Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα μολις θυμηθηκα μια διαφανη μεμβρανη κουζινας απο lidl που ειχαμε την ιδεα να δοκιμασουμε μια φορα.
Τι πραγμα ηταν αυτο; Δεν κολλαγε με καμια δυναμη πουθενα, ουτε καν στον ευατο του.
Πρωτη φορα που πεταξαμε το ρολακι πριν τελειωσει.

Τα καρυδακια ειναι μια χαρα, εχω την λιγο πιο μεγαλη κασετινα και στα ματια και χερια μου φαινεται να ειναι κινεζικη μεν αλλα προσεγμενη κινεζικη. Για περιστασιακες δουλειες σπιτιου ειναι σουπερ.

ΥΓ εαν εχω ξαναγραψει για την θρυλικη μεμβρανη, μην με κραξετε, ειναι η ηλικια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια με τον αρακα υπαρχει θεμα..

3-0 το σκορ με τον αρακά, έχω κι εγώ θέμα, περιστασιακά κι όχι μια φορά. Παρ'ολα αυτά μια σακούλα που έχω τώρα είναι μια χαρά μαλακός και νόστιμος.

 

ΥΓ εαν εχω ξαναγραψει για την θρυλικη μεμβρανη, μην με κραξετε, ειναι η ηλικια :)

 

Την έχουν αλλάξει την μεμβράνη, ξαναγύρισε στο παλιό στυλ. Οχι οτι κολλάει εντελώς αλλά τουλάχιστον όχι εκείνο το χάλι που λες. Η πλάκα είναι οτι το διαφήμιζαν σαν feature πάνω στο κουτί "ξεδιπλώνει εύκολα και δεν τσαλακώνεται".. κάτι τέτοιο... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το Lidl... Σχετικό με το ταχίνι και Ελληνικές επιχειρήσεις /προϊόντα. Αναρωτιέμαι τι πρέπει να τρώμε...

 

Προς ενημέρωση σας λοιπόν :

 

http://www.alfavita.gr/arthron/koinonia/prosohi-o-efet-anakalei-tahini-anihneythike-salmonela-photo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το Lidl... Σχετικό με το ταχίνι και Ελληνικές επιχειρήσεις /προϊόντα. Αναρωτιέμαι τι πρέπει να τρώμε...

 

Προς ενημέρωση σας λοιπόν :

 

http://www.alfavita.gr/arthron/koinonia/prosohi-o-efet-anakalei-tahini-anihneythike-salmonela-photo

 

Δεν εχω παρει ποτε χαλβα Δραπετσώνας λογω τιμης.

Δηλαδη δε φτανει που το εχουν σε τιμη χρυσου, εχει και σαλμονελα? :lol:

Ειδικα το συγκεκριμενο με τα γλυκαντικα εχει εξτρα τιμη γυρω στα 8,5ε διοτι όπως μου ειπαν απευθύνεται σε διαβητικους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του γνωστου Κοσμιδη στην Δραπετσωνα που την Καθαρη Δευτερα εκει κανουν ουρα ολο το τετραγωνο για να αγορασουν χαλβα.
Συμβαινει σε ολους.
Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να μην τρωμε τιποτα για να πεθανουμε και να τελειωνουμε με το αγχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω που τα προσεχω ολα στη διατροφη, αλλα δεν ειμαι και παντογνωστης, και 'οσο ζω μαθαινω',

αυτη η πληροφορια για το φοινικελαιο με βοηθησε....

αυτη τη βδομαδα δε, το απλο ταχινι, το εχει προσφορα-κοψοχρονια, στοκαρα!

Και ειναι και το αγνο-υγιεινο, διχως φοινικελαιο...

 

Φοινικελαιο δε βαζουν σε απλο ταχινι, μονο σε αυτά που εχουν προσμιξεις, δηλ. με κακαο, μελι, πορτοκαλι.

Και φυσικα παντα αναγραφεται στην ετικετα. Εφόσον λοιπον λες οτι προσεχεις τη διατροφη σου θα επρεπε να διαβαζεις τις ετικετες, οποτε θα το γνώριζες ηδη ότι πολλα συσκευασμενα τροφιμα περιεχουν φοινικελαια και λοιπα παρομοια ελαια.

Του γνωστου Κοσμιδη στην Δραπετσωνα που την Καθαρη Δευτερα εκει κανουν ουρα ολο το τετραγωνο για να αγορασουν χαλβα.

Συμβαινει σε ολους.

 

 

Αν πουλαγανε μονο τη Καθαρα Δευτερα θα το ειχαν κλεισει το μαγαζι.

Παλια ο χαλβας ηταν φτηνος και αγνος, μετα τον ταραξανε στα σιροπια, τα υδρογωνομενα ελαια, κιτρικο οξυ και λοιπα συντηρητικα και διπλασιασαν τη τιμη... Δηλαδη πληρωνεις ακριβα για να τρως αηδιες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν το χω με το μαγειρεμα, και ψαχνω παντα τους πιο ευκολους τροπους, αλλα οσο μπορω υγιεινα παντα.
Αυτη εδω η ψηστιερα αραγε, ποσο...straightforward ειναι σε σχεση πχ με ενα κλασικο κουζινακι;

 

qwe_7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ποία η γνώμη σας, για το BAUFIX® Καθαριστικό μούχλας

Έχω θέμα στο ταβάνι του μπάνιου και βλέπω αυτό το σπρέι του lidl έχει την διπλάσια ποσότητα (στην ίδια τιμή) απο άλλα.

Πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και τις συμβουλές.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ποία η γνώμη σας, για το BAUFIX® Καθαριστικό μούχλας

Έχω θέμα στο ταβάνι του μπάνιου και βλέπω αυτό το σπρέι του lidl έχει την διπλάσια ποσότητα (στην ίδια τιμή) απο άλλα.

Πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

δοκιμασμένο σε αντίστοιχη περίπτωση και δεν κάνει τίποτα - έλα Μεταμόρφωση να στο χαρίσω αν θες.

το καλύτερο είναι ένα καθαριστικό από το Praktiker, 6-7 ευρω, δεν θυμάμαι μάρκα -άλλα ένα κωδικό έχει όλο και όλο. ultra αποτελεσματικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ποία η γνώμη σας, για το BAUFIX® Καθαριστικό μούχλας

Έχω θέμα στο ταβάνι του μπάνιου και βλέπω αυτό το σπρέι του lidl έχει την διπλάσια ποσότητα (στην ίδια τιμή) απο άλλα.

Πιστεύω να κάνει δουλειά.

ποτιζεις μπαμπακι με χλωρίνη κλινεξ και το πετας σα χλαπατσα να κολλησει. σε καμια μιση-1 ωρα το βγαζεις και ειναι κρυσταλλο...

 

δε κανουν δουλεια αυτα τα καθαριστικα γενικα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασμένο σε αντίστοιχη περίπτωση και δεν κάνει τίποτα - έλα Μεταμόρφωση να στο χαρίσω αν θες.

το καλύτερο είναι ένα καθαριστικό από το Praktiker, 6-7 ευρω, δεν θυμάμαι μάρκα -άλλα ένα κωδικό έχει όλο και όλο. ultra αποτελεσματικο. 

Αυτο με το κοκκινο μπουκαλι λες που μπορει να κανει και αφρο και να ψεκασει υγρο; Πηρα για τα πλακακια στο μπανιο που εχουν μαυρισει λιγο οι αρμοι (το κενο μεταξυ των πλακακιων) και δεν εκανε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό http://www.agora-zw.gr/products/9618-wwwagora-zwgr.aspx και μετά έλα να γράψεις εντυπώσεις. Εμένα με ανάγκασε να επιστρέψω πίσω πινέλο  αστάρι γυαλόχαρτα & αντιμουχλική μπογιά. Εφαρμόστηκε σε τοίχο μπάνιου μαύρο από τη μούχλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το κοκκινο μπουκαλι λες που μπορει να κανει και αφρο και να ψεκασει υγρο; Πηρα για τα πλακακια στο μπανιο που εχουν μαυρισει λιγο οι αρμοι (το κενο μεταξυ των πλακακιων) και δεν εκανε τιποτα.

 

Οχι ασπρο ειναι...το απογευμα στελνω λεπτομερειες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό http://www.agora-zw.gr/products/9618-wwwagora-zwgr.aspx και μετά έλα να γράψεις εντυπώσεις. Εμένα με ανάγκασε να επιστρέψω πίσω πινέλο  αστάρι γυαλόχαρτα & αντιμουχλική μπογιά. Εφαρμόστηκε σε τοίχο μπάνιου μαύρο από τη μούχλα

 

Εννοείς ότι σταμάτησε τη εξέλιξη της μούχλας ή έδιωξε και τα σημάδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...