Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμάσει κανείς την συσκευή μασάζ που έχει προσφορά; λέει τίποτα;

 

Εγώ την είχα πάρει πέρισυ γιατί έχω θέμα με τον αυχένα. Νομίζω ότι κάνει δουλειά αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου διότι δεν έχω εμπειρία από κάτι ανάλογο.

Τελικά παιδιά η σκούπα προτείνεται ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σκούπα είναι καλή το είπαμε και στα προηγούμενα μηνύματα.

 

Προσοχή όμως γιατί ΔΕΝ έχει 3 χρόνια εγγύηση όπως τα κλασσικά ηλεκτρικά του lidl.

Έχει 2 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σκουπα την ειχα παρει εγω την προηγουμενη φορα, τοτε θυμαμαι ειχαμε πει οτι δεν ηταν πολυ καλη στην επανεκπομπη σωματιδιων (αρα κακη για ατομα με αλλεργιες), τωρα την βλεπω βελτιωμενη σε αυτον τον δεικτη. Τα φιλτρα (βασικα το πρωτο φιλτρο) τα πλενω με νερο απο το ντουζ στην μπανιερα, βγαζει πολυ μαυριλα και καθαριζει καλα, μετα μια ημερα για στεγνωμα και ειναι οκ. Το δευτερο φιλτρο που ειχε μεσα ειναι στο σακουλακι του ακομη. Δεν τα βλεπω να χαλασνε τοσο συντομα οσο λενε στο αλλο φορουμ για να αρχισω να ψαχνω για ανταλλακτικα

 

Που το βλέπεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επομενη Τριτη θα φερει καστανια με bits ασφαλειας. Δεν το αναγραφει ως "ασφαλείας" αλλά οι μύτες είναι οι λεγόμενες ασφαλείας και περιλαμβάνουν τορξ με τρυπα, τετραγωνες, τριγωνες, διχαλο κλπ, που συνανταμε και σε ηλεκτρικες συσκευες κουζινας, μπανιου  πιστολάκια πάρις χίλτον κλπ. Κακως που δεν αναφερει τη λιστα με το τι περιλαμβανει, ουτε καν οτι ειναι 1/4" τα κουμπωματα.

Φετος αγορασα παρομοιο σετ απο σκρουτζομαγαζο στα 20 ευρω και η προσφορά του λιντλ φαινεται τιμια στα 11€, αν και απο τη φωτογραφια δεν μπορεσα να καταλαβω ολα τα bits για να κανω συγκριση με το δικο μου σετ. Προτιμηστε (κατα την εμπειρια μου) την καστανια σε μορφη κατσαβιδιου, ωστε να κουμπωνουν ευθυγραμμα τα bits, ενω στην κλασικη θα εχετε γωνια 90.

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=63513

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επομενη Τριτη θα φερει καστανια με bits ασφαλειας. Δεν το αναγραφει ως "ασφαλείας" αλλά οι μύτες είναι οι λεγόμενες ασφαλείας και περιλαμβάνουν τορξ με τρυπα, τετραγωνες, τριγωνες, διχαλο κλπ, που συνανταμε και σε ηλεκτρικες συσκευες κουζινας, μπανιου πιστολάκια πάρις χίλτον κλπ. Κακως που δεν αναφερει τη λιστα με το τι περιλαμβανει, ουτε καν οτι ειναι 1/4" τα κουμπωματα.

Φετος αγορασα παρομοιο σετ απο σκρουτζομαγαζο στα 20 ευρω και η προσφορά του λιντλ φαινεται τιμια στα 11€, αν και απο τη φωτογραφια δεν μπορεσα να καταλαβω ολα τα bits για να κανω συγκριση με το δικο μου σετ. Προτιμηστε (κατα την εμπειρια μου) την καστανια σε μορφη κατσαβιδιου, ωστε να κουμπωνουν ευθυγραμμα τα bits, ενω στην κλασικη θα εχετε γωνια 90.

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=63513

Είχα αγοράσει παρόμοια κασετίνα από aldi. Με έχει βολέψει πολύ εκτός από περιπτώσεις που η κεφαλή της βίδας είναι σε βάθος και δεν χωράει να περάσει το bit-s με τον φορέα του.π.χ μπαταρίες μπάνιου, σεσουάρ κλπ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βλέπεις αυτό;

 

Στις σκουπες θα κοιτας και τους δεικτες που ανακοινωνει η εταιρια, αυτοι οι δεικτες δειχνουν τον θορυβο, την επανεκπομπη σωματιδιων και την αποδοση στο πατωμα και στο χαλι.

 

Εκεινη που ειχε πριν λιγο καιρο ειχε κακη επιδοση στην επανεκπομπη ενω αυτη ειναι σημαντικα καλυτερη. Δεν ξερω τι αλλαζει μεσα για να εχει αυτη την διαφορα, φανταζομαι το φιλτρο εξοδου.

 

post-45226-0-02343800-1483008106_thumb.jpg

 

Δες και εδω για την ετικετα. http://www.bosch-home.gr/%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε, αν και τα ήξερα αυτά. Τις βαθμολογίες της σκούπας δε μπορούσα να βρω.

Από ότι βλέπω, είναι αρκετά καλή με μείον την απόδοση σε χαλί και τον υψηλό θόρυβο, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατά τις 1:30 περίπου έβαλε 30% έκτπωση σε 

- φρούτα και λαχανικά

- κρέατα/πουλερικά

 

...λίγο πριν πάμε στο ταμείο βάλανε τις πινακίδες και τη προλάβαμε κι εμείς την έκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...