Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω να παω λιντλ πολυ καιρο, επιλεγω αλλες αλυσιδες οπως Σκλαβενίτη, μαρκετιν, ειδικα στο τελευταιο παω παιρνω οτι χρειαζομαι, κοπης, τυρια κλπ.

Τελευταια ευκαιρια που εδωσα στα λιντλ ηταν να δοκιμασω την εσπρεσιερα που την φερανε για κραχτη, σε δυο διαφορετικα καταστηματα πηγα κανενα δεν ειχε ουτε για δειγμα. Τωρα αποφασισε να μειωσει τις τιμες που ανεβηκε ο ανταγωνισμος σε περιοχες που ηταν σαν μονοπωλειο. Βλεπε χαλκιδικη

Ποσο εκανε και ποσα bar ειχε; Κανει καλο καφε;

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-9610D51A-3B2EDA15/lsp/hs.xsl/product.html?id=30498852&rdeLocaleAttr=el&title=

Αυτη εδω ειναι σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα σχόλιο ήθελα να κάνω με αφορμή σημερινή μου επίσκεψη σε κατάστημα λιντλ.

γενικά ψωνίζω συχνά από αυτούς και ακούγονται από πολλούς αρνητικά σχόλια για τα καταστήματα.

 

δε θα αναφέρω κάτι μπαγκέτες που βρήκα αφημένες δίπλα στα απορυπαντικά και κάτι γιαούρτια παρακάτω.....

 

αλλά, πήγα να δω τα μπλουζάκια που είχε σήμερα και γίνανε ανάρπαστα.

τέτοια γυφτιά δεν έχω δει πουθενά.

ενώ τα μπλουζάκια είχαν κανονικά κουτί, όλα μα όλα ήταν ανοιγμένα και πεταμένα σαν πανιά.

να ανοιχτούν μερικά το καταλαβαίνω, θέλει ο κόσμος να δει πως είναι. αλλά όλα ρε γύφτουλες;

 

μπροστά μου ένα ζευγάρι ψαχούλευαν.. ένας Θεός ξέρει τι.

όπως ακριβώς σκάβουν τα σκυλιά...έπαιρναν τα παντελόνια από το δίπλα "πανέρι" τα πετούσαν σαν σκουπίδια στο πανέρι με τα μπλουζάκια. προφανώς θα σκάβαν να κρύψουν τα κόκαλα τους.

 

αυτό το αναφέρω γιατί μερικούς τους πέφτει "λίγο" το λιντλ.

φαίνονται εξάλλου, είναι γεννημένοι για αριστοκρατικά καταστήματα.

το λιντλ φταίει λοιπόν, όχι ο κάθε γύφτουλας.

 

άλλη φορά πρέπει να πάω με μια κρυφή κάμερα που έχω να τους τραβάω και να τα ανεβάσω στο νετ.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"μπροστά μου ένα ζευγάρι ψαχούλευαν.. ένας Θεός ξέρει τι.

όπως ακριβώς σκάβουν τα σκυλιά...έπαιρναν τα παντελόνια από το δίπλα "πανέρι" τα πετούσαν σαν σκουπίδια στο πανέρι με τα μπλουζάκια. προφανώς θα σκάβαν να κρύψουν τα κόκαλα τους'

 

 

Εγω ενω τα βρισκω σχεδον παντα χυμα και ενω προσπαθω να βρω το νουμερο μετα τα διπλωνω κιολας :ρ (οκ ενω στο σπιτι μου ειμαι τσαπατσουλης τα πεταω οπου ναναι εδω δεν μου φταιει σε τιποτα ο επομενος) Το θεμα ειναι κατα τη γνωμη μου πως δεν τα εχουνε απο την αρχη τακτοποημενα ανα νουμερο και ετσι θυμιζουν περισσοτερο καλαθια λαικης... Αρα φταιει και το λιντλ καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη εαν σας σπαω την φουσκα αλλα για αυτα τα φαινομενα υπευθυνο ειναι το καταστημα. Εχετε δει πουθενα αλλου σε αλλο καταστημα τετοια κατασταση;
Γιατι το Lidl προσπαθει να βγαλει κερδος απο οπου μπορει εχοντας να τρεχουν το καταστημα 2-3 υπαλληλοι απο τους οποιους οι δυο ειναι ταμιο και ο τριτος φερνει πραγματα. Στην αντιθετη μερια στον Σκλαβενιτη, ακομη και στα μικρα κταστηματα (σε μεγεθος Lidl) εχει υπαλληλο υποδοχης, υπαλληλο στα φρουτα, στα τυρια, στα αλλαντικα.
Πως εκει δεν γινεται πανικος με πεταμενα πραγματα.

Τωρα το ΣΟΚ, προσοχη, και στην Γερμανια γινεται πανικος στα πανερια με τις προσφορες, γιατι και εκει τετοιοι ειναι, καταστηματα με ελαχιστους υπαλληλους.
(οποιος με αμφισβητει ας κλεισει ενα φτηνο εισητηριο για Βερολινο με ryaair και θα δει μονος του)
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από Βερολίνο και όσο καιρό ήμουν εκεί μπήκα σε μερικά καταστήματα, από περιέργεια, να δω τιμές και συμπεριφορά. Όπως τα λέει ο απο πάνω είναι.

 

Και δεν είναι μόνο το λιντλ που έχει τέτοια πολιτική.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη βδομαδα δεν ηθελα να αγορασω κατι απο τις 'προσφορες'.

Αλλα πως ειναι δυνατον ρε παιδια, που πηγα ....Τρίτη, και ολα τα καλαθια των προσφορων να ειναι αδεια;

Δηλαδη, δεν με πειραξε γιατι δεν ηθελα κατι απο αυτα να αγορασω, αλλα μου εκανε υπερβολικη εντυπωση,

που περνουσα ολα τα σιδερενια καλαθια με τις προσφορες και κατα 90% ηταν αδεια!

Δηλαδη η ολη η φαση...ξενέρα!

Σαν να πας πχ στον ΑΒ και μια λωριδα με ραφια να ειναι αδεια!

Λες τι στο καλο, οι ακριδες περασαν, ή ξεχασαν να ανεφοδιασουν;

Τελωσπαντως, με τον ενα ή τον αλλο τροπο τα εχουμε σχολιασει αυτα κατα καιρους....

Εγω πιστευω οτι μερικοι, αν μπορουσαν να αγορασουν και τα σιδερενια ραφια του lidl, θα το εκαναν....

τι να πω, ψυχώσεις είναι αυτές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τωρα που ειπες στοκ) ...Η οτι τους εχει απομεινει και τρεχα εσυ κοροιδο που νομιζεις πως θα βρεις κατι στο νουμερο σου

_Τα μικρα νουμερα παραδοσιακα παντα τους μενουνε! και ετσι λενε δεν τα ξαναβαζουμε μονο αυτα και οποιος παει να ζητησει μεγαλυτερο του λεμε παει τελειωσε!

 

Δηλαδη η παιζει απολυτα αυτο που λες η στην αλλη περιπτωση βλεπεις  απολυτα μονο νουμερα μινιατουρες!

 

Τωρα εσενα τι σου περναει απο το μυαλο; :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη εαν σας σπαω την φουσκα αλλα για αυτα τα φαινομενα υπευθυνο ειναι το καταστημα. Εχετε δει πουθενα αλλου σε αλλο καταστημα τετοια κατασταση;

Γιατι το Lidl προσπαθει να βγαλει κερδος απο οπου μπορει εχοντας να τρεχουν το καταστημα 2-3 υπαλληλοι απο τους οποιους οι δυο ειναι ταμιο και ο τριτος φερνει πραγματα. Στην αντιθετη μερια στον Σκλαβενιτη, ακομη και στα μικρα κταστηματα (σε μεγεθος Lidl) εχει υπαλληλο υποδοχης, υπαλληλο στα φρουτα, στα τυρια, στα αλλαντικα.

Πως εκει δεν γινεται πανικος με πεταμενα πραγματα.

Τωρα το ΣΟΚ, προσοχη, και στην Γερμανια γινεται πανικος στα πανερια με τις προσφορες, γιατι και εκει τετοιοι ειναι, καταστηματα με ελαχιστους υπαλληλους.

(οποιος με αμφισβητει ας κλεισει ενα φτηνο εισητηριο για Βερολινο με ryaair και θα δει μονος του)

 

Συμφωνω με οσα αναφερεις ωστοσο μην ξεχναμε οτι οι υπαλληλοι πληρωνονται εμμεσα απο τους πελατες. Το lidl το διαφημιζε κιολας οτι με αυτον τον τροπο κραταει χαμηλα τα λειτουργικα του εξοδα αρα και τις τιμες. Δεν αποκλειεται κιολας να μας βαλει να σφουγγαριζουμε για ενα 10% εκπτωση στο καλαθι μας :). Περα απο την πλακα αυτη την γυφτια που λετε σε οσα lidl εχω παει τουλαχιστο παρατηρω μονο σε ειδη ρουχισμου. Το θεωρω ανεκτο προσωπικα αλλα αν επεκταθει το θεμα σιγουρα θα με ενοχλησει. Προς το παρον το δεχομαι λογω... τιμης αλλα μεχρι ενα σημειο εννοειται
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε lidl εχει εναν security. Οσο λιγο προσωπικο και αν εχει παντα εχει εναν. Ε ας του δωσουν οδηγιες, να κανει παρατηρησεις να μην ανοιγουν τις συσκευασιες. Τα θελει ο κωλος τους μου φαινεται.

Οσο για τις προσφορες, πρεπει να πατε πρωι πρωι.

Για την καφετιερα κανεις αυτο που ρωτησα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε lidl εχει εναν security. Ε ας του δωσουν οδηγιες, να κανει παρατηρησεις να μην ανοιγουν τις συσκευασιες.

 

Ξέρετε πόσα έχω γράψει για τους security.. Λοιπόν προχτές τρέχανε έναν ανθρωπάκο να μετράει τα προιόντα σ'ολα τα ράφια και τέλος του βάζουνε τις φωνές σου κλέψανε δυο κνορ νομίζω κάτι τέτοιο μικρό, εκει είχαν έλλεψη. Δηλαδή τι να κάνει να τους ψάχνει τις τσέπες; Εν τω μεταξύ στο υπόλοιπο μαγαζί ο κακός χαμός και τα καλάθια εννοείται πεδίο μάχης. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...