Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναγράφεται ποιο είναι το προϊόν πάνω στο δέμα; Επίσης πόσο σου ζητάει η DHL συνολικά;

Η DHL μου ζητάει 90 + τελωνειακός φόρος αν αναλάβει δικός τους εκτελωνιστής την διαδικασία ή αν το εκτελωνήσω μόνος μου 35 ευρώ κάτι σαν πάγια έξοδα.

Αύριο πάω αεροδρόμιο για να κάνω μόνος μου τον εκτελωνισμό.

Ψιλοπίκρα...:|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η DHL μου ζητάει 90 + τελωνειακός φόρος αν αναλάβει δικός τους εκτελωνιστής την διαδικασία ή αν το εκτελωνήσω μόνος μου 35 ευρώ κάτι σαν πάγια έξοδα.

Αύριο πάω αεροδρόμιο για να κάνω μόνος μου τον εκτελωνισμό.

Ψιλοπίκρα...:|

 

Ταλαιπωρία δηλαδή...:???:

Ενημέρωσε μας αν τελικά αναγραφόταν το τι προϊόν περιέχει το πακέτο ή γιατί τέλος πάντων φορολογήται, απο την στιγμή που αναγράφεται τόσο χαμηλή τιμή(αν καταφέρεις να μάθεις).:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα σε ένα τύπο μήνυμα λέγοντας του ότι ενδιαφέρομαι για το προϊόν του και συγκεκριμένα με ενδιαφέρουν 5 τεμάχια(τόσα έχει διαθέσιμα). Τον ρωτάω να μου πεί πόσο θα είναι το κόστος αποστολής με USPS που αναφαίρει ότι τα στέλνει και μου απαντάει το εξής: "cost depends on weight". Του στέλνω ξανά και τον ρωτάω αν θα μπορούσα να ξέρω το κόστος πρίν κάνω την παραγγελία και μου απαντάει: "Ιt really depends on your order".

Θα με τρελάνει;;;;:???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!Μπορεί να μου πει κάποιος τι ακριβώς συμβαίνει με τη διαδικασία ασφάλισης προιόντος σε περίπτωση που το παραγγείλω από Ηνωμένες Πολιτείες?Διάβασα όλα τα προηγούμενα μηνύματα σας,απλά θέλω να μου εξηγήσετε:δεν παρέχεται ασφάλεια σε ΟΛΑ τα αντικείμενα τα οποία είναι κάτω από 45 ευρώ?Οι πιθανότητες να χαθεί το αντικείμενο είναι μεγάλες?Σκέφτομαι να παραγγείλω πολυμηχάνημα (hp ή canon).Ποια είναι η γνώμη σας?Αξίζει τον κόπο να το αγοράσω από το ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ασφαλιστεί οποιοδήποτε αντικείμενο αλλά για την τιμή που δηλώνεται σαν αξία. Προτιμούμε να δηλώνουμε τιμή μικρότερη από $45 για να μην έχουμε κολλήματα στο τελωνείο.

 

Όταν λες πολυμηχάνημα εννοείς ένα οικιακό printer-scanner? Προσωπικά δεν θα αγόραζα κάτι τέτοιο από το eBay γιατί αλλιώς είναι να μεταφέρεται ένα τέτοιο ευαίσθητο αντικείμενο από τον επίσημο εισαγωγέα με όλους τους κανόνες ασφαλείας για τα ευαίσθητα σημεία του, και αλλιώς να το μεταφέρουν τα ταχυδρομεία σαν σακί με πατάτες.. Πέρα απ' αυτό είναι μία συσκευή που είναι πολύ πιθανόν να χρειαστείς την εγγύηση μέσα στα 2 χρόνια την οποία θα την έχεις μόνο αν κάνεις αγορά από εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα... Αν θελετε να πετυχετε χαμηλη τιμη, η/και αν η δημοπρασια ληγει τα ξημερωματα (οπως αυτες της Αμερικης) χρησιμοποιηστε εναν sniper! (χεχε!) Με εχει βοηθησει παρα πολυ! Αν θελετε πληροφοριες ΡΜ γιατι δεν ξερω αν ειναι νομιμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μπορω να βοηθησω αν θελει καποιος να φτιαξει οδηγο πωλησεων για ebay! (εχω πουλησει περιπου 8 αντικειμενα)

 

Αν έχεις ευκαιρία βάλε εδώ τον οδηγό μπας και ξεκινήσω κι εγώ να πουλάω τίποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DHL μου ζητάει 90 + τελωνειακός φόρος αν αναλάβει δικός τους εκτελωνιστής την διαδικασία ή αν το εκτελωνήσω μόνος μου 35 ευρώ κάτι σαν πάγια έξοδα.

Αύριο πάω αεροδρόμιο για να κάνω μόνος μου τον εκτελωνισμό.

Ψιλοπίκρα...:|

 

Τελικά τι έγινε με την συγκεκριμένη περίπτωση; Έβγαλες άκρη με το τελωνείο;:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...