Προς το περιεχόμενο

Need for Speed Pro Street


Jos3ph

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να σου πω ρε Jim, δεν ξερω, εμενα με απογοητευσε...Εχει πολυ αποτομες αντιδρασεις το σασι.

 

Είχες παίξει τα παλαιότερα; 2χ χειρότερα... Δεν είπα ότι είναι simulator :lol: απλά ότι παίζεται ικανοποιητικά με τιμόνι. Για να περάσεις την ώρα σου, μια χαρά το βρήκα. Τίποτα το ιδιαίτερο όμως, που θα κολήσεις... (π.χ. LFS!!! ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω παιξει μωρε, ειναι οπως λες 2 φορες χειροτερα.

 

Απλα, ειχε διαφημιστει ως κατι το καλυτερο και περιμεναμε κατι παραπανω.

 

LFS, για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει σπάσει τα νεύρα.Δε μπορώ με το ίδιο αμάξι να κάνω 3 blueprints;Γιατί με βασανίζει;Έχω ένα grip, πηγαίνω να κάνω νέο και μου το περνάει ξανά σαν grip.Αν πατήσω change mode για να το κάνω drag μου μηδενίζει και το πρώτο grip. :mad:

Τι διάολο δε γίνεται να έχω ένα αυτοκίνητο με grip και drag μαζί;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει σπάσει τα νεύρα.Δε μπορώ με το ίδιο αμάξι να κάνω 3 blueprints;Γιατί με βασανίζει;Έχω ένα grip, πηγαίνω να κάνω νέο και μου το περνάει ξανά σαν grip.Αν πατήσω change mode για να το κάνω drag μου μηδενίζει και το πρώτο grip. :mad:

Τι διάολο δε γίνεται να έχω ένα αυτοκίνητο με grip και drag μαζί;;;

 

Οχι.Καθε αυτοκινητο μονο για ενα ειδος αγωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει σπάσει τα νεύρα.Δε μπορώ με το ίδιο αμάξι να κάνω 3 blueprints;Γιατί με βασανίζει;Έχω ένα grip, πηγαίνω να κάνω νέο και μου το περνάει ξανά σαν grip.Αν πατήσω change mode για να το κάνω drag μου μηδενίζει και το πρώτο grip. :mad:

Τι διάολο δε γίνεται να έχω ένα αυτοκίνητο με grip και drag μαζί;;;

 

Η αρχικη επιλογη που κανεις, ειναι δεσμευτικη.Δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia souza pos kanei?ektos tou oti prepei na exeis pisokouna.ta bimata pos pane?me to pou prasinizei ti kaneis?bazeis proti kai sikonete apo mono tou?

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει πρώτα να κάνεις maximus burnout στα λάστιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά οταν πάω να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα οτι ανιχνεύτικε διένεξη με το λογισμικό προσομοίωσης.Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είδα και εγώ, ανάμεικτα τα συναισθήματα. Συμπαθητικά γραφικά όχι τίποτε το ιδιαίτερο πάντως αν και η μηχανή γραφικών του μου φάνηκε κομματάκι βαριά για το οπτικό αποτέλεσμα που αποδίδει. Έχω την εντύπωση ότι θα έλεγα ότι πρόκειται για εξαιρετικό παιχνιδάκι αν δεν έφερε τον τίτλο nfs....περίμενα free roaming κόντρες στις πόλεις γενικά ένα διαφορετικό σκηνικό σαν αυτό που είχαμε συνηθίσει στα undergound και στο carbon. To να τρέχω nfs σε πίστες δεν ξέρω δεν με συγκινεί και προτιμώ γι'αυτήν την δουλειά να τρέχω με τα buggie και τις νταλίκες του dirt το οποίο θεωρώ κλάσεις ανώτερο σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Free roaming, κόντρες εντός και εκτός πίστας και όλους τους υπόλοιπους πιθανούς συνδυασμούς τους είχε καλύψει με τα προηγούμενα.Απλά ότι και να βγάλει νομίζω θα παραπονίομαστε.

Πχ1) nfsu1: μα καλά είναι δυνατόν να μη μπορώ να κόψω βόλτες στην πόλη μόνος μου και να χαζεύω;Μόνο τόσα αυτοκίνητα;Τόσο λίγες επιλογές tuning;

Πχ2)Έρχονται με το nfsu2 το free roaming, περισσότερα κάρα και περισσότερες επιλογές φτιαξίματος (όχι και τορμακτικά περισσότερες η αλήθεια είναι).Πωπωωωωωω, είναι δυνατόν να τρέχω όλη την ώρα νύχτα και να κάνω κόντρες, με λάμπες και στολίδια;Αυτά είναι για κάγκουρες!Φέρτε πίσω τη μέρα, τους μπάτσους και λιγάκι εξοχή ρε να θυμηθούμε τα παλιά!

Πχ3)Έρχεται το most wanted και φέρνει και λίγο μπατσαρία, λίγο πιο ελεύθερες διαδρομές και πολύ ήλιο!Άλλοι ξαναθέλαν νύχτα, άλλοι ξαναθέλαν κόντρες,άλλοι drift, άλλοι θέλαν εξομοίωση, και μου δημιουργείται η αίσθηση πως ότι nfs κι αν ξαναβγάλει η ea δε θα αρέσει σε κανέναν (όλοι όμως θα το παίζουν...), εκτός αν το βαφτίσει porsche 2xxx/hot pursuit 3 και βάλε.Τα ίδια και με τα c&c...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά οταν πάω να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα οτι ανιχνεύτικε διένεξη με το λογισμικό προσομοίωσης.Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?

 

Φίλαράκι πήγαινε ο υπολογιστής μου και εκεί που σου βγάζει πόσα cd-rom και dvd rom και λοιπά έχει ο υπολογιστής σου θα δεις ότι έχει ένα παραπάνω από όσα πραγματικά έχεις...αυτό είναι :shock: από κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποείς για να παίζεις τα καλοδεχούμενα παιχνίδια από τον θείο warez :lol: πιθανόν να χρησιμοποίείς το alcohol παράδειγμα...οπότε και πρέπει να σκαλίσεις τα settings του για να δείς πως θα απενεργοποιήσεις το virtual drive που έχει δημιουργηθεί(δυστυχώς δεν θυμάμαι πως να σου πώ. Αλλιώτικα κάνε το απεγκατάσταση και το drive θα καταργηθεί. Συνιστώ ανεπιφύλακτα να χρησιμοποιήσεις το dvd isoburner που τα κάνει με ένα κλικ και δεν δημιουργεί εικονικό drive. Αν χρησιμοποιείς daemon tools τότε το πρόβλημα είναι εκεί και κάνε στις επιλογές unmount image. Ελπίζω να σε φώτισα και να μην σε μπέρδεψα:-D

 

Ας ρίξω και την γνώμη μου περί nfs. Λοιπόν ο λόγος που εγώ έχω τρελά ξενερώσει με το game είναι ότι το game δεν είναι street racing. Εννοώ ότι χέστηκε ο πολύδωρος να βάλεις σπόιλερ και φτιαξίματα σε αυτοκίνητο για να κάνεις γύρω γύρω όλοι. Στο δικό μου μυαλό όταν λέμε street racing game εννοούμε σαφέστατα το γρήγορο ilegal οδήγημα σε πόλη. είναι προφανές. Δεν μπορεί όμως τίτλος που τρέχεις γύρω γύρω-όλοι με ένα ηλίθιο dj που κάνει παρουσίαση τον αγώνα λες και είναι αμερικανικό Nascar, ποδόσφαιρο, ιπποδρομίες ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο να θεωρείται τίτλος street racing. Την ίδια ξενέρα έφαγα και με το juiced2, κάνοντας ανούσιου κύκλους. Και δηλαδή ρωτάω πια τόσο μα τόσο δύσκολο είναι να έχει το free roam, να μπορείς να στήσεις κόντρες στην πόλη αλλά να μπορείς να κάνεις και αποστολές( κάτι σαν fast and the furious ταινία, πχ σώσε αυτόν που κρέμεται από το φορτηγό, εντυπωσίασε με το οδήγημα την γκόμενα, και γενικά να υπάρχει ένα σενάριο...καλύτερο όμως των προηγούμενων...). Δηλαδή η φαντασία τους στον καναδά είναι μόνο στο να προσθέσουν πως θα σηκώσεις σκόνη να σκοτίσεις τα @@ του από πίσω?:-( Μα ήμαρτον. Και κάτι τελευταίο, πιστεύω ότι πλέον οι απαιτήσεις έχουν ανεβεί πολύ και μιας και η πειρατεία είναι στα φόρτε της και καλά κάνει, κάθε εταιρεία πλέον οφείλει να κερδίσει το ψωμί της χωρίς να κάνει αρπαχτές...που σημαίνει...καλό multiplayer που σε όλα τα προηγούμενα nfs ήταν καλό μόνο τις πρώτες 3 εβδομάδες μετά το πολύ cheating το καθιστούσε unplayable και η εταιρεία το παράταγε έτσι στη μοίρα του και επιπλέον να έχει κάμερα μέσα από το κόκπιτ αντιγράφωντας το test drive unlimited που έιναι μάστορας του είδους. Για μένα άμα γίνουν αυτά και ναι τα θεωρώ πολύ βατά τότε θα μπορούμε να μιλάμε για ένα πολύ καλό τίτλο. Είμαστε στο 2007 και ακόμα το midnight club 2 (to 3 σε pc δεν βγήκε ποτέ) φαντάζει πρωτοποριακό παρότι ο χειρισμός του δεν ήταν καθόλου ρεαλιστικός.

 

Σόρυ για όλο αυτό το μακρινάρι που έγραψα αλλά ήθελα να βοηθήσω τον φίλο και να μοιραστώ μαζί σας το σκεπτικό μου ολοκληρωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι γκρινιάζουμε, και κατ'εμέ όλοι έχουμε δίκιο.

Εγώ πχ. δεν θέλω free roaming. Θέλω πίστες, όπου θα υπάρχει χρονόμετρο και θα μπορώ να μετράω τις διαφορές της τάδε εξάτμισης με την δείνα ή το πόσο με κάνει να κερδίζω το συγκεκριμένο λάστιχο. Θέλω Licenced αυτοκίνητα, από τα πιο ταπεινά μέχρι την FXX. Θέλω σχετικά ρεαλιστική συμπεριφορά.

Έχω πραγματικά αγανακτήσει 20 χρόνια τώρα.

ΘΕΛΩ ΕΝΑ GRAN TOURISMO ΓΙΑ PC, ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΕΝΑ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...