Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με τις σακουλες τι παιζει και μονο απο τοβταμειο τις παιρνουμε;

Τις σουφρωνανε;;;

 

Αν έγινε γι'αυτό, σιγά τα εκατομμύρια € που έχαναν! Τουλάχιστον τον τελευταίο χρόνο πέθανε και το επιχείρημα οτι "η σακούλα χρεώνεται γιατί αφαιρείται από την τιμή των προιόντων". Τα έχουν ανεβάσει όλα 15-20% :mad:

 

Νομίζω πάντως οτι το πάνε για κατάργηση της σακούλας γενικότερα. Δείτε εδώ: http://www.econews.gr/2015/05/04/plastikes-tsantes-eu-122102/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ίσχυει πάντως 100%, μου το έχει εξηγήσει πριν χρόνια ένας πολύ έμπειρος και γνωστός χειρουργός οφθαλμίατρος. Από την άλλη λένε οτι η UV περνάει στα μάτια όπως και να τα μισοκλείσεις. Γι'αυτό η λύση είναι ΠΟΛΥ καλά γυαλιά ή πολλή προσοχή. B)

 

Νομιζω μπορει καποιος να παει τα γυαλια ηλιου του σε καταστημα με οπτικα, και να του τα 'μετρησουν', να τσεκαρουν δηλαδη αν οντως φιλτραρει την uv.

Παλια, πολυ παλια ομως, θυμαμαι το εκαναν αυτο(δεκαετια 90).

Το κανουν ακομη αυτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνουν κάποιοι αλλά όπως καταλαβαινεις αν δεν έχεις γνωστό/φίλο οπτικό, δεν θα έχεις αντικειμενική εκτίμηση. Τα οπτικά έχουν γίνει τελειωμένα μπακάλικα εδώ και 10 χρόνια τουλάχιστον.. :P

 

Laikh_agora2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα γνωστο κολπο ειναι να βαλεις φτηνο σκελετο απ το γιουσουρουμ και ακριβo γυαλι απο καταστημα ;)

 

Ωραιος!

Το κάνουν κάποιοι αλλά όπως καταλαβαινεις αν δεν έχεις γνωστό/φίλο οπτικό, δεν θα έχεις αντικειμενική εκτίμηση. Τα οπτικά έχουν γίνει τελειωμένα μπακάλικα εδώ και 10 χρόνια τουλάχιστον.. :P

 

Laikh_agora2.jpg

 

Αν δεν ειναι γνωστος ο οπτικος να μου πει την αληθεια, εχει καθε συμφερον να τα βγαλει σκαρτα.

 

Παντως, εσεις δεν το θεωρειτε δυσκολο, να λεει η lidl ψεματα, εχοντας καρτελακι για 100% uv protection?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σκεψη ισως αστεια. Το κοστος που εχει ενα τζαμακι απο μασκα για προστασια απο ηλεκτροσυγκολληση ειναι πολυ μικρο ενω παρεχει την απαραιτητη προστασια. Αρα ισως γενικα τα γυαλυα να ειναι φθηνα, και στα μαγαζια με οπτικα να πληρωνουμε φυκια για μεταξωτες κορδελες! Ισως λεω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα γνωστο κολπο ειναι να βαλεις φτηνο σκελετο απ το γιουσουρουμ και ακριβo γυαλι απο καταστημα ;)

Αυτό που λέει ο Ιορδάνης.  B)

 

Οποιος είναι κοντά στο κέντρο να πάει εδώ και θα βρει άκρη. Είναι τουλάχιστον 2 εκεί στη Λυκούργου, άλλο ένα στη γωνία και γενικά η περιοχή έχει μαγαζιά που κάνουν εισαγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σκεψη ισως αστεια. Το κοστος που εχει ενα τζαμακι απο μασκα για προστασια απο ηλεκτροσυγκολληση ειναι πολυ μικρο ενω παρεχει την απαραιτητη προστασια. Αρα ισως γενικα τα γυαλυα να ειναι φθηνα, και στα μαγαζια με οπτικα να πληρωνουμε φυκια για μεταξωτες κορδελες! Ισως λεω παντως.

 

Τι ίσως?

Σίγουρα να λες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ίσως? Σίγουρα να λες

 

κι όσο πιο "επώνυμα" μοδάτα κτλ τόσο πιο άχρηστα φασονατζίδικα (κινεζιές με πιστοποιητικά γνησιότητας) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω σε επαρχιακη πολη και απ οτι ξερω αρκετα προιοντα τα παιρνει απο τοπικες επιχειρησεις και οπως μου εχουν πει καποιοι που δουλευουν σε αυτες τις επειχειρησεις ειναι ακριβως τα ιδια με τα δικα τους απλα σε διαφορετικη συσκευσια και ΠΟΛΥ χαμηλοτερη τιμη... προιοντα οπως γαλα, γιαουρτια, αλλαντικα. ισως θα πρεπει να ψαχνουμε τον τοπο παραγωγης και να ψωνιζουμε τα τοπικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1==> ειναι ακριβως τα ιδια με τα δικα τους απλα σε διαφορετικη συσκευσια και ΠΟΛΥ χαμηλοτερη τιμη...

2==> θα πρεπει να ψαχνουμε τον τοπο παραγωγης και να ψωνιζουμε τα τοπικα

 

Δεν καταλαβαίνω πως από το (1) καταλήγουμε στο (2) και τελικά ποιόν θα ωφελήσει αυτό. :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία έχουν ανοίξει και φούρνο στο lidl με λαχταριστα πρετσελ, ντονατς, ψωμακια πολυσπόρια, μπουγατσες κλπ σε τιμές προπολεμικές! Αρχίζουν και μου αρέσουν τα lidl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία έχουν ανοίξει και φούρνο στο lidl με λαχταριστα πρετσελ, ντονατς, ψωμακια πολυσπόρια, μπουγατσες κλπ σε τιμές προπολεμικές! Αρχίζουν και μου αρέσουν τα lidl...

Για τα ψωμοειδή τους έχω διαβάσει ότι δεν είναι και πολύ σόι αλλά δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ψωμοειδή τους έχω διαβάσει ότι δεν είναι και πολύ σόι αλλά δεν ξέρω

 

Δεν τα ζυμωνουν εκει, τα παιρνουν ετοιμα απο αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...