Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει σημασια το τι θελουμε

και αν ταυτιζεται με αυτα που λεμε

γιατι εδω μεσα ακουστηκαν πολλα

το να πηγαινει αντρας με αντρα ακουστηκε οτι ειναι πολυ νορμαλ

το να πηγαινει γυναικα με γυναικα ακουστηκε οτι ειναι πολυ νορμαλ

το να φιλιουνται 2 γυναικες ή αντρες στο τραμ οτι ειναι ωραιο και ολοι χαίρονται που τους βλεπαυν

το να πηγαινεις με 2-3-4 γυναικες μαζι ειναι κι αυτο νορμαλ

το να παντρευονται 2-3-4-5 ανεξαρτητου φιλου και να αποκτουν παιδια με αλλους τροπους ειναι κι αυτο νορμαλ

 

και γενικα τα παντα ειναι νορμαλ ?

 

απλα λεω μηπως τα ισοπεδωνουμε ολα λιγακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να ρωτήσω και για τρίτη φορά τι ακριβώς θα κάνεις ο ίδιος με παιδί gay; Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχεις αναφέρει όλα εκείνα με τα οποία διαφωνείς ή σου φαίνονται φιλοσοφίες και paranormal, αλλά επί της ουσίας δεν έχω δει τι ακριβώς προτείνεις ως λύση του φαινομένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και για τρίτη φορά τι ακριβώς θα κάνεις ο ίδιος με παιδί gay;

...να βοηθήσω λίγο; :P Απλά θα μάθει στο παιδί του να είναι αξιοπρεπής με αυτό που είναι για να μην ταλαιπωρείται στην ζωή του. Τι άλλο μπορεί να κάνει, διαφορετικό , από αυτό που κάνουν όλοι οι γονείς πού αγαπούν τα παιδιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fidelio, η εκδοχή σου δεν είναι απαιραίτητο πως αγκαλιάζεται απ' όλους. Ο Omnislash φερ' ειπείν θα το έστελνε μαζί με τους υπόλοιπους στο περιθώριο (όπου κι αν είναι αυτό), κάποιος άλλος θα έβγαζε μαχαίρι να τελιώνει τσάκα τσάκα κοκ. Γι' αυτό ρωτάω συγκεκριμένα τον adi32, ο οποίος κατέθεσε όλες αυτές τις ενστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω συμφωνω απολυτα

απλα αλλο ρωτησα

 

μα νομιζω απαντησα πριν οτι συμφωνω μαζι σου

απλα στη ζωη δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οπως μας αρεσουν και να απαιτουμε να αρεσουν και στους αλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα νομιζω απαντησα πριν οτι συμφωνω μαζι σου

απλα στη ζωη δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οπως μας αρεσουν και να απαιτουμε να αρεσουν και στους αλλους

 

 

+1111111

:arrow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το όλο ζήτημα ήταν τι αρέσει και τι δεν αρέσει, όλοι οι μαύροι θα έτριβαν ακόμα τις μπότες των λευκών. Τα ανθρώπινα δικαιώματα δεν μπορούν να αποτελούν στοιχείο αρέσκειας.

 

Φυσικά δεν μπορείς να απαιτήσεις από κάποιον να είναι φιλόζωος, αλλά μπορείς να του απαγορεύσεις να είναι επιθετικός απέναντί τους. Δικλείδες υπάρχουν για να είναι αμφότεροι ικανοποιημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και τα ανθρώπινα δικαιώματα δεν μπορούν να αποτελούν στοιχείο αρέσκειας.

 

αν εμενα μου αρεσει να εχω 8 γυναικες και να θελω να τις παντρευτω και τις 8 δεν μπορω να απαιτω να μου φτιαξουν τετοιο νομο

οπως και ενα παιδι εχει δικαιωμα να μεγαλωσει με μια μανα και ενα πατερα οπως ειναι φυσικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι πως η φύση δε σου έχει αναγνωρίσει κανένα δικαίωμα...όλα επινόηση του ανθρώπου είναι. Στη φύση τα πράγματα είναι αρκούντως σκληρά, ώστε παιδάκια να μεγαλώνουν ακόμα και χωρίς γονείς ή αυτοί οι τελευταίοι να τα τρώνε.

 

Να δω πότε θα κόψουμε το παραμύθι της "φυσικότητας" απο την εν λόγω συζήτηση. Ούτε η μονογαμία είναι καθεστώς στη φύση, αλλά εμείς επαναστατήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ενωση αρσενικου και θηλυκού παντως για τη δημιουργια και τη συνεχιση της ζωης ειναι καθεστως στη φυση

 

θεωρητικα μπορουμε να αμφισβητησουμε τα παντα

αλλα αυτα ωφελουν μονο σε φιλοσοφικες συζητησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη παράμετρος η διαδικασία διαιώνισης του είδους, άλλη η απόλαυση που εμπεριέχει η ερωτική πράξη, άλλη του ποιος μπορεί και για ποιους λόγους να έχει παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς άργησα να δω αυτό το thread..

Δεν μου έκανε εντύπωση, από τη στιγμή που σύμφωνα με το Ευρωβαρόμετρο, μόνο το 15% των Ελλήνων υποστηρίζει τον ομοφυλοφιλικό γάμο, και μόνο το 11% την υιοθεσία. Και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε κάτι καλύτερο από τους Ανατολιτικο-Ευρωπαίους, που τουλάχιστον έχουν ένα καθεστώς να τους δικαιολογεί. Εμείς τι; Τα υπολείμματα της Τουρκοκρατίας στην νοοτροπία μας; Αυτό έχουμε να μας δικαιολογεί;

 

Υπεροπτικοί Έλληνες, φοβικοί απέναντι σε ό,τι διαφορετικό, απολίτιστοι, με κάνενα σεβασμό στον Άνθρωπο..Και μετά γκρινιάζουμε κι όλας...

 

Με ποιο δικαίωμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είπα να μην τσατιστώ αλλά δεν πειράζει.

Ας αρχίσουμε

 

Δυστυχώς άργησα να δω αυτό το thread..

 

Ναι γιατί συμμετέχεις στα άλλα thread .Αυτό αποδεικνύεται με το μόνο ένα ποστ σου.Κανας gay φίλος σου (το αγόρι σου μήπως;) το δε και σου πε να ποστάρεις

 

Και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε κάτι καλύτερο από τους Ανατολιτικο-Ευρωπαίους, που τουλάχιστον έχουν ένα καθεστώς να τους δικαιολογεί.

 

Το σιδηρούν παραπέτασμα έπεσε το 91 (για το bold).Επίσης κανείς λαος δεν θεωρείται καλύτερος από τον άλλον σε τπτ.Ανθρωποι υπάρχουν σε όλους τους λαούς.

 

Υπεροπτικοί Έλληνες,

 

Δεν έχεις παέι Γαλλία η δεν έχεις μιλήσει με Γάλλο.Θες να σου πω ιστορίες με Σκοπιανές που μόλις μαθάιαν πως ήμασταν Ελληνες κ όχι Ιταλοί την κάνανε;

 

φοβικοί απέναντι σε ό,τι διαφορετικό

 

δε νομίζω να φοβάται κανείς τους gay.Γιατί εγώ ναι είμαι φοβικός με τους παιδόφιλους.Γιατί και αυτοί είναι διαφορετικοί.Οπότε να τους αφήσουμε και αυτούς ελεύθερους να κάνουν τη δουλειά τους.Και στν τελική θα έχεις διαβάσει για τη Βοργία που ήταν ενεργή από τα 13 της.Και οι τσιγγάνοι μένουν έγγυες από τα 14.φαίνεται πως φυσιολογικό είναι αυτό παρά εσείς.

 

απολίτιστοι,

 

Μίλα για τον εαυτό σου καλύτερα.:evil:

 

με κάνενα σεβασμό στον Άνθρωπο

 

Μπα δε νομίζω.Τότε δε θα χαμε το σημερινό δήμαρχο θηνών ούτε και πρόεδρο δημοκρατίας παλαιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...