Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, οκ, κι αν μας την πέσουν οι Χ (Τούρκοι ας πούμε) θα πούμε "ΑΑΑ!!! Όλα κι όλα! Δεν είναι δίκαιο να μας σκοτώσετε! Εμείς δεν πάμε φαντάροι! Είμαστε υπεράνω!!!

1ον) ενώ τώρα είμαστε έτοιμοι να τους φάμε τους φούστηδες,μετά την σκληρή εκπαιδεύση μας στο σφουγγάρισμα!

2ον)προσπάθησα να σου δώσω να καταλάβεις ότι,δεν θεωρώ υποτιμητικό για τη γυναικεία δύναμη,το γεγονός ότι δεν πάει φαντάρος,γιατί κ εγώ αν μπορουσα να μην πάω δε θα πηγαινα, κ το παιδί μου αύριο,ΜΑΚΑΡΙ να μην πάει.

 

 

Σαν παράδειγμα το χρησιμοποίησα, μην πιάνεσαι από τις λέξεις...

Πολύ αποτυχημένο όμως.

Με κάτι ιδέες σαν τις δικές σου μεγαλώνουν οι πιτσιρικάδες και μετά λέμε οτι μας φάγανε τις δουλειές οι Αλβανοί...

ορίστε? σου ζητάω συγγνώμη που έχω σπαταλήσει τόσα χρόνια της ζωής μου για να μορφωθώ, ώστε να "αγοράσω" ένα καλύτερο μέλλον (εργασιακά) (αλλά κ πολιτισμικά-πολιτιστικά).

ποιες είναι οι ιδέες ακριβώς στις οποίες αναφέρεσαι? αντίθετα, εγω σου λέω ότι οι γυναίκες σπάνε καθημερινά τα στερεότυπα της μάνας μου κ της μανας του καθενός (που λέει ο λογος),της νοικοκυράς,δούλας κ κυράς, κ αποδεικνύουν ότι τα καταφέρνουν στα ίσα,ακόμα κ στις νταλίκες,κ στα λατομεία.απλα οι άντρες δεν μπορούν να αποδεχτούν ότι οι γυναίκες,με μικρότερη (συνήθως)σωματική δομή, ανταπεξέρχονται εξίσου καλά σε ότι κάνουν κ αυτοί!

 

 

Γιατί εγώ αγαπητέ μου θεωρώ οτι η γυναίκα έχει τη θέση της και στη ζωή μου και στις δουλειές και στην κοινωνία. Αλλά όχι οτι είναι και το ίδιο πράγμα με τον άντρα. Έκαστος στο είδος του.

ε ναι! αν δε μας αρέσει τελικά το σεξ μαζί της,βγαίνουμε από τη σπηλιά μας,ρίχνουμε με το ροπαλο μια σε κάποια άλλη,κ.ο.κ.

Δεν είμαστε θέατρο,δεν υπάρχουν ρόλοι! εκτός αν εσύ θεωρείς εαυτόν πιο άντρα από τους άλλους, επειδή νομίζεις ότι είσαι ανώτερο ον ως εκπρόσωπος της αντρικής άρειας φυλής,η οποία ξεχωρίζει ως είδος στον πλανητη γη(επαναλαμβάνω: ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ διαφορετικό είδος από τη γυναίκα)!

 

Για γάμο τι να σου πω, αφού εσύ ο ίδιος το θεωρείς απλά κοινωνική υποχρέωση...

 

να μου απαντήσεις ίσως?πως το βλέπεις ως ιδέα? τι είναι για σένα ο γάμος?

 

 

 

Και για να μη συνεχίσω με άλλες τόσες παραθέσεις, μην κρυβόσαστε βρε παιδιά επειδή σας κράζουμε... Παραδεχτείτε αυτό που θέλετε έστω και κρυμένοι πίσω από ένα PC...

 

αχχχχχ...ναι μαναρακι μου,με κατάλαβες... μου μύρισε η τεστοστερόνη σου μέσα από το pc, κ προσπαθώ να σε θέλξω στα δίχτυα μου,να βγάλεις ΟΛΗ σου την βαρβατήλα πάνω μου!!!

 

Ρε πας καλά? όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι γκέυ? γαμώ τις λογικές συνέπειες! έχεις ενυδρείο που λέει κ το ανέκδοτο?ΟΧΙ? είσαι φούστης!

σου ζητώ ΤΑΠΕΙΝΑ συγγνώμη που βεβηλώνω τη λέξη ΑΝΤΡΑΣ,γιατί κ εγώ άντρας δηλώνω (κ νομίζω πως είμαι κιόλας)!.

 

για το τέλος,θα σου κάνω quote,κάτι περί ανωμαλίας που δε δέχθηκες να απαντήσεις,κ αναρωτιέμαι γιατί.

 

 

-γιατί θεωρείτε ανώμαλο κάποιον που κάνει κάτι διαφορετικό από εσάς στη σεξουαλική οτυ ζωή?

η μάνα μου,θεωρεί ανώμαλο όποιον άντρα γουστάρει 2 γυναίκες στο κρεβάτι μαζί του! ΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ!

πόσοι από εσάς,δεν το έχετε αυτό ως ονείρωξη άλλωστε? οι λεσβίες είναι κατι διαφορετικό από τους που***δες ?εσείς λέτε πως ναι,η αλήθεια είναι πως όχι.

Τι σας ενδιαφέρει αν θα παντρευτεί ο μήτσος τον κώστα, ή η ελένη την αγγελική? Δε θα μείνουν στο σπίτι σας! με την ίδια λογική, εμένα με ενόχλησε ο γάμος βατίδου-κούγια,γιατί ο κούγιας είναι κοντός κ πιο άσχημος από εμένα,άρα θα έπρεπε να απαγορευτεί?

 

ΥΓ: ο θεός (σας),δεν μίλησε ούτε για πρωκτικό σεξ. Ποιος ανώμαλος εδώ μέσα το κάνει κ το θέλει?

επίσης,είναι ανωμαλία σύμφωνα με τα στερεότυπα,το one night stand, η παρτούζα, το στοματικό,το 69,κλπ κλπ. Καθότι, τα παλιά στερεότυπα, μιλούσαν για έρωτα μετά τον γάμο,για να γονιμοποιούν,κλπ.

(ο 1ος άνθρωπος που κάνει quote στον εαυτό του,μπας κ πάρει απάντηση απο τρίτο πρόσωπο! ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ)!!!!

 

Επίσης συμφωνώ (ως συνήθως) σε γενικές γραμμές με τον andreaslam, εκτός ίσως από το "κοινωνική υποχρέωση".

 

[κοπλιμάν mode on]να σαι καλά! :oops: [/κοπλιμάν mode off]

 

αν το καλοσκεφτείς τι σου έχουν περάσει οι γονείς σου κ η κοινωνία με τα στερεότυπα τόσων χρόνων,απο όταν άρχισες να καταλαβαίνεις πράγματα,θα καταλάβεις τι εννοώ...

(τι διαφορά έχει να συζούμε,από το να συζούμε,με την άδεια της εκκλησίας?)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γενικα ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει αρκει να μην ενοχλει ή να προσβαλει τους αλλυς ή να προσπαθει να τους κανει να ακολουθησουν τις δικες του ιδιαιτεροτητες

η ομοφυλοφιλία ειναι ιδιαιτεροτητα και ανωμαλια της φυσης

απο κει και περα αν καποιος δεν προκαλει εχει το δικαιωμα να τον σεβομαστε

επισις γαμος μεταξυ 2.3.4......... ατομων του ιδιου φυλλου δε νοειται

ας κανουν κατι αλλο για να εξασφαλιστουν νομικα αν θελουν

και φυσικα το να παρουν παιδι ειναι απολυτα λαθος και εναντια στους νομους της φυσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μετά απο αυτο

Aσχετο αλλά πάντα ειχα την απορια...

 

Γιατι θεωρείται ο βιασμός διαστροφη???

 

 

Δεδομενου πάντα πως ΔΕΝ μιλαμε για ατομο που την βρισκει ΜΟΝΟ με βιαιο σεξ.Δηλαδη αμα του δινοταν στο πιατο, νοου κουκου.Αυτο ειναι αλλο.

 

Δηλαδη τι πιο φυσικο απο το να υποκυψει καποιος στο ενστικτο του "βλεπω κατι ωραιο, το θελω". Αμα δεις μια σοκολατα ή το αγαπημενο σου γλυκο τελοσπαντων, δεν σου ερχεται να το φας? Ολοι εμεις που κοιταμε κατι κοπελιτσες σαν τα κρυα τα νερα στον δρομο, σκεφτομαστε να συζηταμε μαζι τους?

 

Τοτε γιατι δεν βιάζουμε ολοι? Μα για 2 λόγους.

1. Γιατι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ! ΚΑΙ ΟΡΘΑ! Εδω δεν επιχειρηματολογω υπερ καποιας νομιμοποιήσης του βιασμου, προς Θεου (γιατι κατι τετοιο περιμενω να καταλαβουν μερικοι). Ο ίδιος λόγος που ένα 8χρονο δεν κλέβει τον περιπτερά αν και το σκέφτεται συνέχεια, και ας είναι απο την καλύτερη οικογένεια, στα 8 δεν εχεις ακόμα το αίσθημα του συνόλου. Φοβόμαστε την τιμωρία.

 

2. Για μερικούς-όπως εγώ-πιο σημαντικό από το 1ο. Γιατί δεν γουστάρω με το ζόρι. Με υποτιμά. Είναι ξεπεσμός. Και η συναίσθηση της "εσωτερικής νομοθεσίας μου" υπερκερνά οποιοδήποτε κοινωνικά επιβαλλόμενο νόμο.

 

 

ΠΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ από αυτά τα 2, που πιστεύω δικαιολογούν οτι δεν κυκλοφορούμε όλοι ξεβράκωτοι στους δρόμους, ΓΙΑΤΙ θεωρείς διαστροφή κάποιον που διαγράφει εσωτερικούς και εξωτερικούς νόμους και αρπάζει αυτό που θέλει? Παράνομο? Ναι. Απαράδεκτο? Ναι. Ελεινό? ναι.Διαστροφή όμως?Μπαααα

 

ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΟΥ θεωρώ οτι δεν πρέπει να υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ ελαφρυντικό περί "διεστραμένου ψυχοπαθή" στον βιαστή. Ουτε κλινικές ούτε τίποτα. Στο χειρότερο κελι...

 

ακολουθεί αυτο

σόρι αλλά μερικοί θέλουμε το σεξ να αρέσει και στον σύντροφο και θεωρούμε τον βιασμό αντιαισθητικό εκτός από βίαιο, άκρως παράνομο και πηγή ψυχολογικών για το θύμα.

 

πραγματικά αρχίζεις να σκέφτεσαι "why botther? "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως μέλλων ψυχίατρος, πράγμα που ελπίζω να γίνει σύντομα, μπορώ να πω ότι μια βενζοδιαζεπίνη και λίγη καρβαμαζεπίνη θα συνταγογραφούσα σε κάποιους. Αν δε περίμεναν και μέχρι να πάρω και την ιδιότητα του ψυχαναλυτή; φςςςςς Μιλάμε θα έκανα χρυσές δουλειές. Άνευ πληρωμής. For aaaaaall mankind.

 

Η δε έκκληση "μα βγείτε και φανερωθείτε 'επιτέλους' όσοι είστε ομοφυλόφιλοι, δε δαγκώνουμε, αλλά δεν είστε άντρες αν δεν το κάνετε, πρέπει να ντρέπεστε αααα ουυυυ 666 ρουβά ψινάκη". Απ' τις καλύτερες ατάκες για stand-up comedy, ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου άποψη, και μιλάω μόνο για το τι συμβαινει στο δικο μου περιβάλλον, (και το λεω αυτό γιατι διαβάζω διάφορες απόψεις στο θρεντ-αν κάνω λάθος μαι μπαντ) είναι οτι η ελληνική κοινωνία ειναι αρκετά ανεκτική. Δεν εχω ακουσει για πολλές περίπτωσεις χλευασμού ή πειραγμάτων στο δρόμο, όχι δηλαδη περισσοτερα απ οτι δεχεται μια γυναικα στο δρομο (αλλα εδω ταιριαζει το ʽυπαρχουν και σοβαροτερα θεματα να ασχοληθει κανεις' - οπως δεν θα ξεκινησει κινημα ή σχετικη νομοθεσια για την προστασια της γυναικας κατα τελειωμενων λιγουριων, δεν νομιζω οτι επειγει να γινει για τους ομοφυλοφιλους.)

Στο θέμα του γαμου, νομιζω οι Γάλλοι έχουν βρει τη λυση (ή είναι σε πολύ καλό δρόμο) με το PACS. Θεωρώ αν μη τι άλλο, τραγικο να έχεις περάσει τη ζωή σου με κάποιον άνθρωπο (είτε ομοφυλόφιλος είσαι είτε ετερόφιλος) και σε μια δύσκολη στιγμή κάποιος να σου πει ότι στα χαρτιά δεν αναφέρει τίποτα άρα του είσαι ενας αγνωστος. Και μεγαλύτερη σχέση από σένα έχουν κάτι τρίτα ξαδέλφια,από μια θεία που δεν έχεις δει ποτέ σου.

Όσο για την υιοθεσία, έχω επιχειρήματα υπερ

καλύτερα δυο γονείς που αγαπαν και φροντίζουν ένα παιδί παρά το ίδρυμα. Θα μπορούσαν να κάνουν παιδί με άλλους τρόπους αλλά επιλέγουν να παράσχουν σε ένα μη προνομιούχο παιδί καλύτερη ζωη, πόσο παράλογο ακούγεται αυτό?

ποιός κρίνει πιο θεωρείται σταθερο και υγιές περιβάλλον για ένα παιδί.

(να πω εδώ μια απάντηση του Γ. Βαλιανατου σε έναν παπά σε μια εκπομπή που μου είχαν μεταφέρει

-Μα με αυτά τα πρότυπα τα παιδιά μας κινδυνεύουν να επηρεαστούν και να παρασυρθούν κλπ κλπ

-Κοιτάξτε, εγώ με στρειτ πρότυπα μεγάλωσα και δεν επηρεάστηκα καθόλου.)

Αλλά δεν ξέρω αν είμαι υπερ.

Από προσωπική εμπειρία πάλι, μια οικογενειακη φίλη, γαλλίδα, είχε υιοθετήσει την κόρη της συντρόφου της. Μετά από πολλά χρόνια και αφού πέθαινε η σύντροφος, η κόρη ακύρωσε την υιοθεσία. Μπορεί ένα παραδειγμα να μην είναι κανόνας, αλλά κάτι λέει για την ψυχολογική κατάσταση της κόρης που μάλλον υπεμεινε μια κατασταση όσο έπρεπε και ούτε λεπτό παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως μέλλων ψυχίατρος...

 

Επειδή εσύ πρέπει να τα έχεις και φρέσκα,

ο Φρόυντ ήταν που είχε πει ότι πίσω από την επιθυμία για σεχχχ,

κρύβεται η υποσυνείδητη τάση για αναπαραγωγή?

(δεν έχει παγίδα η ερώτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν το καλοσκεφτείς τι σου έχουν περάσει οι γονείς σου κ η κοινωνία με τα στερεότυπα τόσων χρόνων,απο όταν άρχισες να καταλαβαίνεις πράγματα,θα καταλάβεις τι εννοώ...

(τι διαφορά έχει να συζούμε,από το να συζούμε,με την άδεια της εκκλησίας?)?

 

ναι, ναι καταλαβαίνω τι εννοείς και δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ακόμα και τη σήμερον ημέρα που αγχώνονται να παντρευτούν γιατί τι θα πει ο μπαμπάς, η μαμά κι η γειτονιά.

Απλώς είναι κρίμα να πηγαίνουμε και στο άλλο άκρο και να είμαστε κατά του γάμου απλώς και μόνο επειδή υπάρχουν κάποιοι κολλημένοι που δεν ξέρουν γιατί και ποιον παντρεύονται.

Να, ας πούμε δεν είχα σκεφτεί ποτέ το γάμο ως συμβίωση με την άδεια της εκκλησίας.

Και επειδή έχω κάνει και απ τα δυο, (και σκέτη συμβίωση και με γάμο) θα έλεγα ότι έχει κάποια μικρή διαφορά. Όχι ως προς την κοινωνία, αλλά ως προς το ίδιο το ζευγάρι. Και εννοώ, διαφορά με την καλή έννοια. Αλλά ξέρω γω, μπορεί να μαι και εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω από την "αρρωστημένη" ανάγκη για συντροφικότητα ποιός κρύβεται;

 

σσ:Ως γνωστόν, ο Φρόυντ, ούτε πάπας ήταν, ούτε Θεός. Ένας άνθρωπος ενός αιώνα και κάτι ψιλών παλαιότερος ήταν, με προσωπικά προβλήματά του να δουλεύουν στο φουλ. Βασικός, πυλώνας για την ψυχανάλυση,ψυχανάλυση βεβαίως βεβαίως.

 

Γενικά(δεν αναφέρομαι σε σένα Bliss), πολύ θα ήθελα να ήξερα πόσοι από τους αποστάζοντες τεστοστερόνη και αναζητώντες αδρεναλίνη στην κοινωνία μας έχουν υπόψιν τους τι έχει γραφτεί στην επιστημονική κοινότητα, έστω ξεκινώντας από το Φρόυντ(πολύ λίγα) μέχρι και σε άλλους, πολυγραφότατους και ευρέως γνωστούς βλπ Corey, περί ομοφυλοφιλίας. Δε ζητάω διατριβή, σε γενικές γνώσεις δημοτικού αναφέρομαι.

 

Σαν καλός ψυχίατρος όμως, δεν πρέπει να παίρνω θέση ούτε να κατευθύνω τον συνομιλιτή μου σύμφωνα με τις δικές μου απόψεις.

 

Επειδή δε, η ψυχραιμία μου απέχει παρασάγκας από τη ψυχραιμία και δικαιοσύνη (τις οποίες θαυμάζω ειλικρινά και επικροτώ βαθύτατα) του paredwse, ας ακούσω τη φωνούλα που ψιθυρίζει στ'αυτί μι ( :Ρ ) να σταματήσω κάπου εδώ. Άλλωστε Για εμένα το τόπικ ήταν άριστα κατατοπιστικό σαν σφυγμομέτρηση και επιτέλεσε το σκοπό του.

 

Να είστε όλοι καλά :)

(όταν πάρω ειδικότητα θα μοιράσω καρτούλες :Ρ)

 

Frodo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Γενικά, πολύ θα ήθελα να ήξερα πόσοι από τους αποστάζοντες τεστοστερόνη και αναζητώντες αδρεναλίνη στην κοινωνία μας έχουν υπόψιν τους τι έχει γραφτεί στην επιστημονική κοινότητα, έστω ξεκινώντας από το Φρόυντ(πολύ λίγα) μέχρι και σε άλλους, πολυγραφότατους και ευρέως γνωστούς βλπ Corey, περί ομοφυλοφιλίας. Δε ζητάω διατριβή, σε γενικές γνώσεις δημοτικού αναφέρομαι.

 

 

Απορία: πώς συνδυάζονται οι "γενικές γνώσεις δημοτικού" με το τι έχει γράψει ένας πολυγραφότατος και ευρέως γνωστός επιστήμονας, μέλος μιας εξειδικευμένης επιστημονικής κοινότητας; Δηλαδή, τι "γενικές γνώσεις δημοτικού" μπορεί να έχω γύρω από την αεροναυπηγική, ας πούμε;

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο η "λογική" αυτού του επιχειρήματος. Τίποτε περισσότερο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων... οχι ρε γαμωτο κριμα.. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ..!

 

ρε πατε καλα? που θα ασχολουμαστε και με τους gay? ας λυσουμε ολα τα αλλα και στο τελος αν εχουμε ορεξη ασχολουμαστε και με αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι λίγο μπερδεμένος ο τρόπος με τον οποίο γράφω μερικές φορες το παραδέχομαι :)

Όπως βασική γνώση "δημοτικού" της αεροναυπηγικής είναι ότι δεν πετάει κάτι που δεν έχει φτερά ή κάτι παρεμφερές, έτσι κατ'επέκταση βασική γνώση "δημοτικού" ή καλύτερα στοιχειώδης γνώση, είναι, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι, ότι η ομοφυλοφιλία, δεν έχει ουδεμία σχέση με ψυχιατρική διαταραχή ή νόσημα.

 

Παρδόν δια την οικτρή διατύπωσή μου :)

Και οι λαμπρότεροι επιστήμενες, λανθάνουν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχχχχ...ναι μαναρακι μου,με κατάλαβες... μου μύρισε η τεστοστερόνη σου μέσα από το pc, κ προσπαθώ να σε θέλξω στα δίχτυα μου,να βγάλεις ΟΛΗ σου την βαρβατήλα πάνω μου!!!

 

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!

 

Δεν παίζεσαι με τίποτα...

 

Δεν πήγαινε σε σένα προσωπικά αυτό! Μην καρφώνεσαι!!!

 

Καλό όμως, είχε πλάκα...

 

Ούτε κι εγώ έχω ενυδρίο... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου κάθε ομοφυλόφιλος έχει μια ασθένεια που χρειάζεται βοήθεια...

 

Θα με ενδιέφερε να μου αναλύσεις την αιτιολογία πίσω από αυτή σου την πεποίθηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω από την "αρρωστημένη" ανάγκη για συντροφικότητα ποιός κρύβεται;

Όπως διδάχθηκες, η βιολογία.

'Αυτή' ορίζει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι.

Δεν είναι θέμα υποκειμενικού προσδιορισμού το "τι είναι φυσιολογικό", όπως διαβάζω σε διάφορα μηνύματα.

Άλλο θέμα είναι η ανεκτικότητα και κατανόηση που πρέπει να δείχνει η κοινωνία σε τέτοιες περιπτώσεις. Όχι όμως να κάνουμε το μαύρο άσπρο, και να βαφτίζουμε το μη φυσιολογικό, ως φυσιολογικό, για να δείξουμε την κατανόηση μας.

 

Η ερώτηση που σου έκανα για το αν ο Φρόυντ ήταν που είχε πει, ότι πίσω από την επιθυμία για σεξ, κρύβεται η υποσυνείδητη τάση για αναπαραγωγή, απαντάει σε προηγούμενο μήνυμα:

"οιαδήποτε πράξη που δεν έχει σκοπό την τεκνοποίηση είναι ανώμαλη (?)".

Δικαίωμά σου να μη συμφωνείς βέβαια. Μια άποψη είναι...

 

Και για να τοποθετηθώ,

ΝΑΙ στη νομική κατοχύρωση των gay συντρόφων. (και απορώ γιατί τίθεται ως ερώτημα).

ΟΧΙ στην υιοθεσία. (και πάλι απορώ γιατί τίθεται καν, ως ερώτημα, όταν μάλιστα είναι γνώστό πόσο αυστηροί είναι οι κανόνες ακόμα και για τις φυσικές οικογένειες στο θέμα αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση που σου έκανα για το αν ο Φρόυντ ήταν που είχε πει, ότι πίσω από την επιθυμία για σεξ, κρύβεται η υποσυνείδητη τάση για αναπαραγωγή, απαντάει σε προηγούμενο μήνυμα:

"οιαδήποτε πράξη που δεν έχει σκοπό την τεκνοποίηση είναι ανώμαλη (?)".

Δικαίωμά σου να μη συμφωνείς βέβαια. Μια άποψη είναι...

 

Εντάξει, την επόμενη φορά που θα φορέσεις προφυλακτικό, ξανασκέψου το και έλα να μας πεις που κατέληξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...