Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειμαι σιγουρη νομιζω το παυπαλ ειχα βαλει...θα την ρωτησω αν γινετε να μου στειλει 2request που στο ενα να της στειλω ολο το ποσο απο το balance κ το υπολοιπο ποσο απο την καρτα απευθειας

 

ή κ παλι δεν θα μπορω να τα στειλω με παυπαλ

?

 

Ζήτα να πληρώσεις σε ευρώ. Δεν σου μετατρέπει να ευρώ του balance σε λίρες και δεν μπορεί να προχωρήσει η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω παραγγείλει κάτι από ebay (Κίνα)  11/7 και μου λέει οτι θα έχει παραδοθεί μέχρι 19/8. Δεν έχει έρθει κάτι ακόμα και για να μην χάσω την προθεσμία των 40 ημερών πήγα προχτές να ανοίξω case στο resolution center οτι δεν έχει έρθει το προιον και μου λέει οτι δεν μπορείς να το ανοίξεις γιατί έιναι να παραδοθεί μέχρι της 19/8  (προφανώς και αν ερχόταν μέχρι της 19 θα το έκλεινα το case). Αυτό το κόλπο του ebay είναι καινούργιο, γιατί δεν μου έχει ξανατύχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι και στο ebay να ανοιξεις μεσω του paypal γινεται το ολο σκηνικο.

 

Αν διαβασεις ποιο προσεκτηκα αυτο θα δεις και εκτος αυτου το paypal εχει 45 μερες οριο να κανεις dispute/claim απο την ημερα αγορας ενω το ebay εχει μονο 30 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντύπωση οτι το ebay είχε 40 όριο (είχα καιρό να ανοίξω case και όντως μέσω paypal γίνεται το σκηνικό), οπότε χτυπάω paypal. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντύπωση οτι το ebay είχε 40 όριο (είχα καιρό να ανοίξω case και όντως μέσω paypal γίνεται το σκηνικό), οπότε χτυπάω paypal. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση!!!!

Του εβαυ τα ορια πλεον ετσι οπως το κατάντησαν ειναι δυσδιάκριτα, αλλα και αν τελικα ανοιξεις το case στο εβαυ στο paypal θα παει και απο εκει θα πάρεις τα χρήματα γιατι απο εκει πλήρωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρωτάς?

 

Δες όμως την βαθμολογία του χρήστη, δεν μοιάζει με απατεώνας. Το πιθανότερο είναι να έγινε λάθος.

 

edit:

Βασικά έχει πολλά (από την μέση και κάτω στην λίστα) από διαφορετικούς πωλητές στα 128GB με χαμηλή τιμή. Τί παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες όμως την βαθμολογία του χρήστη, δεν μοιάζει με απατεώνας. Το πιθανότερο είναι να έγινε λάθος.

 

edit:

Βασικά έχει πολλά (από την μέση και κάτω στην λίστα) από διαφορετικούς πωλητές στα 128GB με χαμηλή τιμή. Τί παίζει?

 

Στο link που έβαλες 128MB βλέπω να γράφουν, όχι GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται να κάνω μια αγορά αξίας 17 (+ 5 εξοδα αποστολης) ευρω απο Αμερική. Επειδη πρωτη φορα μπαινω στην διαδικασια, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω; (τελωνειο κ.τ.λπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...