Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά δεν βρίσκω π είναι το πρόβλημα!!! :( :( :(

Δείτε λίγο σας παρακαλώ έχω κάνει κάπου λάθος....

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110139688124&sspagename=ADME:L:RTQ:US:1

 

Μάλιστα έχω αγοράσει ξανά απο άνθρωπο που ήθελε verified κ confirmed address και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

Μόλις μου έστειλε και τα λεφτά... :( ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....

Τώρα στο account μου

"Payment Reminder I need to pay for 1 item.

Feedback Reminder I need to leave feedback for 1 item."

 

Επίσης ξαναέβαλε το κινητό στο ebay... ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...

Τι να τον κάνω τώρα αυτόν? Δεν μου απάντησε στο e-mail που του έστειλα...

Δεν πρέπει να πατάει καλά ο τύπος... Εκτός εάν κάνω κάπου λάθος εγώ...

 

*Το Confirmed address που το βλέπω? Βλέπω ότι είμαι verified αλλα το confirmed που το καταλαβαίνω?

Εκεί που λέει να το κάνω primary address? Μα είναι primary και linked με το paypal...

Να του στείλω e-mail να ξαναcheckάρει τα πράγματα για να το ξαναγοράσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο οτι γνωριζω confirmed addresses χαρακτηριζονται αυτες στην αμερικη και στην αγγλια.οσο για το αν εισαι verified user αυτο ο τυπος επρεπε οπωσδηποτε να το εχει δει!!!!Εγω θυμαμαι ειχα κανει ενα σωρο αγορες καποτε ως unverified user αφου ειχα αργησει καποιο διαστημα να περασω τον τετραψηφιο κωδικο και δεν ειχα κανενα προβλημα!!!ειναι πολυ παραξενοι οι αγγλοι.αν κολησουν με κατι δυσκολα ξεκολανε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι το εξης:πηγαινε στο my account overview στον paypal λογαριασμο σου,πατα το profile επανω δεξια,επειτα πατα street address στο account information και δες αν ειναι τσεκαρισμενη η διευθηνση που εχεις δηλωσει.Ειδικα αν εχεις δηλωσει πανω απο μια δες αν ειναι καποια τσεκαρισμενη και πατα make home σ'αυτην που προτιμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διεύθυνση έχω και την έχω κάνει home και είναι και linked με το paypal και είμαι και verified...:(

Μου ήρθε e-mail απο την paypal για το refund (δλδ σε λίγες μέρες θα τα βάλουν κ στην τράπεζα σωστα?) εν το μεταξύ τι feedback να του αφήσω τώρα? Στο payment θα βάλω "Mark as Payment sent" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...Πιστευω κι εγω οπως κι εσυ οτι καποιο λαθος εκανε o seller.οσο για το feedback εφοσων σου επεστρεψε τα χρηματα και δεν σου εχει αφησει negative δεν εχεις κανενα λογο να τον ''κοκκινισεις'' με negative.Ψαξε αλλου για το προιον που ζητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα τρελαθώ... Μόλις σήμερα το πρωί αγόρασα ένα κινητό...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=001&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=110139688124&rd=1&rd=1

 

Και ενώ τον πλήρωσα και το account μου είναι verified... Μου στέλνει αυτό!

"Hi, there is one problem. I can not send to you.In the auction it says VERIFIED and CONFIRMED ADDRESS ONLY. I will have to refund your money.

Thank you"

 

Μας δουλεύει? Του έστειλα τώρα πως είμαι verified! Δεν μου απάντησε ακόμη όμως... Τώρα τι να κάνω... :( Δηλαδή θα μου αφήσει και negative? Δεν πάει καλά ο κόσμος...

 

Μάλλον η τιμή κρατήθηκε χαμηλά και βρήκε δικαιολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Του είπες ότι θα τον αναφέρεις στο eBay επειδή προσπαθεί να σε χρεώσει περισσότερα απ' όσα λέει στη δημοπρασία του?

 

Περιμένω την απάντησή του, αλλά χωρίς να έχω πληρώσει γίνεται report(dispute εννοείς ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Να ρωτήσω κ εγώ κάτι. Περιμένω ένα Mp3 player που δυστηχώς δεν έχει έρθει μετά από ένα μήνα. Έχω αγοράσει πάλι από τον συγκεκριμμένο κ ήταν οκ. Στην επικοινωνία μαζί του μου είπε πως θα στείλει άλλο. Ν' ανοίξω dispute ή αρκεί η μεταξύ μας επικοινωνία. Μέχρι πόσες μέρες μετά τη λήξη της δημοπρασίας μπορώ να ανοίξω dispute ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χθές μου έκανε refund ο πωλητής ήρθε και e-mail απο paypal το είδα κ στον paypal λογαριασμό αλλα στο web banking της alpha bank δν βλέπω κάτι ακόμη... Πότε να περιμένω? Να αρχίσω να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη στιγμή που εμφανίζεται η καταχώρηση στην paypal, μην ανησυχείς. θα κάνει μερικές μέρες ωστε να σταλεί το έμβασμα στην τράπεζά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να ανοιξω dispute αλλα μπορω μονο απο το γερμανικο ebay και γερμανικα εγω δεν ξερω.

Μου ζηταει τον τροπο πληρωμης.Εγω πληρωσα με καταθεση στην τραπεζα!

Θελω να με βοηθησετε να μου πειτε οποιος ξερει, ποια απο τις επιλογες που υπαρχουν στην photo, ειναι η καταθεση χρηματων στην τράπεζα.

Εκανα την μεταφραση αλλα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

post-35237-129062948133_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να ανοιξω dispute αλλα μπορω μονο απο το γερμανικο ebay και γερμανικα εγω δεν ξερω.

Μου ζηταει τον τροπο πληρωμης.Εγω πληρωσα με καταθεση στην τραπεζα!

Θελω να με βοηθησετε να μου πειτε οποιος ξερει, ποια απο τις επιλογες που υπαρχουν στην photo, ειναι η καταθεση χρηματων στην τράπεζα.

Εκανα την μεταφραση αλλα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

 

 

Το 6ο, Ueberweisung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...