Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

W5 Υγρό απορρυπαντικό πιάτων λεμόνι

Αξίζει, κάνει δουλειά ;;

μάπα

πρέπει να βάζεις ένα τόνο ξανά και ξανά γιατί η σαπουνάδα του δεν διαρκεί

 

Αν θες κάτι φθηνό και αξιοπρεπες ψάξε για την μάρκα endless

http://www.eurochartiki.gr/GR/%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%AA%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%91/endless-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%81%CF%85%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1

 

και τα υπόλοιπα προιόντα τους είναι μια χαρά btw

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλι μαυρο το συγκεκριμενο απορυπαντικο.ποια σαπουναδα και μαντολες;παιζει να πλυθεις με αυτο ,με καθαρα χερια,και να εχεις λιγδα μετα το πλυσιμο.....αντιθετως ,το αλλο στην συσκευασια του 1.5 λιτρου  νομιζω,το εχω για καλυτερο...........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυλιόμενες προσφορές σε σαμπουάν , μαλακτικά , απορυπαντικά , αποσμητικά όλοι κάνουν αλλά για μένα αυτές δεν

είναι προσφορές απλά πάνε για μετρητά ανεβάζουν στα ύψη την τιμή και σου λένε πάρε ένα συν  ένα δώρο που στην

ουσία τα πληρώνεις κανονικά αν κάνεις τη διαίρεση.

 

Εγώ θέλω να μου πουν  πάρε ένα αποσμητικό 2,50 και όχι δύο 5 ή ένα σαμπουάν 3 και όχι δύο 5,80 ή ένα αφρό

ξυρίσματος 2 αντι για δύο 4.

Δηλαδή να πάρω 2 αφρούς να έχω τον έναν στη ντουλάπα και να περιμένω 6 μήνες να τελειώσει ο ένας να αρχίσω

τον άλλο;;;;;;

Δηλαδή να θέλω μία επίπλέον ντουλάπα να βάζω τα δεύτερα της προσφοράς και να περιμένω πόοοοοοοοοοοοτε θα

τελειώσει το ένα να αρχίσει το άλλο;;;

 

Πριν 20 μέρες περίπου

 

Πάω για σαμπουάν h&s στο Σκλαβενίτη το ένα μικρό 5 ευρώ (είχε τελειώσει το 1+1 σιγά μη μου έπιανε τον κώλο δεν

πήρα) έχει προσφορά τα 700 ml 1 + 1 δώρο 7 ευρώ. Τι να το κάνω 1,5 κιλό σαμπουάν 5 τρίχες έχω να το έχω στις

ντουλάπες 2-3 χρόνια να λήξει να το πετάξω;;;;

 

Πάω mart (πρώην makro) το  1 ίδιο των 700 ml 3,30  με το φπα μαζί (ειλικρινά σε ότι έχω ιερό) πήρα ένα και απλά έκανα το σταυρό μου.

 

Κάντε τοπυς υπολογισμούς και βγάλτε συμπέρασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

W5 Υγρό απορρυπαντικό πιάτων λεμόνι

Αξίζει, κάνει δουλειά ;;

 

Τα φθηνοαπορρυπαντικά πιάτων συνήθως κοστίζουν γύρω στα 2.8 και γενικά δεν είναι "δυνατά".

Το W5 του Λιντλ (που είναι και η "στάνταρ" ετικέτα που έχει γενικά σε είδη καθαρισμού), παρ' ό,τι λίγο πιο δυνατό από ένα λίγο πιο φθηνό που φέρνει  (ονόματι "Clefket"), είναι ακριβώς σε αυτήν την κατηγορία. Με άλλα λόγια, αν πεις να το αραιώσεις, δεν παίρνει και πολύ - είναι ήδη αρκετά αραιωμένο (σε αντίθεση με τα -κατά πολύ ακριβότερα βέβαια- "επώνυμα" που ΠΑΙΡΝΟΥΝ αραίωμα).

 

Εναλλακτικά, για όσους κυνηγάνε το "τέρμα φθηνό", στην ίδια κατηγορία (και ίσως λίγο δυνατότερο) είναι πχ ένα "Fresh" που φέρνει ο Μπρόλιας απέναντι από το "ΑΒ-City" στο κέντρο της αγοράς του Πειραιά και έχει 1.9. 

(Το W5 που αύριο πέφτει στην τιμή αυτού του Μπρόλια, θα είναι απλά το πιο οικονομικό για όσους κυνηγάνε και το Ευρώ, χωρίς ξαναλέω να είναι ένα "δυνατό" απορρυπαντικό. Όποιος λοιπόν βολεύεται με αυτής της κατηγορίας, αύριο να στοκάρει).

 

Το πιο καλό από τα φθηνά, ήταν ασυζητητί αυτό που έβγαζε ο Μαρινόπουλος (γύρω στα 2.5 και πολύ πιο συμπυκνωμένο από τα λιντλίσια), και φυσικά πλέον πάπαλα.

 

Μιας μέσης κατάστασης (πάντα μιλάμε για τα φθηνά) = "αρκετά δυνατό αλλά κάπως τσιμπημένο", είναι αυτό που βγάζει ο ΑΒ (στα 3.20 νομίζω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην είναι φουλ συμπυκνωμένο αλλά με τιμή 1,34 δεν βρίσκεις πουθενά.

Η γυναίκα μου το χρησιμοποιεί μόνιμα και όπως μου λέει μπορεί να είναι αραιό αλλά είναι πολύ φιλικό με τα

χέρια.

Να ξέρετε ότι ο αφρός δεν καθαρίζει.Είναι ειδικό αφριστικό που το βάζουν αρκετοί για μπόλικη σαπουνάδα

αλλά το συγκεκριμένο δεν είναι καθόλου φιλικό με τα χέρια.

 

Φυσικό αφριστικό,καλό καθαριστικό και πιο φιλικό με τα χέρια είναι το λάδι καρύδας το οποίο όμως ελάχιστοι

χρησιμοποιούν γιατί είναι ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

W5 Υγρό απορρυπαντικό πιάτων λεμόνι

Αξίζει, κάνει δουλειά ;;

Δουλειά κάνει, δεν ξέρω αν θα ζήσεις μετά. ή αν ζήσεις ίσως γράφεις σεντόνια στο insomnia σαν αυτόν που στο πρότεινε :) δημιουργεί side effects

Πάρε ένα πλυντήριο πιάτων με την πρώτη ευκαιρία :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην είναι φουλ συμπυκνωμένο αλλά με τιμή 1,34 δεν βρίσκεις πουθενά.

 

...επ-ωπ, είχα την εντύπωση πως ήταν γύρω στο 1.9 με την έκπτωση...

Ε ναι λοιπόν, W5 και τα μυαλά στα κάγκελα αύριο. Στοκάρισμα τιλ ντεθ. Κι ας είναι αραιό.

 

(...δεν είχα αίσθηση της "φιλικότητας με τα χέρια". Γκουντ ίνφο κι αυτό...)

 

...ακονίστε επίσης τους καταψύκτες σας αύριο :σπέσιαλ πίτσες στην εξωφρενική τιμή του 1.86 το κιλό...

ΥOLO ΜΩΡΉ ΚΑΡΙΏΛΩ!!111

 

 

 

Δουλειά κάνει, δεν ξέρω αν θα ζήσεις μετά. ή αν ζήσεις ίσως γράφεις σεντόνια στο insomnia σαν αυτόν που στο πρότεινε :) δημιουργεί side effects

 

...εγώ νίπτω τας χείρας μου πάντως :ρ

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει σε αυτήν την χώρα. Στα σχολεία δεν μαθαίνουν απλή αριθμητική; Πολλαπλασιασμό; Τι είναι φτηνότερο ένα προϊόν με 1+1 δώρο και 5,50ευρω η ένα προϊόν με προσφορά στα 2,56ευρω;

Μάλλον μόνο εγώ βγάζω ότι το πρώτο είναι πιο φτηνό. 

 

...πανάθεμά σε, έφαγα ένα μισάωρο μέχρι να καταλάβω ότι δεν έφταιγα εγώ που δεν καταλάβαινα...

Πανάθεμά σε, λέμε  :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είδα ακριβώς την ίδια προχτές στα praktiker στα ίδια λεφτά περίπου...

 

Άσχετο, αλλά την έχεις στηρίξει και στον τοίχο ;

Οντως το praktiker εχει παρεμφερείς και τις ειχα δει λίγο καιρό μετα που ειχα πάρει και στήσει τις δικές μου.

 

Αν θυμάμαι καλα (εχει περάσει και καιρός) ήταν λίγο πιο ακριβές και δεν με ειχε εντυπωσιάσεις το σίδερο. Δεν μπόρεσα να δω την ποιότητα του ξύλου.

 

Ναι τις εχω στηρίξει στον τοιχο. Ενας κρίκος ανα πλευρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεόραση δε βλέπω διαφημίσεις δεν με επηρεάζουν άρα έχω την δική μου γνώμη και δεν παπαγαλίζω ποτέ

αυτά που οι 7 στους 10  Έλληνες βλέπουν για πάρα πολλές ώρες της ημέρας στην τηλεόραση και μεγάλο

ποσοστό από αυτούς στη συνέχεια επαναλαμβάνει ότι ακούει.

(Η πεθερά μου πάει και αγοράζει αλόηβέρα και αλείφεται στο πρόσωπο και περιμένει λέει να της εξαφανιστούν

οι ρυτίδες και να κάνει μάγουλο φράπα γιατί το λέει ο Μένιος και πολοί άλλοι.

Ένας άλλος συνομήλικός μου χήρος αγοράζει υαλουρονικό και granus να ξανανοιώσει μην τυχόν του φάει τη

ρωσίδα κανένας άλλος πιο νταβραντισμένος). :-D

 

 

Τελευταίο παράδειγμα το survivor (προσωπικά δεν είδα ούτε 5 λεπτά από αυτό)  όπου όπως διάβασα στο ίντερνετ

κάποια εταιρεία καθαριστικών δίνει στο πρωταγωνιστή της σειράς 600.000 ευρώ να διαφημίσει τα προιόντα της τα

οποία μεγάλο ποσοστο του 70% λοβοτομημένου Ελληνικού λαού που έβλεπε survivor θα πάει να τα αγοράσει γιατί

θα είναι τα καλίτερα της αγοράς αφού θα πλένεται με αυτά ο μεγάααααααααααααλος πρωταγωνιστής τον οποίο στήριζανκαι από το υστέρημά τους τηλεφωνικά.

 

Ειδικά το αντρικό σαμπουάν , αφροί ξυρίσματος , αποσμητικά μασχάλης τι 1+1 προτείνω  να τα βγάλουν 2+2 γιατί

θα πουληθούν πολύ από τον αντρικό πληθυσμό.

 

 

Τέλος πάντων πριν λίγο γύρισα από το lidl όπου πήρα τρία τετράκιλα για τα πιάτα με 1,34 το ένα δύο υγρά απορυπαντικά

πλυντηρίου με 1,80 , 2 πακέτα πίτσες με 2,34 το ένα τρία πακέτα των πέντε κρουασάν το ένα μικρά με 45 λεπτά το ένα

και 3 φρέσκα Ελληνικά γάλατα με 69 λεπτά το ένα (εσείς πηγαίνεται στο ΘΕΣ γάλα).

Όποιος χρειάζεται κάτι ας πάει γρήγορα.

 

Ο άλλος είχε φορτώσει σε ένα καρότσι τρια μεγάλα χαρτόκουτα με υγρό  πιάτων και σε άλλο καρότσι

άλλα δύο χαρτόκουτα με υγρό απορυπαντικό πλυντηρίου.Ήηηηηηηημαρτον που λέει και ο συμπαθής Γεωργίου.

 

Edit..

Τελευταία  διάβασα κάπου στο ίντερνετ (και δεν ξέρω αν αληθεύει) ότι κάποια επιτροπή έβαλε πρόστιμο σε όλα τα μεγάλα s/m πλην  του lidl διότι είχαν υπογράψει συμβολαια με μεγάλη πολυεθνική η οποία ελέγχει το μεγαλίτερο ποσοστό των καθαριστικών - λευκαντικών που κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά ώστε να μην βάζουν στα ράφια τους άλλα προϊόντα πλη των δικών της.

"Οι πίτσες , τα κρουασάν και τα γάλατα  δεν υπάγονται πάντως στα λευκαντικά αλλά στα φαγώσιμα" :rolleyes:

 

Υ.Γ. Παιδιά το χιούμορ σας κάνει πιο ευχάριστους και μακραίνει τη ζωή.

 

Καλημέρα :P :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με τρελανε η πιτσα,εχει πολυ πραμα πανω και αφηνει ωμο το ζυμαρι απο κατω.αξιζει αν βαριεσαι να κανεις κανα μακαρονι η ομελετα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων πριν λίγο γύρισα από το lidl όπου πήρα τρία τετράκιλα για τα πιάτα με 1,34 το ένα δύο υγρά απορυπαντικά

πλυντηρίου με 1,80 , 2 πακέτα πίτσες με 2,34 το ένα τρία πακέτα των πέντε κρουασάν το ένα μικρά με 45 λεπτά το ένα

και 3 φρέσκα Ελληνικά γάλατα με 69 λεπτά το ένα (εσείς πηγαίνεται στο ΘΕΣ γάλα).

 

Διαβαζω τα παντα εδω, παροτι υπαρχουν μερικοι κουραστικοι φανμποϊδες. Εχει το χαβαλε του οταν καποιος γραφει σεντονι και πεταει ενδιαμεσα μια παραγραφο (ασχετη στην πραγματικοτητα, αλλα φαινομενικα σχετικη με το νημα) για καποιο προϊον του Λιντλ. Παρ' ολα αυτα, θεωρω οτι εισαι προσβλητικος με το μπολνταρισμενο κειμενο. Συγκρινεις μια εξαιρετικη προσπαθεια και μια καλη μαρκα γαλακτος (ΘΕΣ) με ενα νο-νειμ στο χαρτοκουτι, για το οποιο αρκετοι (εγω δεν το ξερω) εχουν ενστασεις ως προς την ποιοτητα.

 

Ακομα κι αν υποθεσουμε οτι εσυ εχεις δικιο, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να πεις σε κανεναν που να παει να αγορασει. Γραψε τι πηρες, γραψε ποσο το πηρες, πιες το γεματος χαρα, αλλα ως εκει. Προφανως εχεις το δικαιωμα να συγκρινεις το ενα με το αλλο (γαλα), αλλα οχι την επιλογη του ενος ή του αλλου (για καποιο γαλα). Ευχαριστω για την προσοχη.

 

Υ.Σ.1: Οχι, δεν ειμαι καθολου ευθικτος, το αντιθετο. Αλλα η ειρωνεια με απωθει, ειδικα οταν περιλαμβανει και "υφακι" εξαιτιας φανμποϊσμου.

Υ.Σ.2: Ναι, λατρευω το χιουμορ και γελαω πολυ συχνα. Το κειμενο του ecape rum ειχε πολλη πλακα (κι ας ηταν οφτοπικ), το δικο σου καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι βρε μαν, αλλά το παππούδι δεν μπήκε απλά μια ωραία πρωία κι άρχισε τις ειρωνείες. Εδώ και καιρό διάφοροι γράφουν με ένα ύφος λες και οι λιντλοψωνίζοντες είναι είτε απλώς πρόβατα είτε απλώς βλήματα, ασχέτως μάλιστα εάν τίθεται οικονομική δυνατότητα στα προβατοβλήματα να κοιτάξουν το "ποιοτικότερο-ακριβότερο".

 

Προσωπικά δεν νομίζω ότι είναι φανμπόης/καουμπόης/πριτιμπόης-γουατέβα, αλλά απλά ικανοποιημένος από αυτά που παίρνει από Λιντλ, και δη σε πολύ χαμηλή για τις δυνατότητές του τιμή.

Ούτε νομίζω πως έχει τίποτε με το "ΘΕΣ Γάλα" ή όσους το επιλέγουν ή την επιλογή τους. Με το ύφος τους έχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...