο χαμηλή βαθμολογία στο IMDB )

 

Υ.Γ. Δεν τις είδα φυσικά όλες σήμερα , απλά προτιμώ να τις γράφω συγκεντρωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frozen : 5/10 και πολύ λέω ( τραγικές οι ερμηνείες , το περίμενα ότι θα είναι μούφα απλά με έτρωγε η περιέργεια )

 

The Sorcerer's Apprentice : 6/10 ( το υποψιαζόμουν ότι θα είναι ψιλομούφα λόγω Cage )

 

Easy A : 7/10 ( καλή συγκριτικά με τις ταινίες του είδους )

 

The Book of Eli : 7.5/10 ( καλή )

Repo Men : 8/10 ( πολύ καλή , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει τόσο χαμηλή βαθμολογία στο IMDB )

 

Υ.Γ. Δεν τις είδα φυσικά όλες σήμερα , απλά προτιμώ να τις γράφω συγκεντρωτικά.

 

Και μονο για την σκηνη του σεξ-εγχειρησης ειναι λογικο να παιρνει τετοιες βαθμολογιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Takers

 

Ουτε ιχνος πρωτοτυπιας στην υποθεση (Oceans 13: Black Edition+Paul Walker επρεπε να λεγεται), μετριες ή και κατω του μετριου wannabe-cool ερμηνειες (φυσικο κι επομενο εφοσον σχεδον οι μισοι πρωταγωνιστες ειναι rnb rappers), βαρεμαρα γενικως, δεν αξιζει περαιτερω σχολισμο. Ειδα λιγο παραπανω απ' το μισο, κι αυτο με το ζορι.

 

5/10 (επιεικως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυρίες και κύριοι: Delicatessen !

 

όταν ο σκηνοθέτης είναι τρελαμένος μ'αυτό που κάνει: φαίνεται. Στη συγκεκριμένη κάνει μπαμ.

 

μιλάμε για σινεμά στα καλύτερα του. Δεν ξέρω αν διδάσκεται στις σκηνοθετικές σχολές, αλλά θα πρεπε. :P

 

Η αισθητική του (το feeling που λέμε :P ) απίστευτη.

Καταχνιά, υπόνομοι, χασάπηδες, κλόουν, retro καταστάσεις, ένα tribute στο Metropolis γεμάτο περίεργες εκπλήξεις.

 

Delicatessen-movie-07.jpg

 

Φρικιαστικό ευφάνταστο και διασκεδαστικό.

 

Του βάζω 10/10 και πάω να το ξαναδώ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"The Kids Are All Right"

Πολυ καλη κατα την αποψη μου και μια Julianne Moore φοβερη και μου ειχε αρεσει πολυ στην ταινια "Savage Grace" ασχετα που δεν ειχε φοβερες κριτικες η ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...