Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

queerdom, μάλλον υπερβολική η κριτική σου απέναντι στην Ελληνική Πολιτεία. Προτείνω να επισκεφτείς αυτό το link: Homosexual rights around the world

CTRL+F και αναζήτηση των όρων "adopt" / "marriage" για να δεις πως είναι τα πράγματα συγκριτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

σκεφτηκα να ποσταρω,αλλα ειδα πρωτα την υπογραφη του και ειπα να μην το κανω...δεν αξιζει τον κοπο να απαντας σε ατομα τα οποια στρατευμενα σε καποια ιδεολογια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε κάτι καλύτερο από τους Ανατολιτικο-Ευρωπαίους, που τουλάχιστον έχουν ένα καθεστώς να τους δικαιολογεί. Εμείς τι; Τα υπολείμματα της Τουρκοκρατίας στην νοοτροπία μας; Αυτό έχουμε να μας δικαιολογεί;

 

Ώπα καλέ περίμενε. Πως ακριβώς κρίνεις αν η μια νοοτροπία ή η άλλη είναι καλύτερη; Εσύ λες δώστε παιδί στους τοιούτους. Εγώ λέω απο την άλλη ότι υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλές οικογένειες που κάνουν ενέργειες προς υιοθεσία και που όμως το κράτος δεν τους παραχωρεί αυτό το δικαίωμα για χίλιους δυο λόγους. Ήμαρτον δλδ βγαίνει η κάθε [...] και λυσσάει επειδή δεν της δίνουν παιδί. Ώπα μωρή. Έτσι τα δίνουν τα παιδιά; Έχεις δει ποτέ τι διαδικασίες χρειάζονται και απο τι κρισάρα περνάει το κάθε ενδιαφερόμενο ζευγάρι; Κάνετε λες και έχει ανοίξει παζάρι όπου δίνουν και απο ένα βρέφος σε κάθε έναν και σεις τρώτε πόρτα.

 

Και για να απαντήσω στον blueviper. Ένα παιδί για μένα μπορεί να έχει τρια βασικά κουσούρια (την υγεία την παίρνουμε ως δεδομένη).

α) γαύρος β) κουμούνι γ) gay (φλώρος ήθελα να γράψω αλλά ύστερα θημήθηκα ότι υπάρχει ο Αγίος Φλώρος στη Μεσσηνία και μπορεί να έχουμε παρερμηνείες)

 

Αν είναι γαύρος θα το ανεχτώ με πόνο καρδιάς (αλλά αντί για χαρτζηλίκι ο μούλος θα παίρνει τα @@ μου, σιγά να μη του δίνω λεφτά για να τα δίνει στο πράκτορα)

Αν είναι κουμούνι θα τον στείλω Αμερική εσώκλειστο σε στρατιωτική σχολή να φάει μια πλύση εγκεφάλου

Αν είναι το τρίτο ενδεχόμενο, μάλλον στα 18 του που τελειώνουν οι υποχρεώσεις μου θα τον αμολήσω...

 

Σε οποιοδήποτε συνδυασμό ανα δυο θα τον σφάξω

Σε περίπτωση που συμβούν και τα τρια θα σφάξω και τη γυναίκα μου, διότι αποκλείεται εγώ να είχα μερίδιο στη διαδικασία παραγωγής αυτού του ανθρώπινου εκτρώματος, ergo η καριόλα με κεράτωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτηκα να ποσταρω,αλλα ειδα πρωτα την υπογραφη του και ειπα να μην το κανω...δεν αξιζει τον κοπο να απαντας σε ατομα τα οποια στρατευμενα σε καποια ιδεολογια :)

 

τοσο outraged που δεν τρομαζει ουτε ο γατος μου αλλα τι λεω αυτος ειναι

 

κεραμιδογατος δεν μασαει μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,προτείνω να δημιουργηθεί ανεξάρτητο κράτος για τους ομοφυλόφιλους στην Μύκονο,να τους αφήσουμε να παντρευτούνε να γα***ουνε και να μας αφήσουν στην ησυχία μας γιατί πολύ μας τα πρείξανε με τα δικαιώματα τους. :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,προτείνω να δημιουργηθεί ανεξάρτητο κράτος για τους ομοφυλόφιλους στην Μύκονο,να τους αφήσουμε να παντρευτούνε να γα***ουνε και να μας αφήσουν στην ησυχία μας γιατί πολύ μας τα πρείξανε με τα δικαιώματα τους. :evil:

 

γαμωτο μου....θα φαω ban ετσι που παει η δουλεια......

 

οσο για τον queerdom,ε,χμ,ειδα σε αλλο ποστ τι παιζει με το ατομο αυτο..

ακου κει σοβαρη ερευνα που να αφορα γκευ σε γκευ περιοδικο....χαχα,ας γελασω!

καλα,μας εχει για πολυ κουτορνιθια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, η λέξη gay σημαίνει χαρούμενος. Οπότε όχι δεν είμαστε χαρούμενοι.

Δεύτερον, είμαι γυναίκα, όχι άντρας.

Τρίτον, όχι δεν ποστάρω εδώ πέρα, γιατί δεν είχα υπ'όψιν μου το site.

Τέταρτον, η έρευνα είναι έγκυρη, είτε σας αρέσει, είτε όχι. Το άλλο ποστ είχε όντως σκοπό να προκαλέσει, αλλά η έρευνα είναι έγκυρη.

Πέμπτον, αν σας έλεγαν ότι αυτό που θεωρείται αυτονόητο πρέπει να το παλεύεις κάθε μέρα (το δικαιωμά σου σε μια σχέση), μάλλον δεν θα το θεωρούσατε τόσο μάταιο το να ασχολείσαι.

Έκτον, φοβικός δεν είναι αυτός που φοβάται, φοβικός είναι αυτός που αηδιάζει, ενοχλείται, μισεί, κλπ.

Έβδομον, το ότι κάθεστε και ασχολείστε απλά και μόνο για να εκφράσετε την απέχθειά σας, κάτι λέει για το επίπεδό.

Όγδοον, οι Γάλλοι είναι και αυτοί υπερόπτες και ναι όλοι οι λαοί έχουν μαλάκες, κλπ. Τι σημαίνει αυτό όμως;

Ένατον, ξέρετε πόσα παιδιά έχουν πεθάνει κι όχι από δικιά τους μαλακία (πχ. πάω και πλακώνομαι για μια ομάδα στο ξύλο).

Δέκατον, ναι απολίτιστοι, γκρινιάρηδες, ξερόλες, χωρίς καμία διάθεση να προσπαθήσουμε για τίποτα. Και όχι δεν μιλάω για τον εαυτό μου.

Ενδέκατον, προσπαθήστε για μια στιγμή τον/ην κολλητό/ή σας, αδερφό/ή σας να σας αποκαλύπτει ότι είναι gay, μήπως και δείξετε μεγαλύτερη κατανόηση.

Δωδέκατον, ο σκοπός μας δεν είναι να ζήσουμε σε εξορία, αλλά σε αρμονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε πιστεύω ότι είσαι γυναίκα. Απαιτώ βίντεο όπου θα λες username και μετά θα σε δείχνει σε περιπτύξεις με την κοπέλα σου. Άλλωστε όπως έχω ξαναδηλώσει δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους γκέυ αρκεί και οι δυο κοπέλες να είναι θεογκόμενες...

 


  1.  
  2. Δέκατον, ναι απολίτιστοι, γκρινιάρηδες, ξερόλες,
    Τέταρτον, η έρευνα είναι έγκυρη, είτε σας αρέσει, είτε όχι.
     
     
  3. Δέκατον, ναι απολίτιστοι, γκρινιάρηδες, ξερόλες,
    • Πρώτον, η λέξη gay σημαίνει χαρούμενος. Οπότε όχι δεν είμαστε χαρούμενοι.
      Δεύτερον, είμαι γυναίκα, όχι άντρας.
      Τρίτον, όχι δεν ποστάρω εδώ πέρα, γιατί δεν είχα υπ'όψιν μου το site.
      Τέταρτον, η έρευνα είναι έγκυρη, είτε σας αρέσει, είτε όχι. Το άλλο ποστ είχε όντως σκοπό να προκαλέσει, αλλά η έρευνα είναι έγκυρη.
      Πέμπτον, αν σας έλεγαν ότι αυτό που θεωρείται αυτονόητο πρέπει να το παλεύεις κάθε μέρα (το δικαιωμά σου σε μια σχέση), μάλλον δεν θα το θεωρούσατε τόσο μάταιο το να ασχολείσαι.
      Έκτον, φοβικός δεν είναι αυτός που φοβάται, φοβικός είναι αυτός που αηδιάζει, ενοχλείται, μισεί, κλπ.
      Έβδομον, το ότι κάθεστε και ασχολείστε απλά και μόνο για να εκφράσετε την απέχθειά σας, κάτι λέει για το επίπεδό.
      Όγδοον, οι Γάλλοι είναι και αυτοί υπερόπτες και ναι όλοι οι λαοί έχουν μαλάκες, κλπ. Τι σημαίνει αυτό όμως;
      Ένατον, ξέρετε πόσα παιδιά έχουν πεθάνει κι όχι από δικιά τους μαλακία (πχ. πάω και πλακώνομαι για μια ομάδα στο ξύλο).
      Δέκατον, ναι απολίτιστοι, γκρινιάρηδες, ξερόλες, χωρίς καμία διάθεση να προσπαθήσουμε για τίποτα. Και όχι δεν μιλάω για τον εαυτό μου.
      Ενδέκατον, προσπαθήστε για μια στιγμή τον/ην κολλητό/ή σας, αδερφό/ή σας να σας αποκαλύπτει ότι είναι gay, μήπως και δείξετε μεγαλύτερη κατανόηση.
      Δωδέκατον, ο σκοπός μας δεν είναι να ζήσουμε σε εξορία, αλλά σε αρμονία.
    • Δεν μου έκανε εντύπωση, από τη στιγμή που σύμφωνα με το Ευρωβαρόμετρο, μόνο το 15% των Ελλήνων υποστηρίζει τον ομοφυλοφιλικό γάμο, και μόνο το 11% την υιοθεσία. Και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε κάτι καλύτερο από τους Ανατολιτικο-Ευρωπαίους, που τουλάχιστον έχουν ένα καθεστώς να τους δικαιολογεί. Εμείς τι; Τα υπολείμματα της Τουρκοκρατίας στην νοοτροπία μας; Αυτό έχουμε να μας δικαιολογεί;
       
    • Υπεροπτικοί Έλληνες, φοβικοί απέναντι σε ό,τι διαφορετικό, απολίτιστοι, με κάνενα σεβασμό στον Άνθρωπο..Και μετά γκρινιάζουμε κι όλας...

 

Τελικά είχες δίκιο. Εμείς είμαστε και γκρινιάρηδες και ξερόλες. Ή απλώς είναι εκείνες οι μέρες του μήνα. Στην τελική ρε κοπέλα μου ήρθα εγώ σπίτι σου να σου πω ότι το τρίψιμο του πιπεριού δεν κάνει, δεν το επιτρέπει η θρησκεία κτλ?

 

ΟΧΙ. Κάνε ότι γουστάρεις. Σε μένα μην τη πέσει μόνο κανένας απο αυτούς που η μάνα του τον γέννησε για άντρα αλλά βγήκε ντεφό. Γιατί; Δεν γουστάρω πολύ απλά.

 

Εσύ και το συνάφι σου απο την άλλη γιατι μας έχετε πρήξει τα παπάρια ότι είμαστε ομοφοβικοί/κρυφοπούστηδες κτλ. Γιατί δλδ πρέπει να αποδεχτώ την ιδιαιτερότητα σου και ΟΧΙ απλώς να σεβαστώ ότι έχεις το δικαίωμα να κάνεις ότι γουστάρεις με το σώμα σου; Ποιος τελικά δεν έχει ανοχή τη σήμερον ημέρα στο διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είμαι σίγουρος ότι πριν κάμποση ώρα κατέθεσα ένα μήνυμα καί το είδα να εμφανίζεται.Τώρα πού να πήγε άραγε καί γιατί δεν ξέρω.Μήπως το είδατε?

Μίλαγε γιά ένα ανέκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προτείνω να σκεφτείς ποιος μπορεί να διαγράψει ένα μήνυμα (και για ποιους λόγους) και να το συζητήσεις μέσω pm.

 

Επειδή πρόλαβα και το διάβασα το μήνυμά σου το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά είμαι σίγουρος ότι πριν κάμποση ώρα κατέθεσα ένα μήνυμα καί το είδα να εμφανίζεται.Τώρα πού να πήγε άραγε καί γιατί δεν ξέρω.Μήπως το είδατε?

Μίλαγε γιά ένα ανέκδοτο.

 

Εχμ ναι... όλοι το είδαμε αλλά δεν είχες προσέξει αρκετά τις λέξεις που χρησιμοποίησες... Γι'αυτό υποθέτω πως έφυγε! :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...