Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατί άραγε οι Γερμανοί αποφεύγουν το Paypal ?

 

Γιατί από τη στιγμή που μπορεί στην Ευρώπη η πληρωμή να γίνει μέσω ηλεκτρονικής μεταφοράς χρημώτων στο λογαριασμό του, γιατί να πληρώνει τον νταβατζή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? Σε ποια τράπεζα θα πρέπει να ανοίξω λογαριασμό για να κάνω μια συναλλαγή με την ένδειξη Überweisung και ποια η προμήθεια? Το Paypal δε νομίζω ότι χρεώνει πάρα πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνεις έμβασμα στον λογ/σμο του πωλητή τα χρήματα μέσω τράπεζας.Θα σου δώσει ενα λογαριασμό του να του τα στείλεις.Βέβαια αν κάτι πάει στραβά με την πώληση ,δεν εξασφαλίζεσαι με τίποτα για τα χρήματα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε αυτό το μήνυμα:

Make money order payable to:

JOHN HODSON COINS

1650 45th avenue

MUNSTER INDIANA 46321

United States

(219) 924-3555

αν καταλαβαίνω καλά αυτή είναι η διευθυνσή του όχι αριθμός λογαριασμού. Πως θα κάνω εγώ money order στη διευθυνσή του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? Σε ποια τράπεζα θα πρέπει να ανοίξω λογαριασμό για να κάνω μια συναλλαγή με την ένδειξη Überweisung και ποια η προμήθεια? Το Paypal δε νομίζω ότι χρεώνει πάρα πολλά...

 

Το Paypal δε χρεώνει εσένα τίποτα, χρεώνει μια χαρούλα τον πωλητή όμως.

 

Λογαριασμό σε οποιαδήποτε τράπεζα. Ρίξε μια ματιά στο θέμα που υπάρχει κάπου εδώ για internet banking.

 

Πως κάνω πληρωμή μεσο money order? μπορεί κάποιος να μου πει της λεπτομέρειες? ευχαριστω.

 

Από Ελλάδα μόνο με Western Union-MoneyGram μπορείς να τον πληρώσεις με money order.

 

Στέλνεις έμβασμα στον λογ/σμο του πωλητή τα χρήματα μέσω τράπεζας.Θα σου δώσει ενα λογαριασμό του να του τα στείλεις.Βέβαια αν κάτι πάει στραβά με την πώληση ,δεν εξασφαλίζεσαι με τίποτα για τα χρήματα σου....

 

Καμία σχέση όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ που ξαναποσταρω το ιδιο,γνωριζει καποιος να μου απαντησει?

Οταν παω να κανω μια αγορα,στο σημειο που μου λεει να εισαγω χωρα που θα σταλει το αντικειμενο εχει μονο αμερικη.Επικοινωνω με τον seller και μου λεει οτι κανει και international shipments και μου λεει να του βαλω τα χρηματα στο λογαριασμο του μεσω paypal και θα μου το στειλει.Εφοσον το προιον δεν εχει επιλογη για αποστολη στην ελλαδα αν κανω την αγορα οπως μου λεει αυτος καλυπτομαι απο το ebay ή θεωρειται παρανομη?

Τι αλλο μπορω να κανω?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ που ξαναποσταρω το ιδιο,γνωριζει καποιος να μου απαντησει?

Οταν παω να κανω μια αγορα,στο σημειο που μου λεει να εισαγω χωρα που θα σταλει το αντικειμενο εχει μονο αμερικη.Επικοινωνω με τον seller και μου λεει οτι κανει και international shipments και μου λεει να του βαλω τα χρηματα στο λογαριασμο του μεσω paypal και θα μου το στειλει.Εφοσον το προιον δεν εχει επιλογη για αποστολη στην ελλαδα αν κανω την αγορα οπως μου λεει αυτος καλυπτομαι απο το ebay ή θεωρειται παρανομη?

Τι αλλο μπορω να κανω?

thanks

 

Θα ζητήσεις να σου στείλει invoice με το ποσό συνολικά (κόστος αντικειμένου + έξοδα αποστολής για Ελλάδα). Μία φορά θα πληρώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν ξερω ειναι το κατα ποσο η συναλλαγη θεωρειται νομιμη στα πλαισια tou ebay,μιας και o seller δεν εχει επιλογη στο προιον οτι το στελνει ελλαδα,φοβαμαι δηλαδη μη μου φαει τα λεφτα.

Το invoice τι ειναι?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε αυτό το μήνυμα:

Make money order payable to:

JOHN HODSON COINS

1650 45th avenue

MUNSTER INDIANA 46321

United States

(219) 924-3555

αν καταλαβαίνω καλά αυτή είναι η διευθυνσή του όχι αριθμός λογαριασμού. Πως θα κάνω εγώ money order στη διευθυνσή του?

 

Από Ελλάδα μόνο με Western Union-MoneyGram μπορείς να τον πληρώσεις με money order.

 

Εχετε δίκιο,λάθος κατάλαβα.Το Money order είναι όπως το λέει ο KWSN_Men .Πάντως και πάλι εξασφάλιση για τα χρήματά του ο reiko09 δεν θα εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...