Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, orck είπε

Γιατί να σε μπαναρουν ρε φίλε; Έχουμε φτάσει στο σημείο όταν ακούμε μια διαφορετική αποψη, έστω και με λάθος τρόπο διατυπωμένη, να κοιτάμε να την διώξουμε μακριά.

Γιατί;

Μπαν θα φας εάν συστηματικά βρίσκεσαι με άλλους χρήστες. Αυτό λέει η δικιά μου λογική.

Γιατι ειναι αυτονόητο. Φαντασου να χαλουσαμε 4 σελιδες(561-564) για καθε ΕΝΑΝ που δεν του αρεσει το Λιντλ ή που βρηκε κακο αρθρο στο internet, που δεν ξερουμε ποιος το γραφει και γιατι...

Εγω μπηκα να ρωτησω για αξεσουαρ αυτοκινητου στο LIDL αλλα ασχοληθηκα με...την αντιθετη αποψη(=4 σελίδες trolling). Διαβασες τι γραφει 4 σελιδες τωρα ή δεν μπηκες στον κοπο; Αν ναι, τι κερδισες/αποκομησες;

εσυ μπορει να μην πατας στο lidl ή να μην θες να ρωτησεις κατι. Λυπησου με και μενα που παταω και θελω το thread.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, rus είπε

Όταν κανεις την οποια καταγγελια σου πρεπει να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την απαντηση.

Κακες πρακτικες, το ειπαμε πολλες φορες και συμφωνησες, κανουν όλα τα sm. Παρολ αυτά ομως επιμενεις να μιλας για " ....τις κακες πρακτικές ενος σουπερμάρκετ".

Αναφέρθηκα σε ένα σουπερ μαρκετ, γιατι καταγγειλλα την πρακτική του συγκεκριμένου, όπως θα χαρώ να συμφωνησω για οποιαδήποτε καταγγελλία για οποιονδήποτε άλλο μαγαζάτορα. Επειτα λίγες από τις απαντησεις που ειπες, σταθηκαν στην ουσια και προσπαθησαν να κανουν σοβαρο αντιλογο. Οι περισσοτεροι θεωρησαν ότι για καποιο ανεξηγητο λογο, έχω κατι προσωπικο μαζί τους, επειδη ποσταρα λινκ με τις παρασπονδιες του Λιντλ.

6 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Δεν μου δειχνεις ετοιμος να μας ενημερώσεις, περισσοτερο σαν τρολ μοιάζεις. Πιστευω το καταλαβαινεις και εσυ.

Ενα link που πεταξες δεν λεει τιποτα. Φαντασου να μπω εγω στο θεμα ‘εκτυπωτες’ και οποιος να παει να αγορασει epson, να παω να πεταω link για κακα προϊοντα και να  αφορίζω.δεν θα με banaroun;

Αν τεκμηριώσεις σωστα τη θεση σου για τους επσον και βαλεις και λινκ, να ξερεις οτι πρωτος εγω θα ενδιαφερθω να τα διαβασω. Δεν θα σου κανω επιθεση, αλλά θα προσπαθησω μεσω αυτων που ανεβαζεις να δω ποσο κοντα στην αληθεια εισαι, γιατι με ενδιαφερει αμεσα σαν καταναλωτη και σε θεωρώ σύμμαχό μου σε αυτο το πεδίο. Ο λογος που υπάρχουν τα φορα ειναι κυριως αυτός - να μαθουν οι υπόλοιποι απο την εμπειρια μερικών.

Προσωπικα εγω όταν ψωνιζω διαδικτυακά προιοντα πχ, διαβαζω τις αρνητικες κριτικες των πελατων πρώτα και τις λαμβανω σοβαρα υπ' οψιν μου. Οπως επισης εχω μαθει πολλα πραγματα, προσπαθωντας να διασταυρωσω τις πληροφοριες που δινουν οι διαφοροι χρηστες, απο λαδια μηχανης και ζαντολάστιχα, μέχρι ....τσουρέκια!

Επίσης, ενω πολλοι αναφερθηκαν θετικά κι επωνυμα σε άλλα σουπερμαρκετ, εγω επειδη καταφερθηκα εναντιον του λιντλ, σκοπιμα απέφυγα να εκθειασω άλλους επωνυμους για να μη θεωρηθει οτι κανω διαφημιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξυριστική μηχανή της επόμενης εβδομάδας ίσως με ενδιαφέρει. Θα ήθελα ωστόσο να κάνω μία ερώτηση: επιστρέφεται η μηχανή εφόσον δεν μου κάνει ΑΦΟΥ έχει χρησιμοποιηθεί; Ρωτάω επειδή είναι θέμα υγιεινής και δεν γνωρίζω την πολιτική του σ/μ.

Spoiler

Δυστυχώς μία αμιγώς ξυριστική δεν μου αρκεί διότι έχω μούσι. Ωστόσο ούτε η αμιγώς κουρευτική μου κάνει επειδή υπάρχουν σημεία που τα θέλω ξυρισμένα (μάγουλα, λαιμός κλπ). Ένα Multigrooming kit είχα παλιότερα, αλλά είναι όγκος. Αν η ξυριστική της επόμενης εβδομάδας είχε ένα χτενάκι μαζί με την εναλλακτική κεφαλή (με τις λεπίδες), θα ήταν η τέλεια επιλογή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Η ξυριστική μηχανή της επόμενης εβδομάδας ίσως με ενδιαφέρει. Θα ήθελα ωστόσο να κάνω μία ερώτηση: επιστρέφεται η μηχανή εφόσον δεν μου κάνει ΑΦΟΥ έχει χρησιμοποιηθεί; Ρωτάω επειδή είναι θέμα υγιεινής και δεν γνωρίζω την πολιτική του σ/μ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δυστυχώς μία αμιγώς ξυριστική δεν μου αρκεί διότι έχω μούσι. Ωστόσο ούτε η αμιγώς κουρευτική μου κάνει επειδή υπάρχουν σημεία που τα θέλω ξυρισμένα (μάγουλα, λαιμός κλπ). Ένα Multigrooming kit είχα παλιότερα, αλλά είναι όγκος. Αν η ξυριστική της επόμενης εβδομάδας είχε ένα χτενάκι μαζί με την εναλλακτική κεφαλή (με τις λεπίδες), θα ήταν η τέλεια επιλογή.

τριμμερ θες εσυ και σου προτεινω το Philips που εχει η shell με 15€. το εχω παρει για τον ιδιο λογο και ειμαι πληρως ικανοποιημενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει αγορασει κανεις κερι σε σπρεϊ ή σε αλλη μορφη απο το Λιντλ για το αμαξι; Για προςτασια βαφης οτι υπαρχει...τι αποτελεσματα ειχε;

σπρέι για γυαλισμα;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jonkyr είπε

Η ξυριστική μηχανή της επόμενης εβδομάδας ίσως με ενδιαφέρει. Θα ήθελα ωστόσο να κάνω μία ερώτηση: επιστρέφεται η μηχανή εφόσον δεν μου κάνει ΑΦΟΥ έχει χρησιμοποιηθεί; Ρωτάω επειδή είναι θέμα υγιεινής και δεν γνωρίζω την πολιτική του σ/μ.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δυστυχώς μία αμιγώς ξυριστική δεν μου αρκεί διότι έχω μούσι. Ωστόσο ούτε η αμιγώς κουρευτική μου κάνει επειδή υπάρχουν σημεία που τα θέλω ξυρισμένα (μάγουλα, λαιμός κλπ). Ένα Multigrooming kit είχα παλιότερα, αλλά είναι όγκος. Αν η ξυριστική της επόμενης εβδομάδας είχε ένα χτενάκι μαζί με την εναλλακτική κεφαλή (με τις λεπίδες), θα ήταν η τέλεια επιλογή.

Ναι και μου δωσαν τα χρηματα πισω κανονικα

Εχω επιστρεψει μια απο δαυτες και τους ειπα πως ειχε προβλημα... (κατι που ηταν αληθεια γιατι ζεσταινοτανε στη φορτιση σαν τρελο ενω δεν φορτιζε κιολας μετα απο κανα δυο μηνες Αλλα οχι αυτο το μοντελο)

Κωδικος ΙΑΝ της μηχανης 291947 http://www.lidl-service.com/static/1616512195/291947_EL.pdf

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, nickmanak είπε

Moυ εκανε εντυπωση ότι ο ΑΒ εχει επισης στο τρεχον φυλλάδιο του μπουτι και φιλετο γαλοπουλας, αλλα σε χαμηλοτερη τιμη απο του Lidl.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .
Εχει δοκιμασει/παρει καποιος τα πατακια για το αυτοκινητο που εχει αυριο  [ https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=9737 ]  ?

Αξιζουν ? Εχουν επιλογη για μαρκες / μοντελα αυτοκινητου ? ( εχω hyundai i30 2010 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, villasg είπε

Καλησπερα .
Εχει δοκιμασει/παρει καποιος τα πατακια για το αυτοκινητο που εχει αυριο  [ https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=9737 ]  ?

Αξιζουν ? Εχουν επιλογη για μαρκες / μοντελα αυτοκινητου ? ( εχω hyundai i30 2010 )

Εδώ και αρκετά χρόνια, στα πλαίσια της οικονομίας και του "one size fits all" έχουν ψιλοσταματήσει να πολυκυκλοφορούν πατάκια "ειδικά" για συγκεκριμένα μοντέλα. Βγαίνουν αυτά με τις πιο "κλασσικές" διαστάσεις και σχέδιο και πρεσβεύουν ότι "κάνουν για όλα" (ή τουλάχιστον τα περισσότερα).

Οκ, τη δουλειά τους γενικά την κάνουν αλλά σίγουρα δεν ακολουθούν τελείως τα κοψίματα που ίσως να ήθελες και βγαίνουν πιο τετραγωνισμένα και σίγουρα πιο μικρά (για να ταιριάζουν).

Ακόμα μπορείς να βρεις για συγκεκριμένο μοντέλο (ή και να παραγγείλεις σε βιοτεχνίες) αλλά σίγουρα όχι σε τιμές Lidl

 

Υγ Επίσης είναι πλέον απίθανο να βρεις σετ πατάκια πέντε κομματιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα πατάκια που και καλα κάνουν για ολα ειναι επικίνδυνα για τον οδηγό. Πήρα του praktiker , πήρα κατι αλλα μετά... οσο καλα κι αν τα εφάρμοζα, κάποιες φορές σηκώνονταν μπροστά κάτω απο τα πετάλια.

τελικα πήγα και πήρα τα ειδικά της vw για το αυτοκίνητο και ξέγνοιαστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Εδώ και αρκετά χρόνια, στα πλαίσια της οικονομίας και του "one size fits all" έχουν ψιλοσταματήσει να πολυκυκλοφορούν πατάκια "ειδικά" για συγκεκριμένα μοντέλα. Βγαίνουν αυτά με τις πιο "κλασσικές" διαστάσεις και σχέδιο και πρεσβεύουν ότι "κάνουν για όλα" (ή τουλάχιστον τα περισσότερα).

Οκ, τη δουλειά τους γενικά την κάνουν αλλά σίγουρα δεν ακολουθούν τελείως τα κοψίματα που ίσως να ήθελες και βγαίνουν πιο τετραγωνισμένα και σίγουρα πιο μικρά (για να ταιριάζουν).

Ακόμα μπορείς να βρεις για συγκεκριμένο μοντέλο (ή και να παραγγείλεις σε βιοτεχνίες) αλλά σίγουρα όχι σε τιμές Lidl

Υγ Επίσης είναι πλέον απίθανο να βρεις σετ πατάκια πέντε κομματιών

Το πέμπτο κομμάτι για που είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, zio10 είπε

Το πέμπτο κομμάτι για που είναι;

Το είχανε παλιά για να καλύπτει το κενό ανάμεσα στα δύο πίσω πατάκια (μια λουρίδα ήταν). Το "έφαγε" όμως η κρίση :)

Επεξ/σία από haris_216
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, paylidis είπε

τριμμερ θες εσυ και σου προτεινω το Philips που εχει η shell με 15€. το εχω παρει για τον ιδιο λογο και ειμαι πληρως ικανοποιημενος

Ευχαριστώ, αλλά δεν αρκεί. Καθώς πρέπει να ξυρίζω (κι όχι απλώς να τριμάρω) ένα μέρος του προσώπου, χρειάζομαι κάτι "ενδιάμεσο". Οι πολλαπλές κεφαλές του grooming kit βοηθούν, αλλά ήλπιζα κάτι όπως η Cruzer6 Face που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή. Η κεφαλή είναι για ξύρισμα, έχει βοηθητικό trimmer (που πιέζεις για να ανέβει) και κτενάκι που προσαρμόζεται στην κεφαλή (για να μην ξεφεύγεις από τα χιλιοστά που θέλεις).

Σε ευχαριστώ πάντως για την πρόταση. Θα την τσεκάρω, ίσως βολέψει.

 

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, villasg είπε

Καλησπερα .
Εχει δοκιμασει/παρει καποιος τα πατακια για το αυτοκινητο που εχει αυριο  [ https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=9737 ]  ?

Αξιζουν ? Εχουν επιλογη για μαρκες / μοντελα αυτοκινητου ? ( εχω hyundai i30 2010 )

Αυτά που πήρα νομίζω στα 14 ή 15 ευρώ από το lidl και άξιζαν τα λεφτά τους ήταν τα μαύρα τα ελαστικά.Για τα συγκεκριμένα δεν έχω άποψη.

Μεγάλα και εφάρμοζαν τέλεια για το opel vectra που είναι πολύ μεγάλο τόσο μπροστά όσο και πίσω.Ότι έπαιρνα πριν ήταν μικρά και συνήθως γλιστρούσαν μπροστά να με κάνουν να τα σπρώχνω πίσω με τα χέρια ή τις φτέρνες με ότι κίνδυνο συνεπάγεται αυτό.

2 ώρες πριν, rus είπε

Moυ εκανε εντυπωση ότι ο ΑΒ εχει επισης στο τρεχον φυλλάδιο του μπουτι και φιλετο γαλοπουλας, αλλα σε χαμηλοτερη τιμη απο του Lidl.

Αναφέρεσαι στα 500 γραμμάρια φιλέτο στήθους γαλοπούλα καπνιστή σε φέτες στα 2,99;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...