Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει τροπος να τυπωσω ολες τις συνομιλιες-μηνυματα που εχω κανει με εναν συγκεκριμενο seller?

Εννοω καπως αυτοματοποιημενα, οχι να τυπωνω ενα - ενα, δεκαδες μηνυματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την μετατροπή νομίσματος (από € σε $) συμφέρει να αφήσω το paypal να την κάνει ή την τράπεζα?

Κάπου διάβασα πως η τράπεζες παίρνουν προμήθεια, δεν ξέρω αν ισχύει για όλες. (η κάρτα μου είναι της Alpha bank).

Αλλά διάβασα πως το paypal δεν έχει και την καλύτερη ισοτιμία!!!

Επεξ/σία από Poincareγρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. ειμαι Εδω και 5 χρονια χρηστης του ebay και εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα απο Αγγλια , κινα , Αμερικη , κλπ...  τωρα για πρωτη φορα θελω να γινω εγω πωλητης , και να πουλησω καποια παιχνιδια που εχω στην συλλογη μου. μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει να κανω?  paypal εχω ιδη.

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. ειμαι Εδω και 5 χρονια χρηστης του ebay και εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα απο Αγγλια , κινα , Αμερικη , κλπ...  τωρα για πρωτη φορα θελω να γινω εγω πωλητης , και να πουλησω καποια παιχνιδια που εχω στην συλλογη μου. μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει να κανω?  paypal εχω ιδη.

 

Ευχαριστω πολυ

 

Το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να γινεις πωλητής στο εβαυ και το δευτερο να συνδέσεις το παυπαλ με τραπεζικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να γινεις πωλητής στο εβαυ και το δευτερο να συνδέσεις το παυπαλ με τραπεζικό λογαριασμό

 

ευχαριστω και επειδη δεν εχει τυχει να ξανα στειλω κατι εκτος Ελλαδας, το κοστος  για τα μεταφορικα ποσο να το υπολογιζω περιπου για ενα αντικειμενο μεχρι 2 κιλα πχ με EMS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει η εμς γραφεία στην ελλαδα? Νομιζω οτι απο ελλαδα φεύγει με ελτα.

 

Τα ταχυδρομικά απο ελλαδα προς αλλες χωρες ειναι αστα να πανε

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.elta.gr%2FPortals%2F0%2Fpdf%2Fpricelist_de_es_ex.pdf&ei=ezkzU77KLeuW0QXp7IHoAw&usg=AFQjCNHfjI9cjV9ddArWS2K16_BrkQPNQQ&sig2=-BIqm2Kw7bx_TP3exSzPkA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αγοράσει από amazon και όλα οκ, για ebay...

1. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την prepaid πειραιώς?

2. Είναι πολύ χώμα οι τιμές, πως μπορώ να υπολογίσω τελική τιμή (μεταφορικά τελωνεία κτλ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ναι, παντα ομως μεσω Paypal. Πρεπει να τη συνδεσεις πρωτα.

2. Τα μεταφορικα τα γραφουν απο κατω στο postage. Αν εχει και τελωνειο θα το γραφει και αυτο.

3. Να προτιμας το ebay.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τη συνδέω? δηλαδή paypal και δηλώνω τα στοιχεία της κάρτας γιατί κάτι ψαχούλεψα και εκεί κατέληξα..

 

2. http://www.ebay.com/itm/New-Premium-Genuine-Original-Bumper-Case-Cover-for-LG-Google-Nexus-5-D820-821-/261418557721?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3cddc2a119

εδώ πληρώνω 11ε και το περιμένω στην πόρτα? πολύ τσάμπα...

 

Καλά για αγγλία ξέρω δεν περνά τελωνείο

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ναι, γραφεσαι στο paypal και για να γινεις verified (να μπορεις να κανεις αγορες δλδ) πρεπει να το  συνδεσεις με μια καρτα που πισω απο αυτη θα ειναι ενας λογαριασμος τραπεζης. Μολις το κανεις, θα σου τραβηξει 1,5 ευρω για να το επιβεβαιωσει και μετα θα στο επιστρεψει.

2. Ναι εφοσον λεει free economy shipping, δεν εχει μεταφορικα. Οχι στη πορτα, λογικα θα σου ερθει ειδοποιηση μετα απο καμια 20ρια μερες να πας απο το ταχυδρομειο να το παρεις.

 

Ο συγκεκριμενος που διαλεξες ομως εχει λιγες κριτικες και καθoλου rating. Οταν ψαχνεις κατι βαζε buy it now+sort p&p lowest first.

Επισης σου πα να κοιτας στο www.ebay.CO.UK γιατι εκει θα ειναι σε λιρες ενω εδω βλεπεις σε ευρω, δλδ τη μετατροπη τη κανει το ebay και νομιζω δε συμφερει.

Πχ δες τι εψαξα και αυτό μου φαινεται καλυτερο απο πλευρα πωλητή (99,1% και 40κ+ αξιολογήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...