Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σου αρεσε το μυλοξιδο, ή το μυλοξιδο απ τα lidl? το πηρες απο αλλου και σου αρεσε δλδ; Γιατι η γευση του ειναι στανταρ! Το κλαςικο το ξυδι απο σταφυλι καιει, αυτο μοιαζει καλυτερο.

 

γενικά, μηλόξυδο χρησιμοποιώ.

Το μηλόξυδο του lidl δεν μου άρεσε.

Δεν είχε την γεύση που είχα συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασει κανεις κανενα απο τα 'ετοιμα γευματα' που εχει στα ψυγεια του;

Είδα χτες παστιτσιο, και γεμιστα.

Πχ για ωρα αναγκης κλπ

Να ξεχάσεις κάθε έτοιμο γεύμα, ουτε καν για ώρα αναγκης, απο οποιοδήποτε σουπερ μαρκετ. Δεν τρώγονται λόγω συντηρητικών. 

 

Για ώρα αναγκης παράγγειλε σουβλάκαι/πίτσα/κλπ

 

Και μην αρχίσεις τίποτα κουλά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεχάσεις κάθε έτοιμο γεύμα, ουτε καν για ώρα αναγκης, απο οποιοδήποτε σουπερ μαρκετ. Δεν τρώγονται λόγω συντηρητικών. 

 

Για ώρα αναγκης παράγγειλε σουβλάκαι/πίτσα/κλπ

 

 

 

H πιτσα είναι πιο ακριβη. Τη συστηνω αντι για κατι κρεατικο, αλλα να μην εχει αλλαντικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το αν και πόσο συντηρητικό έχει το κάθε έτοιμο γεύμα (μπορείς να το διαπιστώσεις, διαβάζοντας την ετικέτα με τα ΣΥΣΤΑΣΤΙΚΑ) έχω δοκιμάσει απο σχεδόν όλα τα super market, του Lidl με εξέπληξαν ευχάριστα με την "μαμαδίστικη" γεύση τους, πολύ καλά.

Για εμένα πιο χάλια πρέπει να είναι το junk food (σουβλάκια / πίτσες / κρέπες κ.λ.π.) φαντάσου με τι λάδια και άλλα πολυχρηστικά συστατικά παρασκευάζονται)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν και πόσο συντηρητικό έχει το κάθε έτοιμο γεύμα (μπορείς να το διαπιστώσεις, διαβάζοντας την ετικέτα με τα ΣΥΣΤΑΣΤΙΚΑ) έχω δοκιμάσει απο σχεδόν όλα τα super market, του Lidl με εξέπληξαν ευχάριστα με την "μαμαδίστικη" γεύση τους, πολύ καλά

 

Η μαμαδιστικη γευση δε σημαινει οτι είναι χωρις συντηρητικα.

Χωρις συντηρητικα δε γινεται να υπαρξει κανενα ετοιμο γευμα.

Στη πιστα με λαχανικα εχεις να ανησυχήσεις μονο για τη ζυμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να παω λιντλ πολυ καιρο, επιλεγω αλλες αλυσιδες οπως Σκλαβενίτη, μαρκετιν, ειδικα στο τελευταιο παω παιρνω οτι χρειαζομαι, κοπης, τυρια κλπ.

 

Τελευταια ευκαιρια που εδωσα στα λιντλ ηταν να δοκιμασω την εσπρεσιερα που την φερανε για κραχτη, σε δυο διαφορετικα καταστηματα πηγα κανενα δεν ειχε ουτε για δειγμα. Τωρα αποφασισε να μειωσει τις τιμες που ανεβηκε ο ανταγωνισμος σε περιοχες που ηταν σαν μονοπωλειο. Βλεπε χαλκιδικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αποφασισε να μειωσει τις τιμες που ανεβηκε ο ανταγωνισμος σε περιοχες που ηταν σαν μονοπωλειο. Βλεπε χαλκιδικη

 

Ναι γιατί δεν έχει Μασούτη κάθε δεύτερο χωριό ή ότι περίμεναν απτους 100.000 κατοίκους σε όλο το νομό για να βγάλουν κέρδος

Μια γειτονιά στην Αθήνα περισσότερους κατοίκους έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασει κανεις κανενα απο τα 'ετοιμα γευματα' που εχει στα ψυγεια του;

Είδα χτες παστιτσιο, και γεμιστα.

Πχ για ωρα αναγκης κλπ

 

Ειχα αγορασει παστιτσιο και ειχε μια καφε ριγα στο κεντρο αλφαδι λες και το περασαν με μπογια!

ενω για πεταμα ειναι και σε γευση

...Αν εδω και ο Σκλαβενιτης τα εχει κανει τα δικα του (παστιτσιο) σαν λασπη εδω και κατι χρονια...

Καλα -που λεει ο λογος- και για μια στις τοσες ειναι τα κατεψυγμενα παστιτσιο του ΑΒ .Οχι απο τον παγκο γιατι στο ΑΒ διαφερουν αλλα μονο τα κατεψυγμενα.. Τα γεμιστα του παλι ειναι χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγορασει παστιτσιο και ειχε μια καφε ριγα στο κεντρο αλφαδι λες και το περασαν με μπογια!

ενω για πεταμα ειναι και σε γευση

...Αν εδω και ο Σκλαβενιτης τα εχει κανει τα δικα του (παστιτσιο) σαν λασπη εδω και κατι χρονια...

Καλα -που λεει ο λογος- και για μια στις τοσες ειναι τα κατεψυγμενα παστιτσιο του ΑΒ .Οχι απο τον παγκο γιατι στο ΑΒ διαφερουν αλλα μονο τα κατεψυγμενα.. Τα γεμιστα του παλι ειναι χαλια

 

Δεν ειχα προσεξει οτι εχει κι ο ΑΒ κατεψυγμενα-ετοιμα φαγητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να παω λιντλ πολυ καιρο, επιλεγω αλλες αλυσιδες οπως Σκλαβενίτη, μαρκετιν, ειδικα στο τελευταιο παω παιρνω οτι χρειαζομαι, κοπης, τυρια κλπ.

 

Τελευταια ευκαιρια που εδωσα στα λιντλ ηταν να δοκιμασω την εσπρεσιερα που την φερανε για κραχτη, σε δυο διαφορετικα καταστηματα πηγα κανενα δεν ειχε ουτε για δειγμα. Τωρα αποφασισε να μειωσει τις τιμες που ανεβηκε ο ανταγωνισμος σε περιοχες που ηταν σαν μονοπωλειο. Βλεπε χαλκιδικη

Πάνω από 20 τεμάχια στα μελίσσια σήμερα το πρωί

Μόνο πολύμετρο που ήθελα δεν είχε κατά τα αλλά όλα γεμάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να παω λιντλ πολυ καιρο, επιλεγω αλλες αλυσιδες οπως Σκλαβενίτη, μαρκετιν, ειδικα στο τελευταιο παω παιρνω οτι χρειαζομαι, κοπης, τυρια κλπ.

 

Τελευταια ευκαιρια που εδωσα στα λιντλ ηταν να δοκιμασω την εσπρεσιερα που την φερανε για κραχτη, σε δυο διαφορετικα καταστηματα πηγα κανενα δεν ειχε ουτε για δειγμα. Τωρα αποφασισε να μειωσει τις τιμες που ανεβηκε ο ανταγωνισμος σε περιοχες που ηταν σαν μονοπωλειο. Βλεπε χαλκιδικη

 

Κι εγώ είδα πολλές εσπρεσσιέρες στο κατάστημα όταν πήγα.

 

...τώρα αν πας καθυστερημένα, σε μαγαζί με πολλή κίνηση, αναζητώντας δημοφιλές είδος, τότε δεν φταίνε τα Lidl.

 

...τα μόνα που μπορώ να πω ότι φέρνει πράγματι σε "δείγματα" είναι τα κατεψυγμένα φρούτα του δάσους, μόνο φράουλες βρίσκω το 99.9% του χρόνου.

Μια φορά μόνο τα βρήκα και πηγαίνω σε 2 καταστήματα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα προσεξει οτι εχει κι ο ΑΒ κατεψυγμενα-ετοιμα φαγητα.

 

Εκει που εχει πιτσες μπουγατσες και χαζομαρες...

 

Για προχειρα καλα ειναι και τα μπιφτεκια η οι κατεψυγμενοι κεφτεδες της creta farms που θελουν μονο ζεσταμα ενω αμα ξεπαγωσουν τους τρως και ετσι (Της Υφαντης που εχει βγαλει κατι αναλογο δεν μου αρεσουν καθολου)

 

off topic :ρ

 

Το μπλεντερ που εχει απο την επομενη βδομαδα καλη φαση μοιαζει!.. http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=1601

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλέντερ μια χαρά είναι και αν είναι αυτό με τα παρελκόμενα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες ακόμα καλύτερα.

Το έχω πάρει. 

Σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει καλύτερο στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...