Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο μέσου της σελίδας της τράπεζας(αν έχεις online banking) ή από την τράπεζα την ίδια μπορείς να αλλάξεις τα στοιχεία σου,στο paypal πρέπει να βάλεις ακριβώς ότι υπάρχει σε στοιχεία στην τράπεζα αλλιώς δεν τα δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικα εγω νομιζα πως στην τραπεζα μεχουν με Ελληνικους χαρακτηρες. Αρα για να ταλλαξω στο Paypal τι θα κανω??? Βασικα πρωτα να παρω τηλ την τραπεζα να ρωτησω και μετα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω νομιζα πως στην τραπεζα μεχουν με Ελληνικους χαρακτηρες. Αρα για να ταλλαξω στο Paypal τι θα κανω??? Βασικα πρωτα να παρω τηλ την τραπεζα να ρωτησω και μετα ε?

Ναι πρέπει να ξέρεις πρώτα από όλα πως σε έχουνε γραμμένο... :mrgreen:

Δεν έχεις Online banking;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Αφου πλεον σχεδον ολα τα δεματα ανοιγονται ακομα και αν ειναι gift οταν παραγγελνεις ενα iphone πχ πως γινεται να δηλωσεις $45 ως την αξια του? Δε θα σε παρουν χαμπαρι και θα σε φορολογησουν στην κανονικη του τιμη? Ενω αν δηλωσεις μια τιμη στο μισο της αγορας ας πουμε και το προιον ειναι μεταχειρισμενο ειναι πιο πιστευτο ε? Τωρα αυτο που σου ζηταν να φερεις αποδειξη απο paypal πλαστογραφειται πολυ ευκολα... Μπορουν να παρουν τον κωδικο της αποδειξης και να ελενξουν και εκεινοι μεσω υπολογιστη και μετα αφου διαπιστωσουν την πλαστογραφηση να σε πανε μεσα?

 

Αυτο απο που προκυπτει? Εχει αναφερθει εδω μεσα? Εχω χασει καποιο επισοδειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Πηγα τελικως σημερα στην τραπεζα και πηρα τον κωδικο. Ολα ενταξει. Ακυρωσα ολες τις παραγγελιες για τυχον προβληματα. Αγορασα κατι μικρο να δω αν οντως τα χω κανει σωστα. Πληρωσα κανονικα. Απλα εχω μια απορια. Στο email που μου στειλε ο πωλητης αμεσα δλδ μετα απο 2-3 λεπτα που λεει οτι η αγορα ολοκληρωθηκε με επιτυχια και εγραφε διαφορα στοιχεια, διπλα απο την διευθηνση μου εγραφε uncorfimed. Αυτο ειναι κακο? Ή επειδη ειναι απο κορεα δν μπορει να την επιβεβαιωσει ακομα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Πηγα τελικως σημερα στην τραπεζα και πηρα τον κωδικο. Ολα ενταξει. Ακυρωσα ολες τις παραγγελιες για τυχον προβληματα. Αγορασα κατι μικρο να δω αν οντως τα χω κανει σωστα. Πληρωσα κανονικα. Απλα εχω μια απορια. Στο email που μου στειλε ο πωλητης αμεσα δλδ μετα απο 2-3 λεπτα που λεει οτι η αγορα ολοκληρωθηκε με επιτυχια και εγραφε διαφορα στοιχεια, διπλα απο την διευθηνση μου εγραφε uncorfimed. Αυτο ειναι κακο? Ή επειδη ειναι απο κορεα δν μπορει να την επιβεβαιωσει ακομα???

 

στην ελλαδα δεν μπορει να επιβεβαιωθει η διευθηνση, μονο αμερικη και ισως καποιες αλλες χωρες, το αφηνεις ετσι, δεν εχει κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θελω να παραγγειλω κατι αρβυλες απο ebay αμερικης.

αποστολη θα γινει μεσω usps express.

ξερετε αν θα περασει τελωνειο;

πως μπορω να το αποφυγω.

ο πωλητης μου ζητησε να το κανουμε εκτος ebay μεσω paypal με μειλ για να γλυτωσειτο κοστος του ebay αλλα μαλλον δεν θα δεχτω.ποσο ειναι το κοστος για 65 δολλαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι που προφανως ειναι χιλιοαπαντημενο?

 

Το paypal στην συναλλαγη κανει αυτοματη την μετατροπη του νομισματος απο ευρω π.χ σε λιρες Αγγλιας ή δολαριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal κάνει μόνο του την μετατροπή αλλά καλύτερα είναι να πληρώνεις σε λίρες/δολάρια και να αφήνεις την τράπεζα σου να κάνει την μετατροπή, συμφέρει περισσότερο (ειδικά σε αγορές μεγάλης αξίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θελω να παραγγειλω κατι αρβυλες απο ebay αμερικης.

αποστολη θα γινει μεσω usps express.

ξερετε αν θα περασει τελωνειο;

πως μπορω να το αποφυγω.

ο πωλητης μου ζητησε να το κανουμε εκτος ebay μεσω paypal με μειλ για να γλυτωσειτο κοστος του ebay αλλα μαλλον δεν θα δεχτω.ποσο ειναι το κοστος για 65 δολλαρια

Αν και η αξία έτσι κι αλλιώς δεν μεγάλη καλύτερα να πεις στον πωλητή να γράψει πάνω στο πακέτο gift και να δηλώσει στο τιμολόγιο αξία μικρότερη από 40 δολλάρια ώστε να είσαι σίγουρος. Αν κάνεις την συναλλαγή εκτός ebay δεν καλύπτεσαι από το paypal σε περίπτωση που δεν σου έρθει το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα μεγάλο πρόβλημα.Αγόρασα ένα φακό από ebay uk από πωλητή με 600+ θετικά σχόλια.Πλήρωσα με τραπεζική κατάθεση και από τότε ο πωλητής δεν έχει απαντήσει στα μηνύματα μου από τις 17 Σεπτέμβρη.Τώρα πρόσεξα πως την κοπάνησε από το ebay.Έχετε καμμιά ιδέα για αντιμετώπιση του προβλήματος; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα μεγάλο πρόβλημα.Αγόρασα ένα φακό από ebay uk από πωλητή με 600+ θετικά σχόλια.Πλήρωσα με τραπεζική κατάθεση και από τότε ο πωλητής δεν έχει απαντήσει στα μηνύματα μου από τις 17 Σεπτέμβρη.Τώρα πρόσεξα πως την κοπάνησε από το ebay.Έχετε καμμιά ιδέα για αντιμετώπιση του προβλήματος; :shock:

 

Τα εχουμε πει 1.000.000α φορες. Dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει 1.000.000α φορες. Dispute.

 Τι σημαίνει αυτό φίλε,βοήθησε σε παρακαλώ γιατί οι τράπεζες σήμερα δεν λειτουργούν και έγω αγχωθεί τρελά. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...