Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και με την βεζινη συμβαινει το ιδιο .

Eννοειτε , αλλα με 60αρι (το δικο μου) τεποζιτο βενζινης ποιος το γεμιζει να το παρατηρησει??? :) 80+εουρα θελεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην ομάδα, ήρθε και η ώρα μου μάλλον να βάλω υγραέριο στο αμάξι μου (Toyota Corolla 1997) όπου έχει 240.000ΚΜ και θέλω να με βοηθήσετε λίγο πάνω σε αυτό.

Τα χιλιόμετρα που θα κάνω θα είναι 700κμ το μήνα και μπορεί και παραπάνω. εσείς πιστεύεται να αξίζει να βάλω το σύστημα;

 

Τα συστήματα που έχω βρεί είναι Attiker στα 970 ευρώ μαζί με τα χαρτιά απο τον http://www.autogas-zerzelidis.gr/

και άλλο σύστημα Lovato με την μεγαλύτερη φιάλη στα 700 ευρώ μαζί με τα χαρτιά απο έναν γνωστό σε συνεργείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις σκοπο να το κρατησεις ακομα αρκετα χρονια ναι φιλε μου . Για  να καταλαβεις θα εχεις 40% μειωση κοστους  καυσιμου.

 

Εγω εχω βαλει NIGS σε Honda CRV και Aeb σε δυο Audi TT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το κρατήσω το αμάξι ένα χρόνο σίγουρα, αν πανε καλά οι δουλειές μετά απο ένα χρόνο μπορεί να το αλλάξω, ΑΝ πάνε όμως καλά οι δουλειές;

για τις τιμές και της μάρκες τη άποψη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το κρατήσω το αμάξι ένα χρόνο σίγουρα, αν πανε καλά οι δουλειές μετά απο ένα χρόνο μπορεί να το αλλάξω, ΑΝ πάνε όμως καλά οι δουλειές;

για τις τιμές και της μάρκες τη άποψη έχετε;

 

Με τα χλμ που κανεις για λιγοτερο απο 3 χρονια οχι φιλε μου !!! Τιμες καπου στα 800 να υπολογιζεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή τώρα που υπολογίζω πως σε ένα χρόνω θα κάνω απόσβεση πάλι δεν αξίζει να κάνω την εγκατάσταση;

 

Με 8500 χλμ τον χρονο δεν θα κανεις αποσβεση σε ενα χρονο .

 

http://www.kalogritsasgas.gr/cost.php

 

Ποσα λιτρα βενζινη σου καιει τωρα ανα 100 χλμ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την αποσβεση εμενα δεν μου κολλουσε ποτε.

εγω ξερω οτι γεμιζω με 20 ευρω και κανω 400++ χλμ σε ενα αμαξι που καιει 8.5 λιτρα καυσιμο.

Απο εκει που δεν το επερνα για λογους οικονομιας τωρα  με το υγραεριο κανω διπλασια χιλιομετρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την αποσβεση εμενα δεν μου κολλουσε ποτε.

εγω ξερω οτι γεμιζω με 20 ευρω και κανω 400++ χλμ σε ενα αμαξι που καιει 8.5 λιτρα καυσιμο.

Απο εκει που δεν το επερνα για λογους οικονομιας τωρα  με το υγραεριο κανω διπλασια χιλιομετρα. 

 

Περιπου ετσι ειναι αλλα το θεμα ειναι αν με τα χιλιομετρα που κανεις εχεις κερδος τοσο τουλαχιστον οσο αν εκαιγες βενζινη σε σχεση με το ποσα χρονια θα κρατησεις το αμαξι .

 

Πολυ πολυ γενικα με 12000-15000 χλμ τον χρονο σε 18 μηνες περιπου γινεται η αποσβεση  με κοστος εγκαταστασης 800-900 ευρω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα τσιμπησε λιγα λεπτα.

 

0.617 εβαλα χθες.Πριν λιγες μερες 0.599 και μετα 0.607 αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο για αυξησεις σε ολα μιλανε....Το θυμαμαι πριν 4 χρονια που παρα λιγο να φτασει το 1 ευρω το υγραεριο με την βενζινη στο 1.80 ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαλονικα ειναι στα 0.67-0.68/λιτρο εδω και κανα δυο βδομαδες

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εκει ειναι πιο ακριβα ακομα και απο πολυ πιο μικρες πολεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...