Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πάρω αυτό το πορτοφόλι απο το ebay θα κανει 3-7 μερες ;

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-MARVEL-COMICS-BLACK-WALLET-GIFT-BOXED-INSIDE-PRINT-AMAZING-QUALITY-UK-STOCK/310357157315/item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας παιδες! Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για το ποια ειναι καλυτερη μεθοδος πληρωμης για εναν 18χρονο φοιτητη, για αγορες στο ιντερνετ! Πιστωτικη δεν μπορω να χρησιμοποιησω αφου δεν εχω εισοδημα.. Και η Paypal εχει να κανει με πιστωτικη καρτα?

 

με μια χρεωστικη θα εισαι μια χαρα εγω τετοια εχω απο την eurobank της φορτωνεις χρηματα οσα θες εσυ κ κανεις τις αγορες σου...την δεχεται κ το paypal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω αυτό το πορτοφόλι απο το ebay θα κανει 3-7 μερες ;

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-MARVEL-COMICS-BLACK-WALLET-GIFT-BOXED-INSIDE-PRINT-AMAZING-QUALITY-UK-STOCK/310357157315/item

λογικα θα στο στειλει σε ενα απλο φακελο μεσω ελτα αν κρινω απο μεταφορικα.

απο την εμπειρια μου αν εχεις και tracking number/συστημενο θα δεις το φακελο να φθανει ελλαδα την επομενη της αποστολης και μετα να κολλαει 3-4 μερες ελλαδα μεχρι να σου ερθει. εως 4-5 εργασιμες υπολογιζε απο αγγλια

 

btw: τα σπαει το πορτοφολι ψηνομαι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 και μισή για να είμαστε ακριβείς!!:P

κάπου στην βδομάδα κάνουν συνήθως μια μέρα πάνω ,μια μέρα κάτω....μπορεί και 5 μέρες...πάνω από 10 πάντως πιο σπάνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 και μισή για να είμαστε ακριβείς!!:P

κάπου στην βδομάδα κάνουν συνήθως μια μέρα πάνω ,μια μέρα κάτω....μπορεί και 5 μέρες...πάνω από 10 πάντως πιο σπάνια...

 

α ΟΚ ενταξη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει κάτι από 5 Οκτωβρίου περίπου και δεν έχει φτάσει ακόμα! Επικοινώνησα και μου είπαν ότι το ξαναστέλνουν.

Το θέμα είναι ότι έχω μια ειδοποίηση στο ebay μου να αφήσω feedback μέχρι 16/11. Αν δεν έχει φτάσει το πακέτο μου, να αφήσω feedback ή να περιμένω?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια μια βοήθεια ..

Εχω αγορασει 2 πραγματα απο το e-bay απο αγγλια αλλα δεν μου εχουν δώσει tracking number.

Ο ενας μου ειπε οτι το tracking number κοστίζει 6 λιρες εχτρα.Παιζει κατι τετοιο?

Οι παραγγελειες που εχω κανει στο tracking number εχουν 2 παυλες --!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ανάλογα τον τρόπο αποστολής αν σου δίνουν tracking number η οχι , και οι extra 6 λίρες δεν ειναι προφανώς για το tracking number αλλα για το πως θα στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση,

 

ηθελα να παρω 2 διαφορετικα αντικειμενα απο τον ιδιο πωλητη, ο οποιος απο οτι εγραφε στις περιγραφες και των δυο, προσφερει combined shipping με λιγοτερα μεταφορικα.

 

αγορασα και τα δυο χωρις να τα πληρωσω και στην πληρωμη πατησα request total from seller.

 

μου εβγαλε μια σελιδα με τα αντικειμενα, τη διευθηνση αποστολης μου, και να γραψω μήνυμα στο πωλητη.

 

εγω δεν του εγραψα κατι, αφησα κενο το μηνυμα θεωρωντας οτι το μηνυμα ειναι προαιρετικό και θα καταλαβει το request total.

 

τωρα περιμενω απαντηση με τα συνολικά μεταφορικα. αν δεν προσφερει χαμηλοτερη τιμη θα τα πληρωσω κανονικα, δεν εχω προβλημα.

 

το ερωτημα μου ειναι, μηπως επρεπε να γραψω και μηνυμα οτι θελω συνολικα μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Να, κανω μια ερωτηση γιατι ειναι παρα πολλές οι σελίδες του παρωντος θεματος και καπου χαθηκα,

 

Λεω αυτες τις ημερες να κανω την πρωτη παραγγελια απο ebay, και αυριο θα παω να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα απο τραπεζα, δε ξερω ποια να προτιμησω.

 

Το θεμα μου ειναι, στην διαδικασια να γινω verified member στο paypal. Εχει καποια πεδια για να συμπληρωσω εκει, (στην σελιδα του paypal) , απαιτει κανονικη πιστωτικη αυτη η διαδικασια ή και με την προπληρωμένη μπορω να γίνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση,

 

ηθελα να παρω 2 διαφορετικα αντικειμενα απο τον ιδιο πωλητη, ο οποιος απο οτι εγραφε στις περιγραφες και των δυο, προσφερει combined shipping με λιγοτερα μεταφορικα.

 

αγορασα και τα δυο χωρις να τα πληρωσω και στην πληρωμη πατησα request total from seller.

 

μου εβγαλε μια σελιδα με τα αντικειμενα, τη διευθηνση αποστολης μου, και να γραψω μήνυμα στο πωλητη.

 

εγω δεν του εγραψα κατι, αφησα κενο το μηνυμα θεωρωντας οτι το μηνυμα ειναι προαιρετικό και θα καταλαβει το request total.

 

τωρα περιμενω απαντηση με τα συνολικά μεταφορικα. αν δεν προσφερει χαμηλοτερη τιμη θα τα πληρωσω κανονικα, δεν εχω προβλημα.

 

το ερωτημα μου ειναι, μηπως επρεπε να γραψω και μηνυμα οτι θελω συνολικα μεταφορικα?

 

Εντάξει είσαι δεν χρειάζεται να γράψεις κάτι άλλο.Θα σου στείλει αυτός μια ίδια φόρμα με ένα μεταφορικό έξοδο για τα δύο αντικείμενα και πληρώνεις.

 

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Να, κανω μια ερωτηση γιατι ειναι παρα πολλές οι σελίδες του παρωντος θεματος και καπου χαθηκα,

 

Λεω αυτες τις ημερες να κανω την πρωτη παραγγελια απο ebay, και αυριο θα παω να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα απο τραπεζα, δε ξερω ποια να προτιμησω.

 

Το θεμα μου ειναι, στην διαδικασια να γινω verified member στο paypal. Εχει καποια πεδια για να συμπληρωσω εκει, (στην σελιδα του paypal) , απαιτει κανονικη πιστωτικη αυτη η διαδικασια ή και με την προπληρωμένη μπορω να γίνω ?

 

Μπορείς να γίνεις και με την προπληρωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας προσπαθω εδω και 2 μερες να κανω εγγραφη στο e-bay και μολις συμπληρωνω ολα τα απαραιτητα πεδια και παταω συνεχεια μου ξανα εμφανιζει τα κουτακια που πρεπει να συμπληρωσω και εκει που βαζω το ID χρήστη για το e-bay μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσημο ενω νωριτερα στον γρηγορο ελενχο μου το ειχε βγαλει διαθεσημο,και ακομα και ενα ακαταλαβηστικο να βαλω που δυσκολα να υπαρχει παλι το ιδιο γινετε ξερει κανεις γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...