Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα χρυσός μύλος έχω πάρει τα μπεργκεροψωμα του...ειναι οκ οπως ολα τα αντίστοιχα ψωμια.

Για ψωμι του τοστ το αγαπημενο μου ειναι το αμερικανικο που εχει το mckennedys ή καπως έτσι...ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οοοολα τα υπολοιπα (το μονο που δεν περισσεύει τυρι ωστε να γινεται η τοστιερα νιμου όταν αυτό λιώνει)....τοσο μαλακο και ωραιο που τρωγεται εξισου ευκολα και νοστιμα και σαν κρύο σαντουιτς.

thanks θα τα δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την Πεμπτη φερνει Λάμπα LED με δυναμό http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=31971

 

Γνωριζει κανεις το προιον? με την μανιβελα ποση ωρα κραταει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τα lidl γενικά δε ψωνίζω. Πείτε με ψώνιο, μπορεί και να είμαι αλλά έχω ακούσει από παντού ότι έχει κακή ποιότητα. Διάφορες βλακειούλες όμως που έχει για το σπίτι αγοράζω ανά διαστήματα και δεν είχα κάποιο παράπονο. Όταν αγόρασα όμως ένα παγωτό (2-3 φορές) ήταν απλά κάτι άγευστο παγωμένο και ένα κεικ που αγόρασα απλά ένιωθες ζάχαρη και βούτυρο πνιγμένο στην chantilly.

Προφανως μιλας για συγκεκριμενες μαρκες, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το σουπερμαρκετ. Γιατι ενα παγωτο Δελτα πχ. δεν ειναι διαφορετικο στο Lidl και διαφορετικο στο Βεροπουλο.

7) Μη νομιζετε οτι αυτα που τρωτε απο ελληνικα σουπερ μαρκετ ειναι ολα ελληνικα. Μην ξεχνατε οτι ακομα και ελληνικες εταιριες τροφιμων χρησιμοποιουν ξενες πρωτες υλες.

 

 

 

Δηλαδη οι ξενες πρωτες υλες ειναι κακης ποιοτητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που είναι το lidl και στοκάρω ταχίνι κακάο με ~2,5€(δεν θυμάμαι ακριβώς) όταν οπουδήποτε αλλού είχα κοιτάξει είχε 4-5€

Όπως επίσης η κονσέρβα καλαμπόκι που έχει(και διάφορα άλλα προϊόντα), είναι καλύτερη από όλες όσες έχω δοκιμάσει σε παρόμοια τιμή

Γενικά όσο ήμουν φοιτητής, πήγαινα στο lidl για να πάρω στάνταρ πράγματα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγραψα ουτε εννοησα κατι τετοιο.

 

Tι εννοησες? Ο καταναλωτης κοιταει τη ποιοτητα και τη τιμη, οχι την εθνικοτητα του προιοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την Πεμπτη φερνει Λάμπα LED με δυναμό http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=31971

 

Γνωριζει κανεις το προιον? με την μανιβελα ποση ωρα κραταει?

 

Δεν εχω παρει την συγκεκριμενη, αλλα ενα φακο με μανιβελα που εφερνε παλια το lidl, μετα απο καποια χρονια τα επαιξε...και εννοω η μπαταρια, δεν κρατουσε καθολου φορτιο, οποτε πηγε αχρηστο.

Απο τοτε ειπα οχι ξανα μανιβελα, οσο κι αν ειμαι υπερ των ανανεωσιμων πηγων ενεργειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως επίσης η κονσέρβα καλαμπόκι που έχει(και διάφορα άλλα προϊόντα), είναι καλύτερη από όλες όσες έχω δοκιμάσει σε παρόμοια τιμή

 

Kαλυτερη γιατι εχει περισσοτερη ζαχαρη/αλατι?

Το Lidl εχει ολοκληρα καλαμποκια, συσκευασμενα βρασμενα, ελληνικα και ισπανικα. Γιατι να τα παρεις σε κονσερβα με συντηρητικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοησες? Ο καταναλωτης κοιταει τη ποιοτητα και τη τιμη, οχι την εθνικοτητα του προιοντος.

Αν κρίνω από τις σημαίες στις συσκευασίες και τις στάμπες "ελληνικό προϊόν" μάλλον κοιτάει και την εθνικότητα! Μας έχει πιάσει το πατριωτικό μας...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοησες? Ο καταναλωτης κοιταει τη ποιοτητα και τη τιμη, οχι την εθνικοτητα του προιοντος.

Αν κρίνω από τις σημαίες στις συσκευασίες και τις στάμπες "ελληνικό προϊόν" μάλλον κοιτάει και την εθνικότητα! Μας έχει πιάσει το πατριωτικό μας... :P

 

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ, μόνο ελληνικό ουίσκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλυτερη γιατι εχει περισσοτερη ζαχαρη/αλατι?

Το Lidl εχει ολοκληρα καλαμποκια, συσκευασμενα βρασμενα, ελληνικα και ισπανικα. Γιατι να τα παρεις σε κονσερβα με συντηρητικα?

 

Καλύτερη με βάση τα δικά μου γευστικά κριτήρια

Το ολόκληρο δε μπαίνει στη σαλάτα ή σε διάφορα άλλα φαγητά, να κάτσω να βγάλω τα "σπυριά" ένα-ένα χλωμό

Συντηρητικά έχουν 1002 ακόμη προϊόντα που καταναλώνω, στο καλαμπόκι θα κολλήσω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...