Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πωπω μανουελ, αμυγδαλιτιδα σαξ, μπιγκ ταιμ, περαστικα σου φιλε. Και μακρυα απο τα παγωμενα!

 

Εγω ειχα περασει μια εβδομαδα με ενα μπουκαλι παγο οταν σε μια φαση λεω, "ρε σεις δε νιωθω καλα" σωριαζομαι κατω και επι 4 μερες ειχα 39-40 πυρετο που δεν επεφτε με τπτ, γτπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλά σαν την μονοπυρήνωση (ή όπως στο διάολο το λένε) δεν είναι τίποτα. Όταν το έπαθα πιτσιρικάς, ξυπνάω το πρωί και όπως πήγα να απλώσω το χέρι να πιάσω τον αναπτήρα δίπλα στο κομοδίνο, κάνω να τον σηκώσω και δεν μπορούσα. Ήταν λες και πήγαινα να σηκώσω κάτι που ζύγιζε 20 κιλά.

Φώναξα τη μάνα μου να κοιτάξει αν μου έχει βάλει ο Μαξ Λούθερ κάνα τούβλο με κρυπτονίτη κάτω από το κρεβάτι. Δε βρήκαμε τίποτα οπότε φωνάξαμε το γιατρό. Ήμουν για μέρες σαν λιωμένο ροκφόρ στο κρεβάτι. Δεν μπορούσα να κουνήσω τίποτα από την αδυναμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλωσσοφαγιά

 

Μπα, το δοκίμασα κι αυτό στα πλαίσια της εναλλακτικής ιατρικής.

Αλλά (όπως και το χέρι) τίποτα δε σηκωνόταν.

 

Όχι πως δεν συμπονώ και τον Manuel. Το να έχεις πυρετό καλοκαιριάτικα μέσα στη διάσημη υγρασία της Λάρισας, είναι τραγικό.

Το δράμα που πέρασα σα φαντάρος στο Συκούριο ακόμη το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx guys! Αντιβίωση παίρνω εδώ και 3-4 μέρες. Γενικά σήμερα ήταν η πρώτη καλή μέρα, με max τους 38 βαθμούς. Καλά είσαι... (λες να έπιασαν οι ευχές σας; )

 

Γενικά δεν είναι και ότι χειρότερο έχω περάσει. Ότι χειρότερο ήταν η ωτίτιδα πέρυσι (κοιμάσαι μόνο όταν "λιποθυμήσεις" από τον πόνο στο αυτί και κατ' επέκταση στον "εγκέφαλο") και η πνευμονία πριν από 7 χρόνια (15 μέρες με παραισθήσεις από τον πυρετό, μια κόλαση). Οπότε έχουν το δικαίωμα να μη με συμπονάνε μερικοί ;)

 

Μάλλον και η σκωληκοειδίτιδα ήταν χειρότερη, αλλά δε τη θυμάμαι γιατί ήμουν 9. Ίσως κιόλας στα 9 σου είναι πιο εύκολο να περάσεις την ώρα σου. Διαβάζεις κανένα κόμιξ κτλ. Σήμερα παιδεύεσαι με τις σκέψεις σου. Όσοι έχουν την αρρώστια να σκέφτονται συνεχώς, εν γνώση τους, χαζομάρες και άχρηστα πράγματα (ή και χρήσιμα και έξυπνα κάποιες φορές) χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν και να ηρεμήσουν, καταλαβαίνουν. Λογικά θα είναι πολλοί από εδώ μέσα, μια που είναι φόρουμ και μάλιστα στο μπλα μπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Να'σαι καλά, σωστά μάντεψες, κάνω συλλογή από κατάρες. :)

 

FYI, η δική σου είναι η χιλιοστή εννιακοσιοστή εξηκοστή όγδοη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι πήρε σήμερα το αυτί μου για έναν κομήτη που θα περάσει κοντά απο την γή και θα μπορούμε να δούμε την σκόνη του στην ατμόσφαιρα. Αληθεύει? Πότε είναι? Σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψε είναι.

Άρχισε στις 11,έπεσε ένα μεγάλο στην αρχή.Λένε οτι θα κορυφοθεί προς το ξημέρωμα.

 

Αν είσαι σε μέρος με λίγα φώτα θα δεις αρκετό πράγμα πιστεύω μετά τις 4. :-D

(εγώ έβαλα ξυπνητήρι να βγω στην ταράτσα στις 5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...