Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To bellarom "strong mocha blend" (ψηλό γυάλινο δοχείο με σκούρα γραφικά, 200γρ) είναι με διαφορά ο πιο οικονομικός και γευστικός καφές που έχω πιεί προσωπικά...ο Νεσκαφέ έχει ένα όχι καλοκαβουρδισμένο, αλ΄λα "καμμένο" χαρμάνι που βρωμά μόλις του ρίξεις ζεστό/καυτό νερό γιατί είναι σαν να ξαναψήνεται.

 

Δηλαδη ο νεσκαφε εχει ξαναψηθει ενω ο μπελαρομ οχι?

Μα αυτα που λετε, αυριο θα παρω εναν μπελαρομ και θα σας πω τη γνωμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη ο νεσκαφε εχει ξαναψηθει ενω ο μπελαρομ οχι?

Μα αυτα που λετε, αυριο θα παρω εναν μπελαρομ και θα σας πω τη γνωμη μου...

 

Δεν ξέρω, ξέρω ότι ο Νεσκαφέ μου βρωμάει όταν του ρίχνω ζεστό νερό, ενώ ο bellarom "strong mocha blend" όχι...

 

...δεν λέω ότι είναι ο καλύτερος καφές, γιατί δεν έχω δοκιμάσει ακριβά χαρμάνια ή όλες τις μάρκες του έτοιμου καφέ, αλλά απο τους οικονομικούς που έχω δοκιμάσει έχει την πιο καλή γεύση για μένα, χωρίς το έντονα ενοχλητικό άρωμα του υπερ/κακό/ξανά-καβουρδισμένου Νεσκαφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, ξέρω ότι ο Νεσκαφέ μου βρωμάει όταν του ρίχνω ζεστό νερό, ενώ ο bellarom "strong mocha blend" όχι...

 

...δεν λέω ότι είναι ο καλύτερος καφές, γιατί δεν έχω δοκιμάσει ακριβά χαρμάνια ή όλες τις μάρκες του έτοιμου καφέ, αλλά απο τους οικονομικούς που έχω δοκιμάσει έχει την πιο καλή γεύση για μένα, χωρίς το έντονα ενοχλητικό άρωμα του υπερ/κακό/ξανά-καβουρδισμένου Νεσκαφέ

 

Κι εμενα  μου μυριζει καπως ο νεσκαφε, οχι ομως οταν ειναι ζεστος αλλα οταν κρυωσει. Οταν ειναι ζεστος μυριζει ωραια. Μηπως σου βρωμαει η ζαχαρη που βαζεις?

Ωστε ο νεσκαφε ειναι "υπερ/κακο/ξανα καβουρδισμενος"?

 

Εχω δοκιμασει διαφορους καφεδες και πιο ακριβους απο το νεσκαφε, κανενας ομως δεν με ικανοποιησε. Θα δοκιμασω λοιπον τωρα και αυτον τον ασημο μπελαρομ να δουμε τι λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα  μου μυριζει καπως ο νεσκαφε, οχι ομως οταν ειναι ζεστος αλλα οταν κρυωσει. Οταν ειναι ζεστος μυριζει ωραια. Μηπως σου βρωμαει η ζαχαρη που βαζεις?

Ωστε ο νεσκαφε ειναι "υπερ/κακο/ξανα καβουρδισμενος"?

 

Εχω δοκιμασει διαφορους καφεδες και πιο ακριβους απο το νεσκαφε, κανενας ομως δεν με ικανοποιησε. Θα δοκιμασω λοιπον τωρα και αυτον τον ασημο μπελαρομ να δουμε τι λεει...

 

Έχω από το 2007 να βάλω ζάχαρη στον καφέ, οπότε όχι...τον πίνω σκέτο...δοκίμασε να ρίξεις καυτό νερό σε σκέτο Νεσκαφέ και πες μου αν σου μυρίζει ή όχι (εμένα μου βρωμάει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω από το 2007 να βάλω ζάχαρη στον καφέ, οπότε όχι...τον πίνω σκέτο...δοκίμασε να ρίξεις καυτό νερό σε σκέτο Νεσκαφέ και πες μου αν σου μυρίζει ή όχι (εμένα μου βρωμάει)

 

Α οχι φιλε μου! δεν ριχνουμε καυτο νερο. Εξαλλου το καυτο θα εξαφανισει το καϊμακι, το οποιο ετσι κι αλλιως ειναι λιγοστο αν δεν υπαρχει ζαχαρη.  Να ριχνεις το νερο πρωτου βρασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχθές έναν decaf bellarom και δεν πίνεται...σκέτο δηλητήριο είναι. Μία κουταλιά καφέ δεν γλυκαίνει με τρεις ζάχαρη. Ο decaf νες έχει χειρότερη γεύση από τον κανονικό αλλά αυτός του lidl δεν παλεύεται. Άθλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τις διάφορες απόψεις για τον καφέ. άλλος τους θέλει γλυκούς άλλος πικρούς.

bellarom "strong mocha blend"  και

bellaron gold defcafinated 100% Arabica

 

Για μένα είναι εξαιρετικής ποιότητας και οι δύο σε σχέση με τους φθηνούς άλλων supermarket.

 

Σημειώνω ότι τους πίνω σκέτους και δεν είμαι καπνιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εν τω μεταξύ, πρόσφατα πρόσεξα ότι με διακριτικά "Μπελαρόμ" έχει ΚΑΙ σοκολάτες το Λιντλ. Είχα μείνει στα Μίστερ Τσοκ/Γλυκάνθες κλπ εγώ.

200 γραμμαρίων με ολόκληρα αμύγδαλα/φουντούκια/μιξ με σταφίδες. Και γαμάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο έχουν το κιλό, θυμάσαι?

Η Ίον που γαμαει πχ η μεγάλη η αμυγδάλου έχει 13 ευρώ το κιλό αν θυμάμαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχάριστα νέα από τό λιντλ αλίμου .....

επιτέλους στούς ξηρούς καρπούς ο κάθε βρωμιάρης :ph34r: - βρωμιάρα :ph34r: δέν θά μπορούν   πλέον νά απλώνουν  τά βρωμοχερά τους ,

μέσα στούς ξηρούς καρπούς ,

εβαλαν τά γνωστά κάθετα πλαστικά κουτάκια πού υπάρχουν κ σέ αλλα λιντλ καταστήματα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχετε βάλει σε σκέψεις για τον καφέ.. Μέχρι τώρα έπαιρνα nescafe. Προσωπικά τον πίνω αχτύπητο δηλαδή σε 1,5 καφέ, 1 και κάτι ζάχαρη ανακάτεμα με βραστό νερό και εν συνεχεία γάλα εβαπορέ. Όσο είναι ζεστός είναι μια χαρά. Όσο παγώνει χάνει σε γεύση.. Ποιον λέτε να δοκιμάσω από το lidl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το Lidl που πήγα να πάρω μια σκούπα στάχτης που είχε φέρει από 12/12 η οποία διαφήμιζε στο prospectus ότι ήταν 1200watt στα 34,99€.


Μόλις πήγα διαπίστωσα οτι αυτή που ειχε ηταν 500watt (επρεπε να διαβασεις στη συσκευασια) άλλα ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ ειχε την ταμπελα που την ελεγε 1200watt!!!


Oταν καλεσα και ρωτησα τον υπευθυνο μου ειπε οτι και καλα  ειχαν 2 μοντελα  αλλα το ενα εφυγε γρηγορα και τώρα εμεινε το αλλο (το αχρηστο των 500watt) ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΑ 2...


Προσοχη μην την πατησετε. 


 


Επισυναπτω φωτογραφιες για του λογου το αληθες....


Οι γερμανοτυπισκοι εχουν γινει γατονια στην λαμογιά...


post-290761-0-19710800-1482003218_thumb.jpg

post-290761-0-46504300-1482003260_thumb.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις γύρισα από το Lidl που πήγα να πάρω μια σκούπα στάχτης που είχε φέρει από 12/12 η οποία διαφήμιζε στο prospectus ότι ήταν 1200watt στα 34,99€.

Μόλις πήγα διαπίστωσα οτι αυτή που ειχε ηταν 500watt (επρεπε να διαβασεις στη συσκευασια) άλλα ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ ειχε την ταμπελα που την ελεγε 1200watt!!!

Oταν καλεσα και ρωτησα τον υπευθυνο μου ειπε οτι και καλα  ειχαν 2 μοντελα  αλλα το ενα εφυγε γρηγορα και τώρα εμεινε το αλλο (το αχρηστο των 500watt) ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΑ 2...

Προσοχη μην την πατησετε. 

 

Επισυναπτω φωτογραφιες για του λογου το αληθες....

Οι γερμανοτυπισκοι εχουν γινει γατονια στην λαμογιά...

 

ωραια φωτογραφια αρχικα...

δευτερον μονο παιδια δημοτικου μπορει αν την πατησουν..τραγικοι απλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια φωτογραφια αρχικα...

δευτερον μονο παιδια δημοτικου μπορει αν την πατησουν..τραγικοι απλα :P

Σε πληροφορω οτι οσο ημουν εκει αποθαρρυνα 2 ατομα να την παρουν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...