Προς το περιεχόμενο

Need for Speed Pro Street


Jos3ph

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού το θέλετε τόσο πολύ και έχετε πρωτότυπες ιδέες φτιαξτε εσείς ένα! :lol:

Δε νομίζω πως κάποιος μπορεί να φτιάξει κάτι που μπορεί να ικανοποιήσει πλήρως τα γούστα όλων.Ένα παιχνίδι δε μπορεί να καλύψει όλόκληρη κατηγορία από μόνο του.Και πάλι ξαναλέω, αν κοιτάξετε τα κατά καιρούς nfs δεν έχουν αφήσει κάποια υποκατηγορία racing απέξω.Ανάλογα τι γουστάρει ο καθένας προτιμά και το ανάλογο.Απλά έχω κουραστεί λιγάκι να βλέπω όλον τον κόσμο να κράζει τα παιχνίδια της ea επειδή είναι μεγάλο όνομα και να παραλογίζεται.Ειδικά με τα nfs και c&c έχω δει τραγελαφικά πράγματα.Αν μη τι άλλο η ea έχει δείξει ότι ακούει τι θέλει το κοινό και τουλάχιστον ο επόμενος τίτλος που βγάζει έχει τη θεματολογία που ζητούσαν οι χρηστες μετά το κράξιμο του προηγούμενου.Και τέλος μου έρχεται λιγάκι κάπως να κράζουν όλοι κάτι που θα το παίξουν (κάποιοι θα το λιώσουν κιόλας μάλιστα) και δε θα έχουν πληρώσει και τίποτα.Αρπαχτές ξεαρπαχτές για pc δεν υπάρχουν πολλά racing και εξαιρώντας 2-3 καλούς εξομοιωτές τα άλλα είναι υπό του μηδενός.Αφού λοιπόν δεν έχει να προσφέρει τίοπτα καλό το pc στον τομέα αυτό γιατί κάθομαι και παίζω κάθε nfs που βγαίνει;Μήπως έχουμε παρεξηγήσει κάποια πράγματα περί δικαιωμάτων και υποχρεώσεων εταιριών και καταναλωτών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλοι γκρινιάζουμε, και κατ'εμέ όλοι έχουμε δίκιο.

Εγώ πχ. δεν θέλω free roaming. Θέλω πίστες, όπου θα υπάρχει χρονόμετρο και θα μπορώ να μετράω τις διαφορές της τάδε εξάτμισης με την δείνα ή το πόσο με κάνει να κερδίζω το συγκεκριμένο λάστιχο. Θέλω Licenced αυτοκίνητα, από τα πιο ταπεινά μέχρι την FXX. Θέλω σχετικά ρεαλιστική συμπεριφορά.

Έχω πραγματικά αγανακτήσει 20 χρόνια τώρα.

ΘΕΛΩ ΕΝΑ GRAN TOURISMO ΓΙΑ PC, ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΕΝΑ;;;;

 

Εν μέρει, υπάρχει. Το GTR 2. Έχει licenced αυτοκίνητα, έχει αληθινές πίστες, μπορείς να πειράξεις το αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς και έχει και ρεαλιστική συμπεριφορά. Το μόνο κακό είναι ότι έχει μόνο αυτοκίνητα GT κλάσης. Βέβαια υπάρχουν mods που προσθέτουν κι άλλα (π.χ. F1). Ακόμη και αυτό όμως να μην σε ικανοποιήσει, υπάρχει και το rfactor, όπου με τα άπειρα mods που υπάρχουν προσθέτεις σχεδόν ό,τι αυτοκίνητο και όποια πίστα θες... (http://rfactorcentral.com/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με απογοήτευσε.Περίμενα κάτι σε στυλ NFS underground 2(που το θεωρώ το καλύτερο της σειράς) και ΞΕΝΕΡΩΣΑ όταν είδα ότι τρέχω σε πίστες και δεν έχει free roaming:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gran turismo ρεαλιστικό;;;; Καλά... (σε σχέση με το NFS είναι η επιτομή του ρεαλισμού, βέβαια)

 

Ετσι...Αν και νομιζω πως θα ειναι καλυτερο το GT5, αλλα ας μην ειμαι off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παίδες..μία ερώτηση.

 

Ο αδερφός μου πήγε και αγόρασε το pro street (έκανε το λάθος) και το παιχνίδι ενώ στα μενού και σε όλα πάει κανονικά...μέσα ΣΕ ΡΝΕ ΤΕ...είτε με όλα στο high είτε με όλα στο Low...

 

το μηχάνημα του έχει 2gb RAM και την GeForce 7950 GX2...ξέρετε την διπλή...με 1024ΜB ram η κάρτα στο σύνολο.

 

Στο ψάξιμο...βρήκα κάπου ένα τύπο που με μία 8800GTX είχε το ίδιο πρόβλημα και ενεργοποιόντας το overdrive του έπεξε κομπλέ και με όλα στο full.

 

Να σας πω ότι για να είμαι πιο σίγουρος και παρόλο που του είχα βάλει τους τελευταίους drivers, πήγα στην σελίδα της Albatron και κατέβασα από εκεί drivers οι οποίοι ήταν παλαιότερης έκδοσης από αυτούς που είχε αρχικά πάνω.

 

Το θέμα είναι εφόσον διάβασα αυτό με το overdrive...πήγα και ενεργοποίησα κάτι από το ctrl panel της NVIDIA (κάτι που έλεγε για διπλό σκανάρισμα σε χαμηλότερες αναλύσεις...κάπως έτσι) και μπαίνοντας στο παιχνίδι...με τα γραφικά στο high το παιχνίδι έδειξε κίνηση...

 

Πάλι έσπαγε λίγο η κίνηση...αλλά το θέμα ήταν ότι υπήρχε δραματική βελτίωση με την προηγούμενη κατάσταση στην οποία έκανες περίπου 2 λεπτά από την ώρα που άρχιζε ο αγώνας, για να κάνεις quit.& πλέον αν κατέβαζα λίγο κάποιες ρυθμίσεις το παιχνίδι έπαιζε κανονικά.

 

Εγκατέστησα τους τελευταίους drivers για να βρω αυτό το overdrive και στο εντελώς διαφορετικό panel δεν βρήκα τίποτα. ΈΒαλα κάτι extra για overclocking της κάρτας (όχι δεν πείραξα τίποτα), μήπως και κάνω δουλειά, αλλά από την ώρα που έβαλα τους καινούριους οδηγούς, γύρισα στην αρχική κατάσταση ...πρέπει να είναι κοντά στα 5frames ,όχι ότι θα με ενδιάφερε να ξέρω ακριβώς αλλά λέμε τώρα.

 

Οπότε καταλαβαίνετε ότι ψάχνω κάποιο χριστιανό...ορθόδοξο ή μη...να με βοηθήσει στην ρύθμιση της κάρτας. Μουσουλμάνοι και μωαμεθανοί μπορούν να βοηθήσουν επίσης...οι υπόλοιποι πρέπει να δηλώσετε την θρησκείας σας και με μία αίτηση του νόμου 105 να πάρετε άδεια να απαντήσετε.

ΛΟΛ

 

:-P

 

Πάντως το σίγουρο είναι ένα...ότι τελικά έκανα το CRYSIS να παίξει με όλα στο HIGH και με όλα τα φίλτρα (antialising Κλπ) ενεργοποιημένα... χαχαχα

 

ε...και μην μου πείτε ότι το παιχνίδι είναι μούφα κλπ κλπ...το ξέρω...

ο αδερφός όμως έδωσε κάποια λεφτά και ΜΟΝΟ για αυτό το λόγο πρέπει να το κάνω να παίξει.

 

του πήρα δώρο τουλάχιστον το Juiced 2, σε περίπτωση που το PRO STREET δεν θέλει να κάνει καλά Χριστούγεννα.

 

έυχαριστώ όποιον ασχοληθεί, εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε με 8800gtx οταν το εβαλα το game ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με τον τυπο που διαβασες.

Εμενα δουλεψε τελικα με το να κατεβασω τους τελευταιους drivers,πηγαινοντας στο panel της nvidia επελεξα στα διαφορα προφιλ των games που εχει το pro,εβαλα shortcut στο .exe αρχειο του nfs και το game ετρεξε κανονικα.

Για overdrive δεν εχω ακουσει τιποτα για nvidia,ξερω οτι υπηρχε στο panel ati μια τετοια ρυθμιση,οπως και κατι drivers nvidia overdrive που εβγαιναν.

Δοκιμασε το και ελπιζω να σου δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει στην συγκεκριμένη λίστα το PRO STREET?

Δεν το είδα...και όταν έκανα καινούριο προφίλ...έπρεπε να ρυθμίσω όλες τις παραμέτρους που ήθελε ώρα.

Ελπίζω να είναι αυτό...θα το δω όταν γυρίσω σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο format κι εγκατασταση των Vista μου κανει τα σκηνικα με τα frames που κανει και σε αρκετους αλλους απο εδω,ενω στα XP επαιζε μια χαρα.Δεν καταλαβαινω τι ζορι τραβαει...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει καταφέρει να κάνει wheelie μπορεί να πει πώς γίνεται; Δεν μπορώ να τα καταφέρω! Μέχρι και το Zonta πήρα, του έβαλα 1000+ ίππους αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το Supra φτιάξτο τέρμα και θα κάνεις πολύ εύκολα wheelie.

 

 

 

Ξεκινάς με τις στροφές στο πράσινο, αλλαγή 2α, 3η στο πράσινο (perfect) και μετά σκας το νίτρο και πάλι αλλαγές 4η, 5η, 6η στο πράσινο. Εγώ έτσι έκανα 410 μέτρα wheelie.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...