Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί για τον Α ή Β λόγο δεν μπορεί να έχει δεσμευμένα λεφτά στην paypal 15-20 μέρες μέχρι να του τα "ελευθερώσει".

 

Μια διευκρίνηση.

Το paypal δεσμεύει τα χρήματα της πώλησης για 15-20 μέρες μόνο σε νέους πωλητές.

 

Αν συμπληρώσεις

- 25 πωλήσεις και

- 250$ τζίρο και

- 90 μέρες από την 1η πώληση.

τότε τα χρήματα από κάθε πώληση μπαίνουν κατευθείαν στο balance και είναι άμεσα διαθέσιμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια διευκρίνηση.

Το paypal δεσμεύει τα χρήματα της πώλησης για 15-20 μέρες μόνο σε νέους πωλητές.

 

Αν συμπληρώσεις

- 25 πωλήσεις και

- 250$ τζίρο και

- 90 μέρες από την 1η πώληση.

τότε τα χρήματα από κάθε πώληση μπαίνουν κατευθείαν στο balance και είναι άμεσα διαθέσιμα.

 

Δεν ισχύει αυτό :)

 

Δεν ξέρω αν ήταν έτσι παλιότερα, σίγουρα τώρα δεν είναι...

Δεν ισχύει για συγκεκριμένες περιπτώσεις βασικά, οπότε έχεις δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εδωσα feedback οτι ο πωλητης ειναι ψευτης ,μετα απο κανα δυο μερες δεν υπαρχει αυτο στις κρητικες του ,ωραιο το ebay ,το εξαφανισε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύσκολο να σβήσεις αρνητική κριτική στο ebay.

 

Όποιοι το πετυχαίνουν πατάνε στην πολιτική του ebay όπως χρήση "inappropriate content (such as profanity)"

ή επικοινωνούν με το ebay και προσπαθούν να το πείσουν για "Feedback extortion".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου σβηστηκε , γιατι δεν ξερω και δεν ενημερωθηκα γι αυτο ,  απλα ειπα οτι ειναι ψευτης ,αλλα λεει στην αγγελια και αλλα κανει ,κακο ειναι αυτο; δεν τον εβρισα ,  πως θα προστατεψω τον επομενο αγοαστη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να έπρεπε να αιτιολογήσεις αυτό που έγραψες. Να πεις δηλαδή ποια ήταν τα άλλα που έλεγε στην αγγελία και τα άλλα που έκανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψα το γιατι ,(ελεγε οτι το προιον βρισκεται Γερμανια και αυτος το εστειλε απο Κινα ),ηθελα να παραλαβω αμεσα ,οχι μονο καθυστερησε η παραλαβη αλλα πληρωσα και τελωνειο  , τεσπα ,λες και εμας δεν μας κοβει να το παρουμε απο Κινα πιο φθηνα , αυτος ειναι ο εξυπνος ,προφανως και κανει το μεσαζοντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να μην μπορείτε να πληρώσετε έναν συγκεκριμένο πωλητή, ενώ την ίδια ώρα αγοράζετε από άλλους χωρίς πρόβλημα;

 

 

ναι μου εχει τυχει. αυτο συμβαινει γιατι ο πωλητης ειναι μουφα, τουλαχιστον σε τετοιες περιπτωσεις το εχω πετυχει αυτο

εγω εδωσα feedback οτι ο πωλητης ειναι ψευτης ,μετα απο κανα δυο μερες δεν υπαρχει αυτο στις κρητικες του ,ωραιο το ebay ,το εξαφανισε 

 

 

και μενα μου εχει συμβει αυτο οταν αγορασα ενα αντικειμενο που δεν υπηρχε και απλα ο πωλητης ξεχασε να κατεβασει την αγγελια οποτε μου εκανε ακυρωση παραγγελιας.

 

οι αρνητικες σε αυτες τις περιπτωσεις σβηνονται κατοπιν αναφορας του πωλητη στο ebay

 

εσυ ομως δεν εχεις κανενα θεμα που του εριξες αρνητικη γιατι ειχες το δικαιωμα.

 

feedback extortion αν το δεχτει το ebay μετραει αρνητικα για σενα. που αποκλειεται να εγινε αυτο.

 

απλα εκανε αναφορα λεγοντας το λογο που το εγραψες και το ebay θεωρησε πως δεν ηταν σωστος λογος ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου σβηστηκε , γιατι δεν ξερω και δεν ενημερωθηκα γι αυτο ,  απλα ειπα οτι ειναι ψευτης ,αλλα λεει στην αγγελια και αλλα κανει ,κακο ειναι αυτο; δεν τον εβρισα ,  πως θα προστατεψω τον επομενο αγοαστη ;

Το να χαρακτηρίσεις ψεύτη κάποιον είναι προσβολή και οι αισχρολογίες δεν επιτρέπονται στο eBay, γι'αυτό στο έσβησαν. Αντ' αυτού έπρεπε να γράψεις ότι είπε ψέματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...