Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξαναπακεταρισμα εγινε στην αμερικη απο την ξαδελφη μου. για ριξτε μου τα φωτα σας οι εμπειροι σε παρε δωσε με αμερικη. τι μπορει να γινει στην περιπτωση μου? η κανονικη του τιμη ήταν 50 ευρω το προβλημα ομως ειναι οτι αν το ανοιξουν στο τελωνειο θα δουν οτι δεν προκειται για παλιο ρουχο αλλα για καινουργιο και μαλιστα με τα ταμπελακια. φαινεται πολυ ακριβο γιατι ειναι στολη πριγκιπισσας και ειναι πολυ φανταχτερο. το εστειλε την προηγουμενη εβδομαδα. στο μεγεθος φανταστειτε ενα φορεμα με πολυ τουλι και φουρο σε ενα πακετο. βαρος δεν ξερω αλλα μαζι με το φορεμα εχει βαλει ενα στεμα και ενα ραβδακι. λετε να εχω προβληματα? θα ερθει μεχρι αποκριες?

 

Άργησα να απαντήσω.. Είχαμε καμία εξέλιξη εντωμεταξύ? Δεν μας είπες το πιό σημαντικό, πότε το έστειλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδιά ξέρει κανεις από DHL? αγόρασα έναν εκτυπωτή εδώ k 13 μέρες από γερμανία αξιας 300 euro, δεν μου έχει έρθει ακόμη τίποτα, σε ερώτηση μου προς το πωλητή μου ειπε πως την έχει στείλει στις 7 του μηνός με την DHL, πήγα στην DHL k ρώτησα, μου ζήτησαν το tracking number [δεκαψήφιο] το ζήτησα από τον πωλητή k μου έστειλε έναν δωδεκαψήφιο... σε ερώτηση για τα ψηφία μου απάντησε πως είναι το μονο νούμερο που έχει k πως πάντα τέτοια νούμερα παίρνει από την DHL, καθώς k ότι είναι σίγουρος πως θα παραλάβω τον printer... τι να κάνω ? Ο πωλητής έχει 29000 100 % θετικές αξιολογήσεις με ακριβές πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αλλα δεν μου βγαζει κατι.

 

Να το πείς άμεσα στον πωλητή και να του πεις να σου δώσει έναν αριθμό που να βγάζει αποτελέσματα. Πές του κι έτσι πληροφοριακά ότι θα ανοιξεις ένα περιποιημένο dispute σε κανα2 μέρεσ. (ελπίζω να πλήρωσες μέσω PayPal)

 

ΥΓ: Το video στην υπογραφή σου είναι τραγικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia kai apo mena.agorasa kati pragmata apo ena politi pou exei gia topothesia to londino sto inomeno vasileio.to track number pou mou edose omos leei oti ta pragmata tha figoun apo to colombo,sri lanka.kai den grafei destination.to site tou metaforea einai http://www.skynetwwe.com . ti na kano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πείς άμεσα στον πωλητή και να του πεις να σου δώσει έναν αριθμό που να βγάζει αποτελέσματα. Πές του κι έτσι πληροφοριακά ότι θα ανοιξεις ένα περιποιημένο dispute σε κανα2 μέρεσ. (ελπίζω να πλήρωσες μέσω PayPal)

 

ΥΓ: Το video στην υπογραφή σου είναι τραγικό :P

 

με paypal πληρωσα, θα περιμένω ως την παρασκευή μάλλον...

 

 

p.s. το video είναι θεϊκό ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia kai apo mena.agorasa kati pragmata apo ena politi pou exei gia topothesia to londino sto inomeno vasileio.to track number pou mou edose omos leei oti ta pragmata tha figoun apo to colombo,sri lanka.kai den grafei destination.to site tou metaforea einai http://www.skynetwwe.com . ti na kano?

 

Για Σρι Λάνκα πρώτη φορά το ακούω αλλά είναι κλασσική λαλακία πωλητές από Κίνα ή

Χ.Κ. να βάζουν τοποθεσία Η.Β. για να τραβήξουν αγοραστές.

Η μεταφορική δεν φαίνεται μούφα,έχει διεύθυνση και στην Ελλάδα.

Αν έχεις πληρώσει με paypal δεν θα χάσεις τα χρήματα αλλά αν το ποσό είναι μεγάλο

θα σταματήσει τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΛΕΙ ΜΕΣΩ E-BAY U.K,ΕΝΑ ΒΥΘΟΜΕΤΡΟ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΗΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ.ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ?ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ 190 ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 20 ΛΙΡΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΛΕΙ ΜΕΣΩ E-BAY U.K,ΕΝΑ ΒΥΘΟΜΕΤΡΟ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΗΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ.ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ?ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ 190 ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 20 ΛΙΡΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ?

Γινε πιο συγκεκριμενος. Γραφεις οτι εχεις παραγγειλει, μετα ζητας να μαθεις αν υπαρχει τροπος να ακυρωσεις την αγορα και τελος οτι η δημοπρασια ληγει στις 22 Φεβρουαριου. Αν η δημοπρασια ληγει στις 22 Φεβρ. αυτο σημαινει οτι δε το εχεις αγορασει ακομα η μηπως κανω καπου λαθος? Εαν ομως ενοεις αν γινεται να ακυρωσεις τη προσφορα που εχεις κανει, αυτο γινεται. Και βεβαια εαν το στελνει απο το Ισραηλ περναει απο τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε πιο συγκεκριμενος. Γραφεις οτι εχεις παραγγειλει, μετα ζητας να μαθεις αν υπαρχει τροπος να ακυρωσεις την αγορα και τελος οτι η δημοπρασια ληγει στις 22 Φεβρουαριου. Αν η δημοπρασια ληγει στις 22 Φεβρ. αυτο σημαινει οτι δε το εχεις αγορασει ακομα η μηπως κανω καπου λαθος? Εαν ομως ενοεις αν γινεται να ακυρωσεις τη προσφορα που εχεις κανει, αυτο γινεται. Και βεβαια εαν το στελνει απο το Ισραηλ περναει απο τελωνειο

 

Δεν το εχω ακομα αγορασει,θελω να το ακυρωσω γιατι καταλαβα λαθος οτι ο πωλητης ειναι απο U.K επειδη θελει λιρες αγγλιας,του εστειλα μηνυμα οπου ρωτουσα απο ποια χωρα το στελνει και μου απηντησε απο Ισραηλ,πριν απο λιγο του εστειλα νεο μηνυμα οπου του εξηγω οτι θελω να ακυρωσω το bid επειδη το Ισραηλ ειναι εκτος Ε.Ε και θα πληρωσω δασμους.Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ενεργεια? ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω ακομα αγορασει,θελω να το ακυρωσω γιατι καταλαβα λαθος οτι ο πωλητης ειναι απο U.K επειδη θελει λιρες αγγλιας,του εστειλα μηνυμα οπου ρωτουσα απο ποια χωρα το στελνει και μου απηντησε απο Ισραηλ,πριν απο λιγο του εστειλα νεο μηνυμα οπου του εξηγω οτι θελω να ακυρωσω το bid επειδη το Ισραηλ ειναι εκτος Ε.Ε και θα πληρωσω δασμους.Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ενεργεια? ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Ο πωλητης μπορει να ακυρωσει το bid που εχεις κανει, αλλα μπορει ειτε να το ξεχασει ειτε να κανει το παγωνι σκοπιμα και να βρεθεις εκτεθειμενος εσυ. Κοιταξε το και εαν δε το εχει ακυρωσει, κανε retract εσυ. Αν δε ξερεις πως γινεται στη κεντρικη σελιδα του ebay πανω δεξια γραφει Site Map. Κλικαρε και στη σελιδα που θα σε βγαλει στην αριστερη στηλη χαμηλα γραφει Bid Retractions. Κλικαρε και ακολουθησε τις οδηγιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...