Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, για Ford Maverick μοντελο 2004 κυβισμος 2261 και αρ.κινητηρα GZ τι συστημα υγραεριου προτεινετε? Ειναι ευπαθεις το συγκεκριμενο?Ευχαριστω

Στήν αντιπροσωπεία το απέτρεψαν λέγοντας οτι το συγκεκριμένο έχεις ευπαθείς βαλβίδες και έδρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα, για Ford Maverick μοντελο 2004 κυβισμος 2261 και αρ.κινητηρα GZ τι συστημα υγραεριου προτεινετε? Ειναι ευπαθεις το συγκεκριμενο?Ευχαριστω

Στήν αντιπροσωπεία το απέτρεψαν λέγοντας οτι το συγκεκριμένο έχεις ευπαθείς βαλβίδες και έδρες.

 

Βρες ενα σωστο εγκαταστατη και ρωτα ....Μια σωστη εγκατασταση ειναι το πιο πολυ απ ολλα.Ποσα λιτρα σου ...ρουφαει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ενα σωστο εγκαταστατη και ρωτα ....Μια σωστη εγκατασταση ειναι το πιο πολυ απ ολλα.Ποσα λιτρα σου ...ρουφαει ?

Δέν είναι δικό μας, με ρώτησε επειδή βάλαμε στο Accord, θα ρωτήσω και θα ενημερώσω

post-313857-0-88514700-1470438235_thumb.png

Σύμφωνα με το Auto-Data

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οτι παιζει φουλ νοθευμενο αεριο ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ειναι γνωστο.αλλαζω φιλτρα ανα 25.000.τις 2 πρωτες φορες τα φιλτρα ηταν οκ. την τριτη φορα ηταν σκασμενο το φιλτρο.μου λεει ο μαστορας αλλαζε το ανα 20.000 γιατι παιζει τρελη νοθεια στο αεριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,εχω ενα celica του 1992 sti 1.600cc .  Τι προτεινετε,  Lovato στα ~650€ ή BRC στα 850€ .  + κτεο και στα δυο...  διαβαζω αρκετα καλα λογια το το BRC αλλα αξιζει τα 200 ευρω εξτρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,εχω ενα celica του 1992 sti 1.600cc .  Τι προτεινετε,  Lovato στα ~650€ ή BRC στα 850€ .  + κτεο και στα δυο...  διαβαζω αρκετα καλα λογια το το BRC αλλα αξιζει τα 200 ευρω εξτρα;

 

Ωραιο αμαξι !!! Το εχω λατρεψει απο ενα του 1977 που ειχα οδηγησει !!! 5 ταχυτητες τοτε !!!

 

Νομιζω οποιο και να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα αλλα μεγαλη σημασια εχει η σωστη εγκατασταση οπως σε ολα  τα αμαξια για υγραεριο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι παιζει φουλ νοθευμενο αεριο ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ειναι γνωστο.αλλαζω φιλτρα ανα 25.000.τις 2 πρωτες φορες τα φιλτρα ηταν οκ. την τριτη φορα ηταν σκασμενο το φιλτρο.μου λεει ο μαστορας αλλαζε το ανα 20.000 γιατι παιζει τρελη νοθεια στο αεριο.

Χμμμ πως ακριβώς νοθευουν το αέριο; εγώ ήξερα μόνο ότι πειράζουν τις αντλίες για να βάζουν λιγότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ πως ακριβώς νοθευουν το αέριο; εγώ ήξερα μόνο ότι πειράζουν τις αντλίες για να βάζουν λιγότερο..

 

Τα πρατηρια δεν μπορουν να νοθευσουν το υγραεριο .Μονο οι εταιριες . Τις αντλιες  ναι μπορουν οπω και σε βενζινη και πετρελαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε εάν η FGas έχει ανοίξει πρατήρια εντός Αττικής? Τελευταία έχω δει φορτηγά της εταιρείας τους.

Απο οτι ξέρω εδρεύει πρός Ιωάννινα.


καλησπερα παιδια,εχω ενα celica του 1992 sti 1.600cc .  Τι προτεινετε,  Lovato στα ~650€ ή BRC στα 850€ .  + κτεο και στα δυο...  διαβαζω αρκετα καλα λογια το το BRC αλλα αξιζει τα 200 ευρω εξτρα;

Λογικές τιμές , εφόσον δέν θα συνδεθεί με OBD θύρα(<2002).

Εάν γίνει σωστή εγκατάσταση και ρύθμιση πιστεύω δέν θα έχεις θέμα. Ο ίδιος ο εγκαταστάτης προμηθεύει και τις 2 εταιρίες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο εγκαταστατης που ειναι και το συνεργειο που κανω τα service klp. βαζει μονο BRC. Μετα απο πιεση μου ειπαν θα ρωτησουμε τιμες για τα υπολοιπα. Αλλα διαβασα πολυ καλυτερα σχολια για τα BRC συστηματα οποτε κλεινω προς τα εκει. Αυριο θα παω να  παραγγειλουμε το κιτ και να δουμε τι μπουκαλα θα βαλουμε πισω. ;)

Επεξ/σία από futureshock
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εγκαταστατης που ειναι και το συνεργειο που κανω τα service klp. βαζει μονο BRC. Μετα απο πιεση που ειπαν θα ρωτησουμε τιμες για τα υπολοιπα. Αλλα διαβασα πολυ καλυτερα σχολια για τα BRC συστηματα οποτε κλεινω προς τα εκει. Αυριο θα παω να  παραγγειλουμε το κιτ και να δουμε τι μπουκαλα θα βαλουμε πισω. ;)

 

Αν τα 850 ευρω για το BRC  ειναι με τον ΦΠΑ καλη τιμη ειναι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα το αμαξι σημερα απο το συνεργειο, 

παιζει λιγο το ρελαντι αλλα μου ειπαν οτι το brc αντιγραφει τον μανισιο εγκεφαλο και θα στρωσει μονο του. Κατα τ αλλα δουλευει ρολοι με την ιδια δυναμη το αμαξι. 

Πηρε και 55 λιτρα ρεζερβα πισω και τωρα γραφουμε χιλιομετρα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...