Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, η ομάδα είναι έτοιμη να παίξει. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά με πέρυσι, και μιλάμε και για Αύγουστο μήνα.

Ο Κεντίρα έξω, μάλλον Κοεντράο/Σαχίν θα του φάνε τη θέση. Καλός είναι, σκληρή άμυνα, αλλά αργός στο τρέξιμο και στο παιχνίδι του γενικά.

Επίσης ο Ντι Μαρία πρέπει να ωριμάσει λίγο ακόμα. Ο Κακά ίσως πρέπει να παίζει στη θέση του. Και Μπενζεμά μπροστά αντί για Ιγκουαίν. Αυτές είναι οι αλλαγές που θα ήθελα, δεδομένου κυρίως οτι ο Κακά θα παίζει όπως έδειξε στα λίγα αυτά λεπτά που έπαιξε.

 

Δείξαμε στη Μπαρτσελόνα οτι μπορούμε να τους νικήσουμε. Αν παίζουμε με ψυχολογία και με πίεση ψηλά όπως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, η ομάδα είναι έτοιμη να παίξει. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά με πέρυσι, και μιλάμε και για Αύγουστο μήνα.

Ο Κεντίρα έξω, μάλλον Κοεντράο/Σαχίν θα του φάνε τη θέση. Καλός είναι, σκληρή άμυνα, αλλά αργός στο τρέξιμο και στο παιχνίδι του γενικά.

Επίσης ο Ντι Μαρία πρέπει να ωριμάσει λίγο ακόμα. Ο Κακά ίσως πρέπει να παίζει στη θέση του. Και Μπενζεμά μπροστά αντί για Ιγκουαίν. Αυτές είναι οι αλλαγές που θα ήθελα, δεδομένου κυρίως οτι ο Κακά θα παίζει όπως έδειξε στα λίγα αυτά λεπτά που έπαιξε.

 

Δείξαμε στη Μπαρτσελόνα οτι μπορούμε να τους νικήσουμε. Αν παίζουμε με ψυχολογία και με πίεση ψηλά όπως τώρα.

 

Δε φτανουν αυτες οι αλλαγες για να νικησετε τη Μπαρτσελονα.

Ειδικα οταν σε λιγο καιρο θα παιζει και ο Φαμπρεγας και ο Σαντζεζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς με τον Μουρίνιο, μόνο με έναν θίασο μπορεί να συγκριθεί η τωρινή Ρεάλ. Εγώ αν ήμουν οπαδός αυτής της ομάδας δεν θα ξανασχολούμουν όσο καθόταν αυτός ο άνθρωπος στον πάγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς με τον Μουρίνιο, μόνο με έναν θίασο μπορεί να συγκριθεί η τωρινή Ρεάλ. Εγώ αν ήμουν οπαδός αυτής της ομάδας δεν θα ξανασχολούμουν όσο καθόταν αυτός ο άνθρωπος στον πάγκο.

 

Οχι τι λες τωρα ρε συ.

Εχει κανει τρομερη δουλεια ο ανθρωπος.

Ολο αυτο το καφενειο που λεγοταν Ρεαλ πριν ερθει ο Μουρινιο εχει γινει ενα ΠΟΛΥ ανταγωνστικο συνολο που μπορει να κοντραρει τη Μπαρτσα.

 

Κοντραρει ειπα ε , οχι νικησει.... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ούτε μου αρέσει που δίνει εντολές στο τέλος του παιχνιδιού να παίρνουν κόκκινη, όχι για να παραπονιέται για διαιτησία, δε θα το κάνει αυτό τώρα, αλλά για να το έχει ως στατιστικό για αργότερα.

 

Είναι φοβερός στη δουλειά του, έχει κάνει την ομάδα να παίζει οργανωμένα, με σχέδιο, ως συμπαγές σύνολο. Μη λέμε οτι θέλουμε. Δε νομίζω άλλος προπονητής να το κατάφερνε αυτό.

 

Τα τρικ αυτά, όχι δεν μου αρέσουν. Και θα ήθελα να μη παίζουν σκληρά οι Πέπε και Κεντίρα κυρίως. Ελπίζω να αλλάξει αυτό.

 

Τέλος, ξαναλέω, οτι με την αγωνιστική εμφάνιση των ομάδων στα 2 παιχνίδια, η Ρεάλ άξιζε τον τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Ρεάλ άξιζε τον τίτλο.

 

Θα συμφωνήσω. Αλλά η συμπεριφορά των παικτών και του προπονητή σας γκρεμίζει όποια καλή εικόνα πάει να βγάλει προς τα έξω η Ρεάλ αγωνιστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα παιχτών. Ούτε καν ο Πέπε που είχε ένα άσχημο περιστατικό στο παρελθόν δεν παίζει έτσι γενικά. Αλλά κυρίως ο Μαρσέλο και ο Κεντίρα. Δηλαδή ο Άλβες για μένα είναι πιο κωλόπαιδο.

Όπως και στο del Rey ο Di Maria Πήρε κόκκινη στο τέλος για τάκλιν απο πίσω, έτσι και ο Μαρσέλο. Είναι προφανέστατη εντολή. Και ο λόγος για μένα είναι αυτός που έγραψα παραπάνω. Κακώς φυσικά.

 

Πιστεύω οτι θα αλλάξει αυτό μέσα στη σεζόν. Δεν το ελπίζω απλά, το πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γκολ και τα 2 με κοντρες εβαλε η ρεαλ

Με μια μπαρτσα που σιγουρα θα ειναι καλυτερη στην συνεχεια αφου εχει παικτες χωρις καν προετοιμασια οπως ο μεσσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνω ρε συ Flik αυτος ο Πεπε εχει τρομερα προσοντα , φυσικη κατασταση , τρεξιματα , δυναμη κτλ κτλ ετσι οπως παιζει αντιαθλητικα σε αναγκαζει να τον μισησεις .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι απο τους κορυφαίους αμυντικούς του κόσμου. Και έχει και μέλλον. Ή του δίνουν χάπια και τον πειράζουν ή είναι εντολή του προπονητή. Δεν παίζει έτσι γενικά. Σε άλλα παιχνίδα ο Ράμος παίρνει πολλές περισσότερες κάρτες απο τον Πέπε. Ο Μουρίνιο έχει 2-3 παίχτες που τους δίνει αυτές τις εντολές. Σκληρό παιχνίδι. Ή για κάρτα, ή για να τρομάζουν τους παίχτες της Μπαρτσελόνα.

Δεν μου αρέσει, σε κανέναν δεν αρέσει, και δεν πιστεύω οτι χρειάζεται. Αν συνεχίσει αυτό το παιχνίδια η Ρεάλ, και ειδικά αν επανέλθει ο Κακά, η Ρεάλ μπορεί να πάρει τους τίτλους απο τη Μπάρτσα, αυτό συμπέρανα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...