Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να σας φαίνεται γελοίο αλλά για το 10χρονο κοριτσάκι που θα πάει να το αγοράσει επειδή θα ενθουσιαστεί από την συσκευασία θα είναι πολύ στενάχωρο. Αλλά το κάνει συνεχώς τα τελευταία χρόνια η kinder. Ρίχνει όλο και περισσότερο την ποιότητα των παιχνιδιών που δίνει. Την δεκαετία του '90 έβαζε τέλεια παιχνιδάκια. Τα τελευταία χρόνια δίνει μόνο μπούρδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχα καιρό νά πάω στό lidl στην γλυφάδα (λεωφ.βουλιαγμένης ) κ επιτέλους  ειδα γίναμε ευρωπαίοι ... (μπορεί νά υπάρχει κ σέ αλλα καταστηματα στην αθηνα η γενικά στην υπολοιπη ελλαδα  ) αλλά  εγω τό ειδα αυτό για πρωτη φορα σε αυτό τό καταστημα ,εκεί λοιπόν πού ειναι τά ειδη ψωμιού - τυρόπιτες κλπ τά  εχουν αλλάξει  ολα ριζικά , στά καθε ειδος ψωμιού - τυρόπιτας  κ ολα τά παρεμφερή μέ αυτά , ειναι τοποθετημένα μέσα σέ κλειστά  διαφανή κουτιά κ μέ ενα φτυαράκι ( τό καθε κουτί εχει τό δικό του φτυαράκι ) επιλέγεις  τό ψωμί π.χ. πού θέλεις τό βγάζεις από εκει πού ειναι κ τό βάζεις δίπλα οπου χωράει τό χερι σου κ τό βαζεις μέσα σέ χαρτινη σακούλα κ το βαζεις  μετά στο καρότσι σου (σου δίνουν κ πλαστικό γαντάκι για νά το πιάσεις αν εχεις  βρωμικα χέρια  κλπ ., εχει πλάκα ολη αυτή η φάση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ ΘΕσσαλονίκη/Παπαναστασίου θα είναι μισός μήνας τουλάχιστον που έγινε η "αναβάθμιση" στον τρόπο διάθεσης των προϊόντων φούρνου.

 

Δεν ξέρω γιατί το κάνανε (δεν έχω αγοράσει κάτι από εκεί ακόμη), εκτός κι αν τα κρατάει κάπως ζεστά στους θαλάμους...κατα τ' άλλα ταλαιπωρία για τους πελάτες, αρκετά "ταλαιπωρημένα" προϊόντα από το "ψάρεμα" και το αποτέλεσμα σε τί είναι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερνει το σαββατο μια γκριλιερα ψηστιερα με αποσπωμενες πλακες. Η τιμη ειναι υψηλη κατα τη γνωμη μου αλλα φαινεται στιβαρο μοντελο.

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=45961

Καλη ειναι Την ειχα αγορασει πριν απο κατι μηνες με 39,99€ ...(τωρα πηρε 4€ και 1 λεπτο παραπανω)!

 

Για τα τοστ ειναι σουπερ (παιρνει και εξι) ειδα τι σημαινει να φτιαχνεις τοστ και να μην τα "σιγοβραζει" αλλα να τα φτιαχνει οπως πρεπει!..

Για μπαρμπεκιου τωρα  ειναι φασαρια να καθαρισεις τις πλακες (αποσπομενες ειναι αλλα) ειναι απο λεπτο φυλλο αλουμινιου με μια απαλη? επιστρωση απο αντικολλητικο υλικο

Μπορει να κανω και λαθος καπου αλλα νομιζω χιλιες φορες να τα φτιαχνει κανεις σε κανα τηγανι γκριλιερα παρα στην τοστιερα  (ασχετα που ανοιγει διαπλατα και δινει μεγαλη επιφανεια) γιατι ειναι καπως μπελας να την καθαρισεις μετα.

=

Ως τοστιερα θα την ξαναγοραζα σιγουρα Ως ψηστιερα η επιλογη δικη σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε στο site το φυλλαδιο της επομενης βδομαδας, αλλα μου φαινεται λιγο μουφα. Δεν μπορεσα να ξεχωρισω κατι αξιολογο (μη φαγωσιμο).

 

Συμφωνω μαζι σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα αλλα 2 δωρακια ηταν αυτα.Παλι καλα.

 

Ευτυχως.

Αν για εμας ενα τετοιο περιστατικο μας θυμιζει οτι 'μας κοροϊδευουν', τα μικρα παιδακια νιωθουν ακομη χειροτερα, 'απογοητευση'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ ΘΕσσαλονίκη/Παπαναστασίου θα είναι μισός μήνας τουλάχιστον που έγινε η "αναβάθμιση" στον τρόπο διάθεσης των προϊόντων φούρνου.

 

Δεν ξέρω γιατί το κάνανε (δεν έχω αγοράσει κάτι από εκεί ακόμη), εκτός κι αν τα κρατάει κάπως ζεστά στους θαλάμους...κατα τ' άλλα ταλαιπωρία για τους πελάτες, αρκετά "ταλαιπωρημένα" προϊόντα από το "ψάρεμα" και το αποτέλεσμα σε τί είναι καλύτερο;

 

Στο Lidl Γέρακα Αττικής είναι έτσι τουλάχιστον από πέρσι.

 

Όσο για το "καλύτερο" που αναρωτιέσαι, απλά ο Αρίστος ψάρωσε με την όλη εικόνα, και σίγουρα ήταν χαλαρός, θα πήρε μόνο ένα ψωμάκι, ο θάλαμος από όπου το πήρε πιθανώς θα είχε μόνο 2-3 φρατζόλες ξερωγώ και δε θα ήταν πηγμένος (πράγμα που κάνει το "ψάρεμα" μαρτύριο, ειδικά όταν βιάζεσαι/ έχεις νεύρα/ θέλεις να πάρεις τουλάχιστον 3-4 φρατζόλες).

 

Την πρώτη φορά είναι όντως κάπως ψαρωτικό με τον "πολιτισμό" που αναδίδει, αλλά θέλω να τον δω όταν θα έχει και 2-3 μπαρμπάδια μπροστά του που θα τρέμουν τα χέρια τους και θα κάνουν μισή ώρα να καταλάβουν πώς "ψαρεύει" κανείς και για κερασάκι μπορεί να έχει λατεξογαντάκια, αλλά να τον δω όταν δεν θα έχει φακελάκια και ο υπάλληλος από πίσω θα είναι εξαφανισμένος....

 

Σε κάθε περίπτωση, η σύμμεικτη φρατζόλα τους του κιλού, γαμεί.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...