Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρει κανείς που μπορώ να δώ όλες τι αγορές που έχω κάνει. γιατι κάνω λογκιν και μπαίνω στο my ebay, βλέπω μόνο τις 2-3 τελευταίες.

 

You have not won any items during the time period you selected. Items you won will display here for up to 60 days or until you delete them.

 

Μπορείς βέβαια να πας στο Feedback που έχεις λάβει σαν byer Και να δεις από εκεί τα αντικείμενα που αγορασες,αλλά και εκεί με τον χρονικό περιορισμό των 3 μηνών.

Detailed item information is not available for the following items because the Feedback is over 90 days old.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου το εστειλε με Airmail και δυστηχως δεν εχει tracking number. Αν παρω τηλ στα ελτα παιζει να κοιταξουν αν υπαρχει στο ονομα μου κατι η θα φαω ακυρο?

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εστειλε με Airmail και δυστηχως δεν εχει tracking number. Αν παρω τηλ στα ελτα παιζει να κοιταξουν αν υπαρχει στο ονομα μου κατι η θα φαω ακυρο?

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

μην ξανααγοράσεις αν δεν έχει tracking number. απο εκεί και πέρα δεν ξέρω. πάρε τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κάνω ''confirm your debit or credit card'' στο Paypal και δεν γίνεται.

Η απάντηση που πήρα απο το Paypal είναι ''I can advise you when you make a payment we will send the information to your bank for verification. Unfortunately in your case the bank have not verified the payment. Once a payment is not verified we cannot allow the payment to complete.''

Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η electron visa της ALPHA BANK.

Έκανα αρκετά search αλλά δεν κατάφερα να καταλάβω ποιά κάρτα να επιλέξω.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (που να έχει εμπειρία) ποιά κάρτα να επιλέξω για να χρησιμοποιώ; Δέν θέλω να δώσω πιστωτική (κίνδυνος) ούτε προπληρωμένη (κόστος) αλλά μία που να βάζω χρήματα σε ΑΤΜ και να μπορώ να κάνω συναλλαγές.

Ευχαριστώ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κάνω ''confirm your debit or credit card'' στο Paypal και δεν γίνεται.

Η απάντηση που πήρα απο το Paypal είναι ''I can advise you when you make a payment we will send the information to your bank for verification. Unfortunately in your case the bank have not verified the payment. Once a payment is not verified we cannot allow the payment to complete.''

Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η electron visa της ALPHA BANK.

Έκανα αρκετά search αλλά δεν κατάφερα να καταλάβω ποιά κάρτα να επιλέξω.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (που να έχει εμπειρία) ποιά κάρτα να επιλέξω για να χρησιμοποιώ; Δέν θέλω να δώσω πιστωτική (κίνδυνος) ούτε προπληρωμένη (κόστος) αλλά μία που να βάζω χρήματα σε ΑΤΜ και να μπορώ να κάνω συναλλαγές.

Ευχαριστώ.?

 

h electroν νομίζω δε γίνεται. τέτοια κάρτα που λές βγάζει η τράπεζα κύπρου. αλλιώς πήγαινε σε ένα κατάστημα της άλφα μπανκ και πέστους τι θέλεις.

 

εγώ πάντως έχω βάλει american experss στο paypal απο το 2005 και δεν είχα ποτε πρόβλημα.

 

paypal = εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κάνω ''confirm your debit or credit card'' στο Paypal και δεν γίνεται.

Η απάντηση που πήρα απο το Paypal είναι ''I can advise you when you make a payment we will send the information to your bank for verification. Unfortunately in your case the bank have not verified the payment. Once a payment is not verified we cannot allow the payment to complete.''

Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η electron visa της ALPHA BANK.

Έκανα αρκετά search αλλά δεν κατάφερα να καταλάβω ποιά κάρτα να επιλέξω.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (που να έχει εμπειρία) ποιά κάρτα να επιλέξω για να χρησιμοποιώ; Δέν θέλω να δώσω πιστωτική (κίνδυνος) ούτε προπληρωμένη (κόστος) αλλά μία που να βάζω χρήματα σε ΑΤΜ και να μπορώ να κάνω συναλλαγές.

Ευχαριστώ.?

 

Έχεις υπόλοιπο 2-3 ευρώ στην κάρτα που να το έχεις καταθέσεις τουλάχιστον πριν από 2 εργάσιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις υπόλοιπο 2-3 ευρώ στην κάρτα που να το έχεις καταθέσεις τουλάχιστον πριν από 2 εργάσιμες?

 

Το υπόλοιπο ήταν 0,67 Ευρώ και χτές έκανα κατάθεση.

Οπότε θα περιμένω λίγες ημέρες.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω ακόμα μία ερώτηση... Τι ακριβώς σημαίνει το Sellers Standard International Rate στην αποστολή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Τις περισσότερες φορές σημαίνει απλό ταχυδρομείο.

Για να'σαι σίγουρος πάντως,μπορείς να ρωτήσεις και τον πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια και για μενα ,μου εγινε denied μια πληρωμη στο paypal λογω λαθος υπολογισμου μεταφορικων αλλα τα λεφτα ακομα ειναι δεσμευμενα και δεν μπορω να αγορασω το προιον,ποσο διαστημα θελει να τα αποδεσμευσει μια τραπεζα εφοσον εγινε denied αμεσα σχεδον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρο κανουν να ρθουν τα αντικειμενα απο ebay???Επισης με ποια μεταφορικη θα ρθουν???Στα στοιχεια αποστολης ελεγε Sellers Standard International Rate.

Πρέπει να δεις που είναι ο πωλητής, από κίνα και γενικά άπω ανατολή είσαι στις 3 εβδομάδες (+ μια εβδομάδα)

Από Βρετανία και γενικά Ευρώπη είσαι στη μιά εβδομάδα +2 μέρες.

Από Αμερική είναι φλου, μπορεί να κάνει 5-10 μέρες μπορεί και πάνω από ένα μήνα.

 

Στις χώρες εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης μπορεί να καθυστερήσεις και στο Τελωνείο (άσχετα αν πληρώσεις εκτελωνισμό ή όχι)

 

Όσο για την μεταφορική, αυτό που ρωτάς {Sellers Standard International Rate} είναι το απλό ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...