Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία. Και απο εδώ κ πέρα είτε απο usb είτε από dvd τρέχω iso για να παίξω τα games ή πρέπει να κάνω extract τα iso?

Δοκίμασα μόνο ένα Game που είχα σε NTSC κ έτρεξε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια SOS, το wii βγαζει μαυρη οθονη κ μπαινει μονο σε priiloader k bootmii αλλα οχι σε μενου αρχικο, ουτε βλεπει τα χειριστηρια του, μονο ενα το Gamecube με το οποιο κινουμαι κ στα μενου..

Καμια ιδεα η διαδικασια επαναφορας υπαρχει? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχω την κλασικη κονσολα wii (ασπρη) ver.4.3 E και θελω να την χακαρω. Εψαξα γενικοτερα και οι πιο πολλεσ πληροφοριες που βρηκα ηταν για 4.2, κυριωσ στα αγγλικα και γενικοτερα πολυ μπερδεμα...... το μονο που ψιλοεπιασα (και δεν ξερω καν αν και αυτο ισχυει) ειναι οτι χακαρεται με καποια συγκεκριμενα παιχνιδια, π.χ. : Yu-Gi-OH 5D's Wheelie Breakers, Lego Indiana Jones, κ.α.

Τεσπα, μπορει καποιοσ να με βοηθησει να βρω μια ακρη παρακαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πλεον χακαρετε και χωρις αυτα τα παιχνιδια, οπως οι προηγουμενες εκδοσεις.

βρηκα ενα tut. http://www.wiiso.com/showthread.php?157087-Newb-Hacking-Made-Simple!!!

 

βασικα παρε και αυτο που βρηκα στο insomnia και ειναι και στα ελληνικα.

 

http://www.insomnia.gr/topic/416608-wii-letterbomb-softmod-43-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-sd-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ αλλα ειχα ενα μικρο προβληματακι..... μπηκα στη σελιδα στο insomnia που μου εστειλεσ. γενικοτερα ηταν αρκετα ευκολο. ακολουθησα λοιπον τισ οδηγιες κανονικα και στο τελοσ μου εβγαλε μαυρη οθονη. δεν ξερω τι να κανω βασικα και με πσιλοεπιασε και πανικοσ. ξερεισ τι μπορει να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό Link θα εισαι οκ.

 

Παιδιά γίνεται να μεταφέρω αρχεία απο το σκληρό που έχω συνδεμένο στο wii στο pc, μεσω του home network?

 

 

 

 

Φίλε μου αυτό το link δουλεύει κ για wii που είναι ήδη σπασμένο με wiikey?

 

Φίλε αν ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό Link θα εισαι οκ.

 

Παιδιά γίνεται να μεταφέρω αρχεία απο το σκληρό που έχω συνδεμένο στο wii στο pc, μεσω του home network?

 

 

 

 

Φίλε μου αυτό το link δουλεύει κ για wii που είναι ήδη σπασμένο με wiikey?

 

Φίλε αν ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό Link θα εισαι οκ.

 

 

Φίλε μου αυτό το link δουλεύει κ για wii που είναι ήδη σπασμένο με wiikey?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια με την βοηθεια του ModMii τα καταφερα,αν και ασχετος! Η ερωτηση μου ειναι αν μελλοντικα θα χρειαστει να αλλαξω το firmware (τωρα εχω 4.2) για νεα παιχνιδια. Ευχαριστω

 

Υ.Γ. Να συμπλήρωσω οτι παιζω μεσω usb σκληρου δισκου (αν εχει σημασια)...

Επεξ/σία από BASILISP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με την βοηθεια του ModMii τα καταφερα,αν και ασχετος! Η ερωτηση μου ειναι αν μελλοντικα θα χρειαστει να αλλαξω το firmware (τωρα εχω 4.2) για νεα παιχνιδια. Ευχαριστω

 

Υ.Γ. Να συμπλήρωσω οτι παιζω μεσω usb σκληρου δισκου (αν εχει σημασια)...

 

Δεν ξερει κανεις; Ρωταω απο περιεργεια αλλα και για να προετοιμαστω για το μελλον. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις και την 4.3Ε. Με τα μελλοντικά παιχνίδια δεν θα έχεις πρόβλημα, ορισμένα που θέλουν update οπωσδήποτε μπορείς να τα παίξεις κάνοντας αναβάθμιση μόνο συγκεκριμένα IOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις και την 4.3Ε. Με τα μελλοντικά παιχνίδια δεν θα έχεις πρόβλημα, ορισμένα που θέλουν update οπωσδήποτε μπορείς να τα παίξεις κάνοντας αναβάθμιση μόνο συγκεκριμένα IOS.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Διαλεξα την 4.2 γιατι ηταν η συνιστωμενη. Οποτε βλεπουμε. Δεν καταλαβα πως θα κανω την αναβαθμιση στο IOS αλλα θα το ψαξω. Ευχαριστω και παλι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω τσιπαρι ενα wii και δεν ξερω πως να του βαλλω παιχνιδι μπορειτε να μου πετε τα βηματα που πρεπει να κανω παρακαλω

τσιπαρισμα = αντιγραμενα DVD

 

παιχνιδια απο σκληρο δισκο μεσω USB = πας στην 1η σελιδα και ακολουθεις το link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

ερώτηση: έχω wii 4.3 με wii key fusion. Έχω επίσης το wad του sonic 4 στο pc μέσω dolphin emulator. Μπορώ να περάσω με κάποιον τρόπο το wad στο wii? χωρίς να κάνω softmode, homebrew κτλ; Δηλαδή να γίνει απλά μέσω της sd κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...