Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 φορές αγόρασα αρακά από lidl τώρα τελευταία ...(τήν μία μάρκα πού φέρνει ετσι κ αλλιώς μία εχει...) τήν πρώτη φορά ΔΕΝ εβραζε 

μέ τίποτα ...μιλάμε γιά 4-5 ωρες κ ακόμα ηταν αβραστος ο αρακάς...κ βέβαια πετάχτηκε στά σκουπίδια ,.....

 

Να  χρησιμοποιείς χύτρα ταχύτητας. Σε 10-12 λεπτά ο αρακάς είναι έτοιμος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ποια είναι η άποψη σας για την Link.png Site: εσπρεσιέρα που βάζουν απο αύριο τα lidl; Είναι καλή; Κάνει καλό καφέ; Έχει αντοχή στον χρόνο; Ευχαριστώ πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποια είναι η άποψη σας για την Link.png Site: https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=1017">εσπρεσιέρα που βάζουν απο αύριο τα lidl; Είναι καλή; Κάνει καλό καφέ; Έχει αντοχή στον χρόνο; Ευχαριστώ πολυ...

Φίλος δεν ξέρω για τι χρήση την θέλεις πάντως μια που είχαμε πάρει στην δουλειά από lidl "χαιρέτησε"...αν την θέλεις για το σπίτι τσιμπά μια krups εγώ έχω μια από το 2005 με μια αφαλάτωση το χρόνο και είσαι κομπλέ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κάποιος σκέφτεται το επαναφορτιζόμενο κρουστικο να το προτιμησει. Ειναι παλμικό (για όσους ξέρουν) με απίστευτη δύναμη (εαν ειναι ακριβως το ιδιο με αυτό που κυκλοφορούσε με πριν 1.5 χρόνο). Εχω αλλάξει ζαντολάστιχα με το ιδιο φίλου! Δυστυχως εγω αγόρασα πρόσφατα οπότε τα λυπαμαι να ξαναπαρω αλλα το λέω για να βοηθήσω τυχόν ενδιαφερόμενους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να  χρησιμοποιείς χύτρα ταχύτητας. Σε 10-12 λεπτά ο αρακάς είναι έτοιμος..

καί σέ χύτρα δοκιμάστηκαν καί ηταν καί εκεί αποτυχία ...βρασμένος μέσα αλλά η φλούδα πολύ σκληρή δέν τρωγόταν μέ τίποτα ...

ειχα πάρει 3 τεμάχια ,μετά τήν πρώτη αποτυχία (λέω θά ετυχε ...)

δοκιμάζει η γυναίκα τό δεύτερο πακέτο (πού ειναι πολύ καλή κ προσεκτική μαγείρισσα ) τά ιδια χάλια ...

τήν ιδια μέρα πάω στό λίντλ μαζί μέ την απόδειξη πού τα ειχα αγοράσει μαζί μέ  τό σφραγισμένο τρίτο τεμάχιο αρακά κ αμέσως μού εδωσαν 

πίσω τά χρήματα χωρίς την παραμικρή αντίρρηση κ απ οτι κατάλαβα από τά λεγόμενά τους ...ηταν σκάρτη η παρτίδα κ γιά αυτό μάλλον τόν ειχαν προσφορά...κ μάλιστα μού ειπαν κ αλλοι πελάτες διαμαρτυρήθηκαν ...από μένα τέρμα ο αρακάς απο lidl ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καί σέ χύτρα δοκιμάστηκαν καί ηταν καί εκεί αποτυχία ...βρασμένος μέσα αλλά η φλούδα πολύ σκληρή δέν τρωγόταν μέ τίποτα ...

ειχα πάρει 3 τεμάχια ,μετά τήν πρώτη αποτυχία (λέω θά ετυχε ...)

δοκιμάζει η γυναίκα τό δεύτερο πακέτο (πού ειναι πολύ καλή κ προσεκτική μαγείρισσα ) τά ιδια χάλια ...

τήν ιδια μέρα πάω στό λίντλ μαζί μέ την απόδειξη πού τα ειχα αγοράσει μαζί μέ  τό σφραγισμένο τρίτο τεμάχιο αρακά κ αμέσως μού εδωσαν 

πίσω τά χρήματα χωρίς την παραμικρή αντίρρηση κ απ οτι κατάλαβα από τά λεγόμενά τους ...ηταν σκάρτη η παρτίδα κ γιά αυτό μάλλον τόν ειχαν προσφορά...κ μάλιστα μού ειπαν κ αλλοι πελάτες διαμαρτυρήθηκαν ...από μένα τέρμα ο αρακάς απο lidl ...

Ωπα την επομενη βδομαδα δινει το γιαουρτι 10% 1κιλο στο 1.3ε!!! τιμη χωμα..!!! λες να μας παει πλυντηριο..!!!???
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωπα την επομενη βδομαδα δινει το γιαουρτι 10% 1κιλο στο 1.3ε!!! τιμη χωμα..!!! λες να μας παει πλυντηριο..!!!???

 

Και ποιος τρωει γιαουρτι 10% ??

 

To Σαββατο εχουν μεγαλο νεσκαφέ στα 5,25ε δηλαδη 2ε κατω. Λεω να καβατζωσω 5-6 κουτια :)

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα με τον αρακά του Lidl (τον οποίο και χρησιμοποιώ όταν δεν είναι η εποχή του φρέσκου ή αν έχω ξεμείνει).

Τελευταία φορά είχα κάνει πριν 3-4 μέρες και βγήκε (κατ' ομολογία άλλων και ουχί δικής μου) πολύ ωραίος.

Βέβαια είμαι της "σχολής" του σιγοβρασίματος (χαμηλή φωτιά, αρκετή ώρα), αφού έτσι τα φαγητά μαγειρεύονται καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως περίεργο αυτό με τον αρακά γιατί θυμάμαι τη κοπέλα μου (που έχει ένα θέμα να μην μπορεί να της βράσουν τα φαγητά) να μου λέει πως ο αρακάς του lidl παραδόξως ήταν ο καλύτερος σε θέμα βρασίματος ακόμα και σχέση με μπαρμπαστάθη ( που μπορεί να είναι και 2,5 φορές πιο ακριβός) που είχα πάρει. και χωρίς χύτρα. ;Ίσως όντως να παίζουν ρόλο οι παρτίδες (αν και μιλάμε και κατεψυγμένα τυποποιημένα φαγητά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος τρωει γιαουρτι 10% ??

 

To Σαββατο εχουν μεγαλο νεσκαφέ στα 5,25ε δηλαδη 2ε κατω. Λεω να καβατζωσω 5-6 κουτια :)

Ολα τα πληρη στραγγιστα γιαουρτια ειναι 7-10% λιπαρά...10% μαλλον παραείναι ''παχυ'' για αγελαδινο. 

Τι ακριβως εννοουσες με το ποιος τρωει γιαουρτι 10%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω με αυτο το "ποιος τρωει γιαουρτι με 10% λιπος;
Συμφωνα με την διατροφη μας και το γενικο προβλημα παχυσαρκιας το 10% ειναι υπερβολικο. Νομιζω οτι κανεις δεν ωφελειται με μια τετοια τροφη, ολοι λιγο πολυ εχουμε λιπος παραπανω απο το ιδεατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω με αυτο το "ποιος τρωει γιαουρτι με 10% λιπος;

Συμφωνα με την διατροφη μας και το γενικο προβλημα παχυσαρκιας το 10% ειναι υπερβολικο. Νομιζω οτι κανεις δεν ωφελειται με μια τετοια τροφη, ολοι λιγο πολυ εχουμε λιπος παραπανω απο το ιδεατο.

 

Τα έχεις μπερδεμένα στο μυαλό σου. Δεν έχει καμία σχέση το ποσοστό των λιπιδίων της τροφής με το ποσοστό του λίπους του ανθρώπινου σώματος.

Ίσα ίσα, τα πλήρη προιόντα είναι πάντα λιγότερο επεξεργασμένα από τα αντίστοιχα των λιγότερων λιπαρών και μάλλον πιο υγειινά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...