Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Lidl Γέρακα Αττικής είναι έτσι τουλάχιστον από πέρσι.

 

Όσο για το "καλύτερο" που αναρωτιέσαι, απλά ο Αρίστος ψάρωσε με την όλη εικόνα, και σίγουρα ήταν χαλαρός, θα πήρε μόνο ένα ψωμάκι, ο θάλαμος από όπου το πήρε πιθανώς θα είχε μόνο 2-3 φρατζόλες ξερωγώ και δε θα ήταν πηγμένος (πράγμα που κάνει το "ψάρεμα" μαρτύριο, ειδικά όταν βιάζεσαι/ έχεις νεύρα/ θέλεις να πάρεις τουλάχιστον 3-4 φρατζόλες).

 

Την πρώτη φορά είναι όντως κάπως ψαρωτικό με τον "πολιτισμό" που αναδίδει, αλλά θέλω να τον δω όταν θα έχει και 2-3 μπαρμπάδια μπροστά του που θα τρέμουν τα χέρια τους και θα κάνουν μισή ώρα να καταλάβουν πώς "ψαρεύει" κανείς και για κερασάκι μπορεί να έχει λατεξογαντάκια, αλλά να τον δω όταν δεν θα έχει φακελάκια και ο υπάλληλος από πίσω θα είναι εξαφανισμένος....

 

Σε κάθε περίπτωση, η σύμμεικτη φρατζόλα τους του κιλού, γαμεί.-

απορώ ποιός  γερμαναράς @αλάκας τό σκέφθηκε αυτό γιά τό ... ψάρεμα στά ψωμιά κλπ , απλά μιά αηδία  κ μεγάλη  ταλαιπωρία ειναι κ τίποτε αλλο ,εγώ πού πήγα πάλι σήμερα σχεδόν ολοι διαμαρτύρονταν γιά αυτή τήν μανούρα γιά νά πάρεις ψωμί η τυρόπιτα κλπ, (ασε πού ειναι κατάκρυα ολα τά προιόντα τώρα - κ χθές κ σήμερα αυτό διαπίστωσα ) προσωπικά νομίζω οτι αργά η γρήγορα θά τό καταργήσουν  τό ψάρεμα ... (βάζω κ στοίχημα  γι αυτό ) αυριο σάββατο θά εχει πολύ κόσμο κ θά γίνεται τής ...πόπης μπροστά στόν φούρνο μέ τά φτυαράκια - πράγματι η  σύμμεικτη φραντζόλα ειναι τέλεια (ειδικά αν εχει προσφορά από 1.99 euro στά 1.39 euro)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ειδικά αν εχει προσφορά από 1.99 euro στά 1.39 euro)  :-D

 

....έεετσι.

 

 

 

Νντωμεταξύ, στον φούρνο (/σχάρα/γουατέβα), με λαδάκι και ριγανίτσα ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΟΥΤΥΡΟ.....

 

......ΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ........

 

Καλά που πήρα και χαρτοπετσέτες.

 

 

 

Οσο για τον φουρνο εγω παντα κλειστα τα βρισκω σε ζελατινες τα αρτοποιηματα. Υπαρχουν φουρνοι που τα εχουν χυμα;

 

......ουουου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....έεετσι.

 

 

 

Νντωμεταξύ, στον φούρνο (/σχάρα/γουατέβα), με λαδάκι και ριγανίτσα ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΟΥΤΥΡΟ.....

 

......ΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ........

 

Καλά που πήρα και χαρτοπετσέτες.

 

 

 

 

......ουουου.

 

Ή μελάκι και ταχίνι και χαμός στο ίσιωμα...το ταχίνι πάντως το πήγε από 1.89 (1.69 πολύ καιρό) 1.99 που και πάλι είναι συγκριτικά καλή τιμή, αλλά ντάξει.

 

Το μόνο καλό είναι πως τώρα έχει κόφτη ψωμιών...

...τα "φρέσκα" ψωμιά συνήθως τελειώνουν γρήγορα γιατί κόβονται και άνισα...με τον κόφτη διαλέγεις πλάτος κοπής και στο κόβει σε ίσα κομμάτια...

 

Το δοκίμασα σήμερα και δουλεύει πολύ καλά...

απορώ ποιός  γερμαναράς @αλάκας τό σκέφθηκε αυτό γιά τό ... ψάρεμα στά ψωμιά κλπ , απλά μιά αηδία  κ μεγάλη  ταλαιπωρία ειναι κ τίποτε αλλο ,εγώ πού πήγα πάλι σήμερα σχεδόν ολοι διαμαρτύρονταν γιά αυτή τήν μανούρα γιά νά πάρεις ψωμί η τυρόπιτα κλπ, (ασε πού ειναι κατάκρυα ολα τά προιόντα τώρα - κ χθές κ σήμερα αυτό διαπίστωσα ) προσωπικά νομίζω οτι αργά η γρήγορα θά τό καταργήσουν  τό ψάρεμα ... (βάζω κ στοίχημα  γι αυτό ) αυριο σάββατο θά εχει πολύ κόσμο κ θά γίνεται τής ...πόπης μπροστά στόν φούρνο μέ τά φτυαράκια - πράγματι η  σύμμεικτη φραντζόλα ειναι τέλεια (ειδικά αν εχει προσφορά από 1.99 euro στά 1.39 euro)  :-D

 

Να δεις σήμερα το απόγευμα με τις μανάδες να έχουν αφήσει τα κουτσούβελα να ψαρεύουν, ανακατεύοντας τα πάντα, φωνάζοντας και μην αφήνοντας κανέναν άλλο να εξυπηρετηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ το ψάρεμα για πολλούς λόγους. Ένας από αυτούς είναι το ότι μπορείς να πάρεις και ένα μόνο ψωμάκι. Στα συσκευασμένα τα έχει από 2 στο κάθε σακουλάκι. Σε όσα lidl έχω βρεθεί δεν έτυχε καθυστέρηση από γερόντια κλπ εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλτε μια φωτο ρε παιδια, δεν μπορω να καταλαβω αυτο τον μηχανισμο που περιγραφετε.

 

Τα προϊόντα είναι σε διαφανείς θαλάμους, ας πούμε, με ανοίγματα μόνο από τα πλάγια...από μπροστά είναι σχεδόν κλειστά, υπάρχει μόνο ένα στενό οριζόντιο άνοιγμα από άκρη σε άκρη ίσα ίσα να σου επιτρέπει με ένα "φτυαράκι" με μακριά λαβή που υπάρχει σε κάθε θάλαμο να σηκώσεις λίγο και να σπρώξεις οριζόνται το προϊόν που θες, ώστε να βγει από τα πλάγια στον ενδιάμεσο χώρο μεταξύ των θαλάμων...

...από εκεί μόνο μπορείς να πιάσεις το προϊόν και να το βάλεις στο χάρτινο σακουλάκι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολύ ιδιαίτερο μαγαζί πρέπει να έχεις πέσει. Δεν έχω πετύχει κανένα που να τα δίνει..."χιώτικα".

 

 

 

 

 

 

 

 

Βγαλτε μια φωτο ρε παιδια, δεν μπορω να καταλαβω αυτο τον μηχανισμο που περιγραφετε.

 

 

 

img_2871.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lidl Hellas: Νέα καμπάνια για την ποιότητα των προϊόντων

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500057894

Ωχ! Ετοιμαστείτε για αυξήσεις και τέλος εβδομαδιαίων προσφορών. Ακόμα θυμάται το πορτοφόλι μου την μαύρη περίοδο "Νταϊάν Κόχυλα" με τις 3-4 προφορές σε μονοσέλιδο φυλλάδιο. :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μ@λ@κα αγρότη, άλλη μία ουσιαστική κίνηση

 

Απο μια αποψη εχεις δικιο γιατι  εδω τους ριξαν καλυτερο πραμα http://www.eglimatikotita.gr/2015/07/lidl.html

 

40iqaaibzt.jpglarge.jpeg

Μπράβο μ@λ@κα αγρότη, άλλη μία ουσιαστική κίνηση

... διαβασε και εδω για τα πως και τα γιατι προτου πεταξεις τη μπαρουφα  σου: http://www.protothema.gr/greece/article/550589/ahura-lidl-alexandroupolis-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τους δικούς μας το περίμενα απο έξω όχι ... , αλλα δεν μπορούν να καταλάβουν οτι η αγορά είναι παγκόσμια πλέον αντε να φύφουν οι παλιες γενιές  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μια αποψη εχεις δικιο γιατι  εδω τους ριξαν καλυτερο πραμα http://www.eglimatikotita.gr/2015/07/lidl.html

 

... διαβασε και εδω για τα πως και τα γιατι προτου πεταξεις τη μπαρουφα  σου: http://www.protothema.gr/greece/article/550589/ahura-lidl-alexandroupolis-/

 

Πω πω, κανονικά έπρεπε να το βάλουν φωτιά

Αγρότη πεινάς, μαμιέται ο Πειραιάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...