Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό http://www.agora-zw.gr/products/9618-wwwagora-zwgr.aspx και μετά έλα να γράψεις εντυπώσεις. Εμένα με ανάγκασε να επιστρέψω πίσω πινέλο  αστάρι γυαλόχαρτα & αντιμουχλική μπογιά. Εφαρμόστηκε σε τοίχο μπάνιου μαύρο από τη μούχλα

Αυτο ακριβως λεω εγω και δεν εκανε τιποτα, τα σημαδια δεν εξαφανιστηκαν. Οτι μειωθηκε ηταν επειδη ετριψα με σφουγγαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λαδοτύρι Mυτιλίνης (LESVIGAL) είναι πολύ καλό. Το ξέσκισα! Και το παίρνω αυτό το τυρί πολύ καιρό απο διαφορες μάρκες ξέρω τι γεύση έχει. Ομολογώ οτι αυτή η μάρκα είναι απ της καλύτερες!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πτυσσόμενο κρεβάτι που έχει τώρα αξίζει;

http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=868

 

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι ανεκτό το στρώμα, γιατί λόγω χώρου μπορεί να χρειαστεί να πάρω ένα και να μαζεύω κάθε πρωί...

 

Έχει επαρκές πάχος, φαινομενικά, αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό είναι για συστηματική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα κρεβάτια είναι για έκτακτες περιπτώσεις και όχι για μόνιμο ύπνο.

Βέβαια παίζει ρόλο και η κατασκευή και το υλικό. Πχ το μέταλλο τα ελατήρια ή οι σανίδες αν έχει, το στρώμα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περσι παρομοιο δεν κρατησε ουτε χρονο

 

Σοβαρα;

Εχει σχεδον ιδιο το ΙΚΕΑ με 60 ευρω.

 

Το σκεφτομουν κι εγω να το παρω αυτο του lidl.

Γιατι το 'σπαστο' που εχω τωρα, για περιστασιακη χρηση, ειναι το κλασικο με τα ελασματα/πλεγμα,

οταν ξαπλωσει καποιος κανει 'γούρνα', και οταν σηκωθεις εχεις προβληματα στη μέση....

ασε που οταν πας να αλλαξεις πλευρο, ξυπνας απο τον θορυβο...

Ενω αυτο με τις σταθερες ξυλινες ταβλες, και πιο επιπεδο ειναι, και χοντροτερο στρωμα εχει, αρα, για προχειρο, θεωρητικα τουλαχιστον ειναι οτι καλυτερο.

 

Εσυ πηρες και σου χαλασε;

To πτυσσόμενο κρεβάτι που έχει τώρα αξίζει;

http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=868

 

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι ανεκτό το στρώμα, γιατί λόγω χώρου μπορεί να χρειαστεί να πάρω ένα και να μαζεύω κάθε πρωί...

 

Έχει επαρκές πάχος, φαινομενικά, αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό είναι για συστηματική χρήση.

 

Αν παρεις τελικα, σε παρακαλω ενημερωσε κι εδω.

Καλημέρα, ποία η γνώμη σας, για το BAUFIX® Καθαριστικό μούχλας

Έχω θέμα στο ταβάνι του μπάνιου και βλέπω αυτό το σπρέι του lidl έχει την διπλάσια ποσότητα (στην ίδια τιμή) απο άλλα.

Πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και τις συμβουλές.

 

Το ειχα παρει κι εγω. Ανθρακες...

Πως ειναι δυνατον ρε γμτ, να μην κανει τιποτε;;;;;

Δηλαδη, τι στο καλο, κατι επρεπε να κανει. Οκ, δεν εξαφανιζει μουχλα, αλλα θα επρεπε να την μειωνει καπως.

Πραγματικα δεν αξιζει. Δεν το καταλαβαινω πως μπορει να ειναι τοσο αχρηστο....

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παρει κι εγω. Ανθρακες...

Πως ειναι δυνατον ρε γμτ, να μην κανει τιποτε;;;;;

Δηλαδη, τι στο καλο, κατι επρεπε να κανει. Οκ, δεν εξαφανιζει μουχλα, αλλα θα επρεπε να την μειωνει καπως.

Πραγματικα δεν αξιζει. Δεν το καταλαβαινω πως μπορει να ειναι τοσο αχρηστο....

:(

Θέλει φτιάξιμο σωστά και όταν διορθωθεί, πριν ξαναπιάσει θέλει να γελάσεις 1-2 φορές το μήνα προληπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πτυσσόμενο κρεβάτι που έχει τώρα αξίζει;

http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=868

 

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι ανεκτό το στρώμα, γιατί λόγω χώρου μπορεί να χρειαστεί να πάρω ένα και να μαζεύω κάθε πρωί...

 

Έχει επαρκές πάχος, φαινομενικά, αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό είναι για συστηματική χρήση.

Το συγκεκριμένο αν ειναι το ιδιο που έχω στο χωριό, δεν ειναι με ελατήρια αλλα με κατι σαν τάβλακια μαλλον συνθετικά ευκαμπτα. Δεν το εχω μπροστα μου για να σου πω ακριβως.

Ειναι πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης παντως, μεταφέρεται ευκολα και ειναι σταθερο τις λιγες φορες που εχω κοιμηθει πανω του. Το στρωμα ειναι χοντρο και με καλο αφρολεξ. Για μονιμη χρηση βεβαια δεν ξερω ποσο θα διατηρηθει σταθερο. Παντως στα χρηματα αυτα αξιζει θεωρω σε σχεση με το τι κυκλοφορει στην αγορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο αν ειναι το ιδιο που έχω στο χωριό, δεν ειναι με ελατήρια αλλα με κατι σαν τάβλακια μαλλον συνθετικά ευκαμπτα. Δεν το εχω μπροστα μου για να σου πω ακριβως.

Ειναι πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης παντως, μεταφέρεται ευκολα και ειναι σταθερο τις λιγες φορες που εχω κοιμηθει πανω του. Το στρωμα ειναι χοντρο και με καλο αφρολεξ. Για μονιμη χρηση βεβαια δεν ξερω ποσο θα διατηρηθει σταθερο. Παντως στα χρηματα αυτα αξιζει θεωρω σε σχεση με το τι κυκλοφορει στην αγορα.

 

Υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθεί και σε μόνιμη βάση, τουλάχιστον βραχυ/μεσοπρόθεσμα...

...μου αρέσει που μαζεύει εύκολα όπως είναι απλωμένο....

 

Είτε αυτό είτε μια πολυθρόνα κρεβάτι γύρω στα 170 απο ΙΚΕΑ θαρρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πτυσσόμενο κρεβάτι που έχει τώρα αξίζει;

http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=868

 

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι ανεκτό το στρώμα, γιατί λόγω χώρου μπορεί να χρειαστεί να πάρω ένα και να μαζεύω κάθε πρωί...

 

Έχει επαρκές πάχος, φαινομενικά, αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό είναι για συστηματική χρήση.

Είχα πάρει 2 πριν 10 περίπου χρόνια (είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια). Τα έχω ακόμη και τα χρησιμοποιώ σε περίπτωση ανάγκης.Με τα χρόνια χάλασαν τα ροδάκια που έχουν στο κέντρο (μικρή ζημιά που επισκευάζεται εύκολα). Στο 1 έχει σπάσει μία τάβλα (από βουτιά ατόμου 100 κιλών στο κακόμοιρο ντιβανάκι). Το στρώμα δεν είναι παχύ αλλά επειδή έχει ανατομικές τάβλες κοιμάσαι άνετα. Σε καθημερινή χρήση θα αντέξει αλλά με τα παραπάνω προβληματάκια.

Σοβαρα;

Εχει σχεδον ιδιο το ΙΚΕΑ με 60 ευρω.

 

Το σκεφτομουν κι εγω να το παρω αυτο του lidl.

Γιατι το 'σπαστο' που εχω τωρα, για περιστασιακη χρηση, ειναι το κλασικο με τα ελασματα/πλεγμα,

οταν ξαπλωσει καποιος κανει 'γούρνα', και οταν σηκωθεις εχεις προβληματα στη μέση....

ασε που οταν πας να αλλαξεις πλευρο, ξυπνας απο τον θορυβο...

Ενω αυτο με τις σταθερες ξυλινες ταβλες, και πιο επιπεδο ειναι, και χοντροτερο στρωμα εχει, αρα, για προχειρο, θεωρητικα τουλαχιστον ειναι οτι καλυτερο.

 

Εσυ πηρες και σου χαλασε;

 

Αν παρεις τελικα, σε παρακαλω ενημερωσε κι εδω.

 

Το ειχα παρει κι εγω. Ανθρακες...

Πως ειναι δυνατον ρε γμτ, να μην κανει τιποτε;;;;;

Δηλαδη, τι στο καλο, κατι επρεπε να κανει. Οκ, δεν εξαφανιζει μουχλα, αλλα θα επρεπε να την μειωνει καπως.

Πραγματικα δεν αξιζει. Δεν το καταλαβαινω πως μπορει να ειναι τοσο αχρηστο....

:(

Για μούχλα μία είναι η λύση. Πάρε ένα μπουκάλι ψεκαστήρα και βάλε μέσα παχύρρευστη χλωρίνη και 20% νερό. Καλό ανακάτεμα και ψεκάζεις από 20 περίπου εκατοστα να βραχεί καλά το μέρος που θες. Το αφήνεις νωπό μισή ώρα και μετά με χαρτί κουζίνας η βρεγμένο wetex σκουπίζεις τα υπολείμματα (εαν θα έχει μείνει κάτι). Εαν είναι ΠΟΛΥ σοβαρή κατάσταση απλά επαναλαμβάνεις την διαδικασία. Εαν μείνουν ακόμη και τότε σημάδια τότε δεν έχεις μούχλα αλλά το evil dead..... Προσοχή φοράμε ΓΑΝΤΙΑ και ΜΑΣΚΑ όσο χρησιμοποιούμε χλωρίνη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει 2 πριν 10 περίπου χρόνια (είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια). Τα έχω ακόμη και τα χρησιμοποιώ σε περίπτωση ανάγκης.Με τα χρόνια χάλασαν τα ροδάκια που έχουν στο κέντρο (μικρή ζημιά που επισκευάζεται εύκολα). Στο 1 έχει σπάσει μία τάβλα (από βουτιά ατόμου 100 κιλών στο κακόμοιρο ντιβανάκι). Το στρώμα δεν είναι παχύ αλλά επειδή έχει ανατομικές τάβλες κοιμάσαι άνετα. Σε καθημερινή χρήση θα αντέξει αλλά με τα παραπάνω προβληματάκια.

 

 

Δηλαδη τα ειχες παρει απο το lidl, και τα εχεις 10 χρονια;

Τοτε αξιζει με τα χιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τα ειχες παρει απο το lidl, και τα εχεις 10 χρονια;

Τοτε αξιζει με τα χιλια.

 

Σημασια εχει τι προϊον παιρνεις ή από που το παιρνεις?

Δηλαδη ενα προϊον αποκτα διαφροετικη αξια και αντοχη αναλογα με το sm απ το οποιο πωλειται?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...