Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι να μην μπορει να τρυπησει τοιχο; Για περιστασιακη ερασιτεχνικη χρηση ειναι μια χαρα, αρκετα καλυτερο απο το κακο κινεζικο που φερνει κατα καιρους το Πρακτικερ με μαρκα Budget. Του Lidl ειναι πιο προσεγμενο κινεζικο.
Τωρα εαν εισαι επαγγελματιας ηλεκτρολογος και θες να φτιαχνεις πολυκατοικιες με αυτο, καλυτερα σκισε το διπλωμα σου και αλλαξε επαγγελμα, πονταρω ομως οτι δεν το θες για επαγγελματικη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το πιεσόμετρο εχει κανεις άποψη;

 

Τα πιεσόμετρα καρπού συνήθως δεν καταγράφουν σωστές ενδείξεις.

Κατά καιρούς φέρνει δυο ηλεκτρονικά μοντέλα μπράτσου. Το ένα «μιλάει» και Ελληνικά το άλλο δεν έχει αυτή την λειτουργία.

Μάρκα Sanitas στην ίδια τιμή και τα δύο ανάλογα με την διαθεσιμότητα. Πότε φέρνει το ένα μοντέλο πότε το άλλο,

Τσεκαρισμένα με  αντίστοιχα επώνυμα omron κτλ δεν βρήκαμε διαφορές στις μετρήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονη κουβερτα στο crazysundays του eshop στα 20€ και με καλες αξιολογησεις.

 

....η οποία λέει είναι fleece βέβαια - από την άλλη η εικόνα (αν είναι αυτή που πραγματικά αντιστοιχεί στο προϊόν) παραπέμπει σε υπόστρωμα και όχι κουβέρτα. Που σημαίνει ότι δεν είναι κάτι αρκετά παχύ -και ταυτόχρονα μαλακό- με το οποίο μπορεί να σκεπαστεί/τυλιχτεί κανείς (πράγμα που δεν γίνεται με ένα κλασσικό ηλεκτρικό υπόστρωμα). Τα αποκάτω σχόλια εν τω μεταξύ ενισχύουν την περίπτωση να είναι το πρώτο.

Από 'κει και πέρα, υπάρχει και το ζήτημα της 3χρονης εγγύησης που παρέχει το Lidl, έναντι των 2 του e-shop και τα +15 δεν είναι ότι πάνε στράφι ούτως ή άλλως.

Τέλος, του Λιντλ δεν αναφέρει διαστάσεις, αλλά το 1.50χ80 του e-shop, αφορά πράγματι υπόστρωμα, καθώς είναι κάτι πολύ μικρό για να είναι σκέπασμα.

(...αν μάλιστα η αντιπροσωπεία του είναι αυτή που έχει και τα μικρά "heating pads" = ηλεκτρικές θερμοφόρες, τότε είναι σούπερ, καθ' ότι η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία για προϊόντα Silvercrest εξυπηρετεί απίστευτα εύκολα και γρήγορα και ούτε καν το προηγούμενο προϊόν δεν απαιτούν να επιστρέψεις...)

 

 

 

 

Κάπου πέτυχα διαφήμιση για ένα δραπανοκατσάβιδο στα 20κάτι ευρώ. Μπορεί να τρυπήσει κανένα τοίχο αυτό ή είναι παιχνίδι πιο πολύ;

 

Προφανώς και μπορεί, από την στιγμή που έτσι διαφημίζεται άλλωστε. Δεν συνηθίζουν να διαφημίζουν ανύπαρκτες δυνατότητες.

Το μόνο ίσως θέμα να είναι η αντοχή του. Αυτό το βλέπεις και στην πράξη βέβαια, αγοράζοντας και τρυπώντας του την...μάνα για έναν ολόκληρο μήνα. Κι αν σου κλατάρει, επιστροφή και παίρνεις χρήμα πίσω.

Σε γενικές πάντως γραμμές, μη νομίζεις ότι (πια) κοστίζουν τόσο πολύ τα εργαλεία του είδους αυτού. Θυμάμαι είχα πάρει πριν καμμιά 10άρα χρόνια κάτι ανάλογο (φθηνό = στα 30 Ευρώ) από Μαρινόπουλο, και παρά την "κακομεταχείριση" και την κακή συντήρηση (αχρησιμοποιησιά για καιρό & υγρασία), ζει και βασιλεύει ακόμα.

Άρα τα σημερινά 22 του Λιντλ δεν συνεπάγονται ντε και καλά "παιχνίδι".

Και γενικά για τα Παρκσάιντ, ο κόσμος (που τα δουλεύει) έχει καλά λόγια να λέει (υπάρχουν σχετικά θρεντς σε άλλα φόρουμ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασες πίεση παππού ?  :-D :lol:

Σε παντρεμένο μιλάς, μην ακούω χαζά. Είμαστε εκπαιδευμένα πλάσματα εμείς. Αν ανεβαζαμε έτσι εύκολα πίεση δεν θα χαμε καμια ελπίδα! :)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις αποψη για τη σκουπα του lidl; Την dirt devil.

 

Την πήρα την προηγούμενη εβδομάδα. Η γυναίκα μου (που σκουπίζει τώρα που σου γράφω) είναι κατενθουσιασμένη. Βέβαια, η προηγούμενη σκούπα μας ήταν ψιλοελεεινή, οπότε δεν ξέρω αν είμαι καλό μέτρο σύγκρισης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις αποψη για τη σκουπα του lidl; Την dirt devil.

Εγώ πριν την dirt devil είχα σκούπα με σακούλα..Μετά την dirt devil έχω πάλι σκούπα με σακούλά..Θέλει σχολαστικό καθάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ειναι υπερβολικη η λεξη "σχολαστικό". Οκ θέλει απλο καθάρισμα στο φίλτρο και στον κάδο. Τα κάνω στην μπανιέρα με το ντουζ και τέρμα πίεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ειναι υπερβολικη η λεξη "σχολαστικό". Οκ θέλει απλο καθάρισμα στο φίλτρο και στον κάδο. Τα κάνω στην μπανιέρα με το ντουζ και τέρμα πίεση.

Εσύ το κάνεις, αλλά άντε πες τις περισσότερες γυναίκες να το κάνουν. Εδώ κι εγώ βαριέμαι, άσε που γεμίζει και σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το κάνεις, αλλά άντε πες τις περισσότερες γυναίκες να το κάνουν. Εδώ κι εγώ βαριέμαι, άσε που γεμίζει και σκόνη.

Εμενα με βάζει και το καθαρίζω με το κομπρεσέρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι να το εχει ξαναφερει

κι αμφιβαλλω αν το εχει παρει ποτε κανεις,

αλλα ας ρωτησω αν καποιος ξερει κατι γι'αυτο...

 

a5dt2f.jpg

 

Γενικά έχει μερικά ωραία πραγματάκια την επόμενη βδομάδα.

 

Εγώ είχα πάρει την μπάλα γυμναστικής παλιότερα, αλλά δεν αξιώθηκα ακόμη να τη φουσκώσω, γιατί δεν έχω αντλία να τη φουσκώσω και ψιλοντρέπομαι να ψάχνω στα βενζινάδικα.

 

Το συγκεκριμένο βλέπω έρχεται και με αντλία μαζί, που είναι μεγάλη διευκόλυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το κάνεις, αλλά άντε πες τις περισσότερες γυναίκες να το κάνουν.

Εδώ κι εγώ βαριέμαι, άσε που γεμίζει και σκόνη.

 

...αν δε με μπέρδευε εκείνο το τελευταίο με την σκόνη, θα αναρωτιόμουν αν μίλαγες ακόμη για την σκούπα...  :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...