Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dhmak είπε

Το lidl στην Ελλάδα βρίσκεται καμιά εικοσαετία, στον υπόλοιπη Ευρώπη περισσότερες δεκαετίες και άντε στην Ελλάδα δεν λειτουργούνε τόσο σωστά οι ελεγχτικοί μηχανισμοί, αν ήτανε άθλια/ακατάλληλα τα εμπορεύματα/τρόφιμα δεν θα τους κλείνανε οι ελεγχτικοί μηχανισμοί της υπόλοιπης Ευρώπης ;;

Ή μόνο η lidl ελλάς πουλάει τα σκάρτα και τα υπόλοιπα lidl πουλάνε τα καλά ;;

Η λιντλ έχει άλλη πολιτική στην Ελλάδα, μέχρι και προεδρο του ΕΦΕΤ έχει οδηγήσει σε παραίτηση κι αλλη σε Ευρωπαϊκές χώρες οπου αυτα δεν περνάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Cro-Magnon said:

Που ακριβώς απαντάει αυτό?

Βάζεις απλά τυχαία links?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα με τις ακρες που εχουνε στη... Νομαρχια Για πχ παλιοτερα μεγαλα σουπερ μαρκετ αλλα και διαφορα τετοια  που ειχε πελατη το κρατος (προσληψεις κτλ) ουτε που τα ακουμπουσαν ...Τωρα δεν ξερω αλλα μια απο τα ιδια θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε παρεξηγήσει την λέξη "ποιότητα". Καταλαβαίνω (τουλάχιστον εγώ αυτό εννοώ) ότι όταν μιλάμε για "χαμηλή ποιότητα" σε προϊόντα προσφοράς -προφανώς όχι σε όλα, υπάρχει και το μάρκετινγκ όπως σωστά αναφέρθηκε- μιλάμε για χαμηλή ποιότητα που ΙΣΩΣ προέρχεται από την πρώτη ύλη. Π.χ. τα δημητριακά ιδιωτικής ετικέτας του Χ σούπερ μάρκετ είναι φθηνότερα από όποια άλλα. Το σούπερ μάρκετ τα διαθέτει διότι έχουν ελεγχθεί (θεωρητικά). Το θέμα είναι "από τι υλικά δημιουργήθηκε" το προϊόν.

Αν π.χ. μια κατεψυγμένη ζύμη έχει 10% αλεύρι ολικής, ο νόμος πιθανώς επιτρέπει να λέγεται "ψωμί ολικής άλεσης". Το ότι ψήνεται σε φουρνάκι κι έχει μαύρο χρώμα, δεν το κάνει ψωμί ολικής. Δεν το παίρνω ακόμα κι αν μου το χάριζαν. Αν κάποιος από εσάς ζυμώνει ψωμί ή έχει σύζυγο που το κάνει, θα καταλάβει αμέσως τη διαφορά. Στο Lidl κοιτάζω τα συστατικά στα ψωμιά και πάντα γελάω.

Γενικά, δεν κατηγορούμε το (κάθε) Lidl επειδή μας έφαγε το οικόπεδο, αλλά επειδή πλασάρει τη "σαβούρα" ως "προσφορά". Ίδια αντιμετώπιση πρέπει να έχουμε για όλους. Προσωπικά διαπιστώνω φανμποϊσμός για τα Lidl επειδή είναι φτηνότερα. Η φτήνια τρώει τον παρά, αλλά σέβομαι το "δεν υπάρχουν λεφτά για καλύτερα". Δεν δέχομαι το "είναι γευστικότατα, είναι φτηνά, τα ίδια κάνουν και οι άλλοι". Αυτό δείχνει κακή καταναλωτική συμπεριφορά.

Spoiler

Btw, ψωμάκι υπέροχο φτιάχνετε μόνοι σας στο σπίτι με λίγο κόπο αλλά φτηνότερα από το να αγοράζετε από σούπερ μάρκετ. Στην τελική, αν δεν προλαβαίνετε αγοράστε από τον φούρνο της γειτονιάς. Είναι σίγουρα καλύτερο από τα κατεψυγμένα του σούπερ μάρκετ, ακόμα κι αν η πρώτη ύλη δεν είναι Α' διαλογής.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Έχουμε παρεξηγήσει την λέξη "ποιότητα". Καταλαβαίνω (τουλάχιστον εγώ αυτό εννοώ) ότι όταν μιλάμε για "χαμηλή ποιότητα" σε προϊόντα προσφοράς -προφανώς όχι σε όλα, υπάρχει και το μάρκετινγκ όπως σωστά αναφέρθηκε- μιλάμε για χαμηλή ποιότητα που ΙΣΩΣ προέρχεται από την πρώτη ύλη. Π.χ. τα δημητριακά ιδιωτικής ετικέτας του Χ σούπερ μάρκετ είναι φθηνότερα από όποια άλλα. Το σούπερ μάρκετ τα διαθέτει διότι έχουν ελεγχθεί (θεωρητικά). Το θέμα είναι "από τι υλικά δημιουργήθηκε" το προϊόν.

Αν π.χ. μια κατεψυγμένη ζύμη έχει 10% αλεύρι ολικής, ο νόμος πιθανώς επιτρέπει να λέγεται "ψωμί ολικής άλεσης". Το ότι ψήνεται σε φουρνάκι κι έχει μαύρο χρώμα, δεν το κάνει ψωμί ολικής. Δεν το παίρνω ακόμα κι αν μου το χάριζαν. Αν κάποιος από εσάς ζυμώνει ψωμί ή έχει σύζυγο που το κάνει, θα καταλάβει αμέσως τη διαφορά. Στο Lidl κοιτάζω τα συστατικά στα ψωμιά και πάντα γελάω.

Γενικά, δεν κατηγορούμε το (κάθε) Lidl επειδή μας έφαγε το οικόπεδο, αλλά επειδή πλασάρει τη "σαβούρα" ως "προσφορά". Ίδια αντιμετώπιση πρέπει να έχουμε για όλους. Προσωπικά διαπιστώνω φανμποϊσμός για τα Lidl επειδή είναι φτηνότερα. Η φτήνια τρώει τον παρά, αλλά σέβομαι το "δεν υπάρχουν λεφτά για καλύτερα". Δεν δέχομαι το "είναι γευστικότατα, είναι φτηνά, τα ίδια κάνουν και οι άλλοι". Αυτό δείχνει κακή καταναλωτική συμπεριφορά.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Btw, ψωμάκι υπέροχο φτιάχνετε μόνοι σας στο σπίτι με λίγο κόπο αλλά φτηνότερα από το να αγοράζετε από σούπερ μάρκετ. Στην τελική, αν δεν προλαβαίνετε αγοράστε από τον φούρνο της γειτονιάς. Είναι σίγουρα καλύτερο από τα κατεψυγμένα του σούπερ μάρκετ, ακόμα κι αν η πρώτη ύλη δεν είναι Α' διαλογής.

Συμφωνώ και επαυξάνω στα όσα αναφέρεις. Μία ακόμα παράμετρος που δεν αναφέρθηκε είναι η συμπίεση του εργατικού κόστους για να βγάλει κέρδος η αλυσίδα σε αυτες τις χαμηλές τιμές. Στην ουσία αυτό που κάνει το Lidl και το κάθε Lidl, είναι να στυβει τον παραγωγό, από τον οποίο παίρνει το προιον και τον εργαζομένο του ιδιου του lidl, για να βγάλει το κέρδος ακομα και στη χαμηλότερη τιμή.

Στον τύπο υπάρχουν πολλές καταγγελίες για μεσαιωνικές συνθήκες εργασίας σε πολλές επιχειρήσεις και για κακοπληρωμένους εργαζόμενους. Καλό είναι να τα εξετάζουμε όλα αυτά, γιατί αφήνοντάς το ευρώ μας με τις αγορές μας, επιβραβεύουμε τις αντίστοιχες αντικοινωνικές συμπεριφορές.

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Που ακριβώς απαντάει αυτό?

Βάζεις απλά τυχαία links?

Κοιταξε, μου απαντας οτι το καθημερινο ζυμωμα και ψησιμο στον φουρνο της γειτονιας, δεν εγγυαται την ποιοτητα, το οποιο ειναι σωστο, αλλά παράλληλα δε μου εξηγεις πως γινεται τα κατεψυγμενα εισαγομενα ζυμαρια του λιντλ που ψηνονται απλα στο μαγαζι, να ειναι καλυτερα ποιοτικα. Βαλε καποιο λινκ σε αυτο το θεμα και το συζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Cro-Magnon said:

Συμφωνώ και επαυξάνω στα όσα αναφέρεις. Μία ακόμα παράμετρος που δεν αναφέρθηκε είναι η συμπίεση του εργατικού κόστους για να βγάλει κέρδος η αλυσίδα σε αυτες τις χαμηλές τιμές. Στην ουσία αυτό που κάνει το Lidl και το κάθε Lidl, είναι να στυβει τον παραγωγό, από τον οποίο παίρνει το προιον και τον εργαζομένο του ιδιου του lidl, για να βγάλει το κέρδος ακομα και στη χαμηλότερη τιμή.

Στον τύπο υπάρχουν πολλές καταγγελίες για μεσαιωνικές συνθήκες εργασίας σε πολλές επιχειρήσεις και για κακοπληρωμένους εργαζόμενους. Καλό είναι να τα εξετάζουμε όλα αυτά, γιατί αφήνοντάς το ευρώ μας με τις αγορές μας, επιβραβεύουμε τις αντίστοιχες αντικοινωνικές συμπεριφορές.

Κοιταξε, μου απαντας οτι το καθημερινο ζυμωμα και ψησιμο στον φουρνο της γειτονιας, δεν εγγυαται την ποιοτητα, το οποιο ειναι σωστο, αλλά παράλληλα δε μου εξηγεις πως γινεται τα κατεψυγμενα εισαγομενα ζυμαρια του λιντλ που ψηνονται απλα στο μαγαζι, να ειναι καλυτερα ποιοτικα. Βαλε καποιο λινκ σε αυτο το θεμα και το συζηταμε

 

 

Είπα εγώ πουθενά ότι είναι καλύτερα? 

Εσύ ισχυρίστηκες κάτι από την αρχή για το οποίο δεν έχεις απαντήσει πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Cro-Magnon είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω στα όσα αναφέρεις. Μία ακόμα παράμετρος που δεν αναφέρθηκε είναι η συμπίεση του εργατικού κόστους για να βγάλει κέρδος η αλυσίδα σε αυτες τις χαμηλές τιμές. Στην ουσία αυτό που κάνει το Lidl και το κάθε Lidl, είναι να στυβει τον παραγωγό, από τον οποίο παίρνει το προιον και τον εργαζομένο του ιδιου του lidl, για να βγάλει το κέρδος ακομα και στη χαμηλότερη τιμή.

Στον τύπο υπάρχουν πολλές καταγγελίες για μεσαιωνικές συνθήκες εργασίας σε πολλές επιχειρήσεις και για κακοπληρωμένους εργαζόμενους. Καλό είναι να τα εξετάζουμε όλα αυτά, γιατί αφήνοντάς το ευρώ μας με τις αγορές μας, επιβραβεύουμε τις αντίστοιχες αντικοινωνικές συμπεριφορές.

Θα μου επιτρέψεις όμως να προσθέσω (πες το κι ως "υπεράσπιση του Lidl", αν και δεν μου αρέσει καθόλου η αλυσίδα) ότι ο παραγωγός με τη σειρά του πιθανώς ρίχνει την ποιότητα των πρώτων υλών. Και στο τέλος-τέλος, όλο αυτό καταλήγει στο πιάτο μας ή στην ατμόσφαιρα του σπιτιού μας ή στα ρούχα μας κ.ο.κ. Δεν φταίει μόνο Γερμανός, φταίει και ο Έλληνας πολλές φορές. Αλλά πρώτα φταίει ο καταναλωτής κατ' εμέ.

10 λεπτά πριν, Cro-Magnon είπε

Κοιταξε, μου απαντας οτι το καθημερινο ζυμωμα και ψησιμο στον φουρνο της γειτονιας, δεν εγγυαται την ποιοτητα, το οποιο ειναι σωστο, αλλά παράλληλα δε μου εξηγεις πως γινεται τα κατεψυγμενα εισαγομενα ζυμαρια του λιντλ που ψηνονται απλα στο μαγαζι, να ειναι καλυτερα ποιοτικα. Βαλε καποιο λινκ σε αυτο το θεμα και το συζηταμε

Απορώ πώς ξόδεψες 30'' από τη ζωή σου για να γράψεις αυτές τις δύο γραμμές :D Αυτή η σύγκριση δεν υπάρχει ούτε στην επιστημονική φαντασία.

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Cro-Magnon είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω στα όσα αναφέρεις. Μία ακόμα παράμετρος που δεν αναφέρθηκε είναι η συμπίεση του εργατικού κόστους για να βγάλει κέρδος η αλυσίδα σε αυτες τις χαμηλές τιμές. Στην ουσία αυτό που κάνει το Lidl και το κάθε Lidl, είναι να στυβει τον παραγωγό, από τον οποίο παίρνει το προιον και τον εργαζομένο του ιδιου του lidl, για να βγάλει το κέρδος ακομα και στη χαμηλότερη τιμή.

Στον τύπο υπάρχουν πολλές καταγγελίες για μεσαιωνικές συνθήκες εργασίας σε πολλές επιχειρήσεις και για κακοπληρωμένους εργαζόμενους. Καλό είναι να τα εξετάζουμε όλα αυτά, γιατί αφήνοντάς το ευρώ μας με τις αγορές μας, επιβραβεύουμε τις αντίστοιχες αντικοινωνικές συμπεριφορές.

Κοιταξε, μου απαντας οτι το καθημερινο ζυμωμα και ψησιμο στον φουρνο της γειτονιας, δεν εγγυαται την ποιοτητα, το οποιο ειναι σωστο, αλλά παράλληλα δε μου εξηγεις πως γινεται τα κατεψυγμενα εισαγομενα ζυμαρια του λιντλ που ψηνονται απλα στο μαγαζι, να ειναι καλυτερα ποιοτικα. Βαλε καποιο λινκ σε αυτο το θεμα και το συζηταμε

Για τις συνθήκες εργασίας και τις πληρωμές εγώ έχω ακούσει καλά λόγια πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Είπα εγώ πουθενά ότι είναι καλύτερα? 

Εσύ ισχυρίστηκες κάτι από την αρχή για το οποίο δεν έχεις απαντήσει πουθενά. 

Θετεις ρητορικα ερωτηματα και παραλληλα αγνοεις τι απανταω.

"Αφού δεν υπάρχει κανένας έλεγχος γιατί να το κάνει μόνο το lidl αυτό που λες και όχι όλοι?"  Το κανουν πολλοι και διαφοροι, απλά η κλιμακες διαφερουν, οπως και η πολιτικη προστασια που εχουν

"Ειδικά ο φούρνος της γειτονιάς."  Δεν εχω δει στον ΕΦΕΤ καμια ανακληση προιοντος από το φούρνο της γειτονιας μου. Υπάρχει εκει 40 χρόνια, ειναι ηδη η δευτερη γενια μεσα στο μαγαζι και καθε φορα που περναω 5:30 πμ για τη δουλεια να παρω το Θεσσαλονικης, ειναι μεσα ο ιδιος ο φουρναρης και βγαζει τις επομενες παρτιδες.

"Ή οι υπόλοιποι δουλεύουν επειδή απλά το γουστάρουν? "   ρητορικο ερωτημα

"Και αν το κάνει μόνο το lidl γιατί δεν το έχουν κυνηγήσει οι ανταγωνιστές να το κλείσουν?"  ρητορικο ερώτημα. Πχ εσυ γιατί δεν έχεις κάνει μήνυση στον πολεοδομο για το γρηγοροσημο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μεγαλες αλυσιδες που πουλανε ψωμια τυρόπιτες ειναι κατεψυγμενα ολα ή προψημμενα. Που ταχα ειδικεύονται σε αυτον τον τομεα. 

Η καταψυξη δεν ειναι παντα κακη για ενα προιον, αρκει να σοκαρεται αυτο που ψυχεται, όταν αποψυχθει να γινει σε καταλληλο περιβαλλον, σταδιακα, σε αντιθεση με την καταψυξη του, θα ειναι μετα σαν φρεσκο.

Με λιγια λογια αυτο σε ενα σπιτι δεν μπορει να γινει. Θελει επαγγελματικα ψυγεια, καταλληλες στοφες και καταλληλη προετοιμασια. Ακομα και τα αλευρια πχ που χρησιμοποιουν αυτοι, ακομα και ο φουρνος της γειτονιας, δεν μπορει να το εχει καθενας σπιτι του ή δεν το συμφερει οικονομικα, πχ δεν μπορειςνα αγορασεις 20 ή 30 κιλα αλευρι που ειναι τα σακια που δουλευουν οι φουρνοι, θα παρεις το απλο του κιλου.

Οσο για το αν μια τυροπιτα εχει φετα, λευκο τυρι ή μυζηθρα, αφου ο νομοθετης δινει το δικαιωμα στον παραγωγο να ονομασει την τυροπιτα --> τυροπιτα με φετα εφοσον εχει 15-20% φετα μεσα,το κανει δεν παρανομει, αξιοποιει τον νομο.

Το λιντλ θα γινει καλυτερο ή οπως στο εξωτερικο, οταν καποιος απο τους ανταγωνιστες του, τον απειλησει και του παρει μεριδιο, με αλλα λογια κραταει ασσους στο μανικι του, οποτε καποιος θα το πλησιασει, θα κανει μια αναβαθμιση στα καταστηματα του και θα κερδιζει ολο και παραπανω κοσμο.

Αν θυμαστε με τι προιοντα ξεκινησε και πως ειναι τωρα διομορφωμενο θα το διαπιστωσετε. Παλια δεν εβρισκες γιαουρτι ελληνικο ή τυρι. Σιγα σιγα τα εφερε, ειδε τι ζητουσε ο ελληνας, που σαν λαος δεν αλλαζουμε ευκολα καταναλωτικες και καθημερινες συνηθειες.

Ο καθενας επιλεγει να παει σε οποιο μαγαζι θελει, αλλα κανένας δεν ειναι σιγουρος γι αυτο που τρωει, εφοσον δεν ειναι την ωρα της παρασκευης εκεί. 

Εχω παει σε κρεοπωλειο ενος μεγαλου σουπερ μαρκετ, ο υπαλληλος γνωστός, του λεω ενα κιλο τηγανια,μου λεει αλλο, του ξαναλεω τηγανια, απανταει αλλο με εντονο βλεμμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Cro-Magnon είπε

http://www.mononews.gr/latest/news-politiki-prosochi-gia-lidl-o-efet-anakalese-souvlaki-kotopoulo-gia-salmonela

Προσοχή από LIDL: O ΕΦΕΤ ανακάλεσε σουβλάκι-κοτόπουλο με σαλμονέλα

Σε συνεργασία με το Κτηνιατρικό Εργαστήριο Ιωαννίνων, διαπιστώθηκε η παρουσία Salmonella spp.

Έχει πλάκα να κανεις πλάκα. Μια μικρή βόλτα στο ίντερνετ για τα πρόστιμα στο λιντλ, νομιζω είναι χρήσιμη. 

Το ίδιο ισχύει και για ολες τις υπόλοιπες αλυσίδες σούπερ μάρκετ και οχι μόνο για το λιντλ. Να είστε πάντα καχύποπτοι. 

 E, αφου ισχυει το ιδιο γιατι λες μόνο για το lidl και με μεγαλα γραμματα? Οριστε εδω παρομοια ανακληση από τον ΑΒ πριν μερικες βδομαδες λογω σαλμονελας σε κοτοπουλο...

http://www.efet.gr/portal/page/portal/efetnew/news/view_new?par_newID=1755

3 ώρες πριν, Cro-Magnon είπε

Κοιταξε, μου απαντας οτι το καθημερινο ζυμωμα και ψησιμο στον φουρνο της γειτονιας, δεν εγγυαται την ποιοτητα, το οποιο ειναι σωστο, αλλά παράλληλα δε μου εξηγεις πως γινεται τα κατεψυγμενα εισαγομενα ζυμαρια του λιντλ που ψηνονται απλα στο μαγαζι, να ειναι καλυτερα ποιοτικα.

Παρεμβαίνω για να σημειωσω οτι τα ψωμια του lidl  εχουν ετικετες και αναφερουν λεπτομερως όλα τα συστατικα τους, ακομα και αν η ζυμη εινα προψημενη. Στους φουρνους ομως που εχουν τσουβαλια με ουσιες και ενισχυτικα γευσης δεν αναφερεται τιποτα, απλως ψωνιζεις στα τυφλα.

Στις ‎19‎/‎3‎/‎2018 στις 2:56 ΠΜ, rus είπε

Tελευταια οι χαρτοπετσετες frotto μαδανε, κολανε στα χερια και γεμιζει ο τοπος χαρτακια... ακουτε εκει στο lid, για διορθωστε το.

 

Στις ‎19‎/‎3‎/‎2018 στις 10:09 ΠΜ, papoys1 είπε

Το αίτημά σας ελήφθη  θα εξεταστεί άμεσα και κατά προτεραιότητα.:D

Kι όμως... πρόβλημα fixed! Δε μαδανε πλεον.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rus είπε

 E, αφου ισχυει το ιδιο γιατι λες μόνο για το lidl και με μεγαλα γραμματα? Οριστε εδω παρομοια ανακληση από τον ΑΒ πριν μερικες βδομαδες λογω σαλμονελας σε κοτοπουλο...

http://www.efet.gr/portal/page/portal/efetnew/news/view_new?par_newID=1755

Παρεμβαίνω για να σημειωσω οτι τα ψωμια του lidl  εχουν ετικετες και αναφερουν λεπτομερως όλα τα συστατικα τους, ακομα και αν η ζυμη εινα προψημενη. Στους φουρνους ομως που εχουν τσουβαλια με ουσιες και ενισχυτικα γευσης δεν αναφερεται τιποτα, απλως ψωνιζεις στα τυφλα.

Kι όμως... πρόβλημα fixed! Δε μαδανε πλεον.

Ετσι βγηκε η γραμματοσειρα απο το κοπυ-παστε κι εγραφα απο κινητο. Το οτι εδω συζηταμε για το λιντλ, δε σημαινει οτι κλεινουμε τα ματια στα στραβα των αλλων.

Γενικα πάντως, ειναι παραδοξο να δέχεσαι επιθεση απο αλλους καταναλωτες, επειδη καταγγελλεις τις κακες πρακτικές ενος σουπερμαρκετ. Κανονική σχιζοφρένεια! Μην πεις στον Έλληνα ότι τον κοροιδεύουν - θα πέσει να σε φαει και να υπερασπιστεί τον απατεώνα, μονο και μονο για να μην παραδεχτεί ότι τον επιασαν Κώτσο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Cro-Magnon είπε

Γενικα πάντως, ειναι παραδοξο να δέχεσαι επιθεση απο αλλους καταναλωτες, επειδη καταγγελλεις τις κακες πρακτικές ενος σουπερμαρκετ. Κανονική σχιζοφρένεια! Μην πεις στον Έλληνα ότι τον κοροιδεύουν - θα πέσει να σε φαει και να υπερασπιστεί τον απατεώνα, μονο και μονο για να μην παραδεχτεί ότι τον επιασαν Κώτσο!

Όταν κανεις την οποια καταγγελια σου πρεπει να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την απαντηση.

Κακες πρακτικες, το ειπαμε πολλες φορες και συμφωνησες, κανουν όλα τα sm. Παρολ αυτά ομως επιμενεις να μιλας για " ....τις κακες πρακτικές ενος σουπερμάρκετ".

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Cro-Magnon είπε

Ετσι βγηκε η γραμματοσειρα απο το κοπυ-παστε κι εγραφα απο κινητο. Το οτι εδω συζηταμε για το λιντλ, δε σημαινει οτι κλεινουμε τα ματια στα στραβα των αλλων.

Γενικα πάντως, ειναι παραδοξο να δέχεσαι επιθεση απο αλλους καταναλωτες, επειδη καταγγελλεις τις κακες πρακτικές ενος σουπερμαρκετ. Κανονική σχιζοφρένεια! Μην πεις στον Έλληνα ότι τον κοροιδεύουν - θα πέσει να σε φαει και να υπερασπιστεί τον απατεώνα, μονο και μονο για να μην παραδεχτεί ότι τον επιασαν Κώτσο!

Δεν μου δειχνεις ετοιμος να μας ενημερώσεις, περισσοτερο σαν τρολ μοιάζεις. Πιστευω το καταλαβαινεις και εσυ.

Ενα link που πεταξες δεν λεει τιποτα. Φαντασου να μπω εγω στο θεμα ‘εκτυπωτες’ και οποιος να παει να αγορασει epson, να παω να πεταω link για κακα προϊοντα και να  αφορίζω.δεν θα με banaroun;

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να σε μπαναρουν ρε φίλε; Έχουμε φτάσει στο σημείο όταν ακούμε μια διαφορετική αποψη, έστω και με λάθος τρόπο διατυπωμένη, να κοιτάμε να την διώξουμε μακριά.

Γιατί;

Μπαν θα φας εάν συστηματικά βρίσκεσαι με άλλους χρήστες. Αυτό λέει η δικιά μου λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...