Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GBP

 

Estimated delivery: Varies*

Seller ships within 1 business day(s)

Some item(s) listed below do not have shipping fees specified by the seller(s).

παιδες τι παιζει εδω κ δεν με αφηνει να συνεχισω την αγορα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μάλλον σε καποιο αντικειμενο που πηρες ο πωλητης δεν εχει ωρισει τα εξοδα αποστολης, αν υπαρχουν και αν στελνει ελλαδα.

στειλε ενα μηνημα στον πωλητη να σου πει το κοστος αποστολης και αν συμφωνεις, να ενημερωσει την αγορα προσθετοντας οτι επιπλεων κοστος ειναι.

αλλιως ζητα του να ακυρωσει την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ιδέα μου ή τελευταία καθυστερούν πολύ τα αντικείμενα από Κίνα κλπ... περιμένω συστημένο πάνω από ένα μήνα...

 

Είχαν καμιά δεκαριά μέρες εθνική εορτή και τα συναφή.. για αυτό καθυστερούν και λένε μετά οτι εμείς καθόμαστε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 με 4 ημέρες η κοπέλα μου έκανε μια παραγγελία ενός ρολογιού.Όλα καλά και όλα ωραία έγινε η πληρωμή κανονικά και την επόμενη μέρα ακριβώς στέλνει το ebay μήνυμα ότι το προϊόν δεν μπορεί να σταλεί και ότι ο λογαριασμός του απ' ότι θυμάμαι είχε διαγραφεί..Τι κάνουμε λοιπόν σε αυτήν την περίπτωση για να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 με 4 ημέρες η κοπέλα μου έκανε μια παραγγελία ενός ρολογιού.Όλα καλά και όλα ωραία έγινε η πληρωμή κανονικά και την επόμενη μέρα ακριβώς στέλνει το ebay μήνυμα ότι το προϊόν δεν μπορεί να σταλεί και ότι ο λογαριασμός του απ' ότι θυμάμαι είχε διαγραφεί..Τι κάνουμε λοιπόν σε αυτήν την περίπτωση για να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω?

 

Παιδια.. διαβαστε 4-5 σελιδες πισω..

 

DISPUTE κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

θελω να αγορασω εναν ενισχυτη αυτοκινητου απο αμερικη που κοστιζει μαζι με τα μεταφορικα 180 ευρο.Η μεθοδος αποστολης ειναι expedited international shipping.Αρχικα αυτη η μεθοδος ειναι παρομοια με την USPS,δηλαδη δημόσια?Αν και εφοσον ειναι δημοσια κινδυνευω να παω τελεωνειο?Την τελευταια φορα που πηρα κατι λιγο πιο ακριβο απο αυτο απο αμερικη και με UPS μου κοψανε τον κ@#$ο στο τελωνειο...Απο τοτε εχω σταματησει να παιρνω εκτος ευρωπαικης ενωσης αλλα αυτη η τιμη ειναι πολυ χαμηλη και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τον αγορασω.Σε αλλα φορουμ λενε οτι με USPS κατα 95% δεν περναει τελωνειο αλλα δεν εχει αναφερθει τιποτα για Expedited international shipping.Aς αναφερω οτι το δεμα θαναι μεγαλουτσικο.το πολυ 10 κιλα αποτι νομιζω.

 

Ευχαριστω πολυ

Κυριακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να γίνω seller στο ebay έχω πολλά τόνερ στο μαγαζί μου που δεν φεύγουνε και θέλω να τα διώξω μέσω ebay.Για όποιον ενδιαφέρεται έχω μεγάλη λίστα από επώνυμα toner σε πολύ χαμηλότερες τιμές από πλαίσιο και skroutz!!

 

Τι πρέπει να προσέξω και πόσα θα μου κρατά το ebay και το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες! Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για το ποια ειναι καλυτερη μεθοδος πληρωμης για εναν 18χρονο φοιτητη, για αγορες στο ιντερνετ! Πιστωτικη δεν μπορω να χρησιμοποιησω αφου δεν εχω εισοδημα.. Και η Paypal εχει να κανει με πιστωτικη καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν στείλω κάτι με ΕΛΤΑ (όχι Ταχυμεταφορές), συστημένο και με tracking code, ο αγοραστής από που θα κάνει το tracking (συγκεκριμένα από Hong Kong); Κανονικά από το track and trace των ΕΛΤΑ; Ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά με το global.ebay.com παλια μπορούσαμε και κάναμε αναζήτηση σε ολα τα ebay πχ .com , .co.uk , de κτλ τωρα με το eim.ebay.gr υπαρχει ενα θέμα και εμφανίζει λίγα προϊόντα!μπορούμε κάπως να τα εχουμε ολα μαζί οπως γινόνταν με το www.global.ebay.com ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά με το global.ebay.com παλια μπορούσαμε και κάναμε αναζήτηση σε ολα τα ebay πχ .com , .co.uk , de κτλ τωρα με το eim.ebay.gr υπαρχει ενα θέμα και εμφανίζει λίγα προϊόντα!μπορούμε κάπως να τα εχουμε ολα μαζί οπως γινόνταν με το www.global.ebay.com ?

 

μπορεις να μπαινεις στο ebay.com και αφου κανεις αναζητηση και βλεπεις τα αποτελεσματα, στα αριστερα υπαρχει μια στηλη με διαφορα διαθεσιμα φιλτρα.

εκει καπου λεει location και κλικαρεις το worldwide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα μια φωτογραφικη πριν μια βδομαδα και την ξαναπουλαω τωρα παλι στο ebay :mrgreen:

σε δουλεια να βρισκομαστε.

 

ενημερωτικα η αποστολη με ελτα σε φακελο με φυσσαλιδες μεγαλο (λιγοτερο απο 1 κιλο-standard int/nal shipping) για ολη την ευρωπη κοστιζει συστημενο λιγοτερο απο 10 ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...