Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχει χαθεί?

Καμμία πληροφορία απο κάποιον?

Ευχαριστώ

Απ οτι φαινεται απο την 28.2 βρισκεται στις ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ. Επρεπε να το εχεις παρει. Αν δε το παρεις μεχρι αυριο, κανε ενα τηλ στα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι ειναι στο Τελωνειο Θεσσαλονικης πλεον.

Για να δουμε...

 

 

Πώς να χάθηκε? Εφόσον έχεις το tracking, πάρε ένα τηλέφωνο στο 800 11 82000 (ΕΛΤΑ) και θα σου πουν που βρίσκεται.

 

Λογικά με όσα αναφέρει το tracking καταλαβαίνω ότι ήρθαν σπίτι σου για παράδοση οι Ταχυμεταφορές αλλά δεν ήταν κάποιος εκεί..

 

 

Οπως ειπα και πιο πανω,πηρα τηλ και ειπαν οτι ειναι στον Λαγκαδα,στο τελωνειο Θεσσαλονικης.

Βεβαια αυτο ηταν χθεσινη κατασταση,καθως σημερα το συστημα τους ειναι κατω..

Θα ξαναπαρω αργοτερα,μπας και εφτιαξε..

Αν ειχαν ερθει σπιτι μου για παραδοση και δεν με εβρισκαν,δεν θα το αφηναν στα Ελτα για να το παρω?

Τελος,νομιζω οτι εδω που μενω(Ασβεστοχωρι) δεν ερχονται οι ταχυμεταφορες(ετσι ειπαν)και θα ρθει με τα Ελτα..

Αλλα αργει αρκετα...

Ευχαριστω για καθε ιδεα/γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι ειναι στο Τελωνειο Θεσσαλονικης πλεον.

Για να δουμε...

Απο το τελωνειο του αεροδρομιου περασε, εφυγε και ειναι στα ΕΛΤΑ. Δε περναει απο 10 διαφορετικα τελωνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιθανοτητες να χαθει ειναι ελαχιστες, αλλα και να χαθει εισαι καλυμμενος εφ οσον πληρωνεις με paypal. Αυτο που δε ξερω ειναι μηπως το συγκεκριμενο site απαιτει να εχεις confirmed paypal address. Αν το απαιτει τοτε δε μπορεις να πληρωσεις με paypal, εκτος και συνενοηθεις εκ των προτερων με το πωλητη και στο επιτρεψει. Φροντισε λοιπον να το ελεγξεις αυτο πριν κανεις την αγορα

 

σορρυ αλλα δεν σε καταλαβα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αλλα δεν σε καταλαβα!

Τι ακριβως δε καταλαβες? Υποψιαζομαι αυτα περι confirmed address. Οκ εριξα μια ματια στο σαιτ που ανεφερες και δεν υπαρχει προβλημα με το paypal. Απο την αλλη ομως ειδα οτι δε δινουν ως επιλογη το USPS first class mail οπως λες, αλλα μονο Express mail για international shipping. Που ειδες εσυ USPS first class mail , δε ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως δε καταλαβες? Υποψιαζομαι αυτα περι confirmed address. Οκ εριξα μια ματια στο σαιτ που ανεφερες και δεν υπαρχει προβλημα με το paypal. Απο την αλλη ομως ειδα οτι δε δινουν ως επιλογη το USPS first class mail οπως λες, αλλα μονο Express mail για international shipping. Που ειδες εσυ USPS first class mail , δε ξερω

οντος στο σιτε λενε οτι χρησιμοποιουν USPS Global Express αλλα οταν παω στο checkout μου βγαζει δυο επιλογες 1.First Class Mail .2 Express Mail το πρωτο εχει 8 δολλαρια και το δευτερο 25 δολλαρια! ρωτισα για σιγουρια και μου λενε οτι αυτα τα δυο χρησιμοποιουν για ελλαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντος παιδια και εγω θελω να γινω μελος στο paypal παρολο που ξερω καλα αγγλικα θα ηθελα να μου βρειτε καποιον οδηγο οπως εδω για το ebay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,φοβαμαι οτι εχω πεσει σε δυσκολες καταστασεις,κερδισα ενα βυθομετρο στο e-bay στις 22-2-08,ειδα αργοτερα οτι ο πωλητης θα το στειλει απο το Ισραηλ που σημαινει οτι θα εχω προβλημα με το τελωνειο,του στελνω e-mail οτι δεν το θελω και αδιαφορει δεν μου απανταει,δεν βαριεσαι λεω,ας το αγορασω ,του λεω να το στειλει σαν δωρο μου απαντα οτι δεν εχει κανενα προβλημα ,ολα ωραια και καλα μεχρι εδω ,του γραφω οτι επειδη το στελνει ανασφαλιστο ανησυχω μηπως χαθει ,οχι μου απαντα θα το στειλει με E.M.S.δεν υπαρχει λογος ανησυχιας,ολη αυτη η αλληλογραφια εγινε πριν του στειλω στις 27-2-08 τα χρηματα μεσω PAY-PAL του ξαναστελνω mail για να μου στειλει το TRAKING NUMBER εχουν περασει τεσσερις μερες και δεν εστειλε καμμια απαντηση.Κοιταζω ξανα στο E-BAY.UK στην εταιρεια απο οπου αγορασα το βυθομετρο και βλεπω οτι η συγκεκριμενη επωνυμια δεν πουλαει αλλα πραγματα,ειναι δε με αυτη την επωνυμια POWER SELLER και εχει POSITIVE FEEDBACK 99,5% ,εχει 411 positives και negative 2.ζηταω ξανα το ιδιο προιον απο το e-bay και εμφανιζεται ο ιδιος με αλλη παραπλησια ονομασια να πουλα τα ιδια πραγματα.Του εστειλα σημερα mail του ξαναζηταω το TRACKING NUMBER και του γραφω οτι θα τον περιμενω μεχρι την Δευτερα.Ανησυχω οτι θα χασω τα χρηματα μου και δεν ειναι λιγα ,μεχρι ποτε πρεπει να περιμενω για να καταφυγω στο PAYPAL? εχουν περασει 10 ημερες απο την πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε devet στέλνεις άμεσα ένα προειδοποιητικό mail στον χρήστη απ' τον οποίο αγόρασες το αντικείμενο και του λες ότι σε 24 ώρες θα ανοίξεις dispute στο PayPal. Σε 24 ώρες ανοίγεις το dispute και αναφέρεις κι εκεί ότι είπες κι εδώ. Το καλό είναι ότι πλήρωσες με PayPal και δεν κινδυνεύεις να χάσεις τα χρήματά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε giankur,και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω πραγματα απο το e-bay,προφανως ο λεβεντης απο το ισραηλ για να αποφυγει πολλες αρνητικες ανοιγει με διαφορετικες επωνυμιες μαγαζια και οποιον δαγκωσει δαγκασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε devet Το καλό είναι ότι πλήρωσες με PayPal και δεν κινδυνεύεις να χάσεις τα χρήματά σου!

 

Για το γνωστό θέμα μου με την οθόνη και το Pixmania ,παρόλο που έχει φτάσει σε αυτούς εδώ και 20 μέρες, το claim status του paypal έχει αλλάξει 2 φορές απο "awaiting sellers response" σε "reviewing case" και refund δεν έχω δει. Υπάρχει περίπτωση να γίνει καμιά μαμακία και να χάσω τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...