Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εξοπλιστηκα αρκετη απο αυτη :-) η γραμμη μου γενικα ηταν πολυ σταθερη. ναι μεν κλειδωνε 9 mbit αλλα στατιστικα ηταν πολυ καλα χωρις αποσυνδεσεις .

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει θα το φτιαξουν.το καλο ειναι οτι δεν συγχρονιζεις καθολου.το κακο ειναι να εχεις αποσυνδεσεις που αντε να το αποδειξεις στον οτε.η μαλλον το λες το πιστευουν αλλα δεν κανουν κατι ευκολα.παιζουν με profile Μονο κτλ.ενω εσενα δεν παιζει καθολου οποτε μια χαρα.μπορει απλα να εχει ξεπατησει απο κανα καφαο κανα καλωδιο και να παταει μονο το ενα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πολλες φορες φτιαχνουν το ενα αλλα χαλανε κανα αλλο στην κατασταση που ειναι.δεν θελει και πολυ .το εχω δει και απο box που ηταν ολα σκουριασμενα.ακουμπαγες το ενα και κοβοταν το καλωδιο απο την σκουρια.αντε φτιαξε και το αλλο μετα.αν το δεις οτι κοπηκε.αλλιως καποιος βριζει.αν του το φτιαξεις λεει και ευχαριστω που παιζει καλυτερα χωρις σκουρια.ενημερωσε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο λιγο διαβασμα καταφερα να μειωσω το snr μου απο 9 σε 3.8.Τωρα το router βγαζει τα παρακατω

 

Mode: ADSL2+

Line Coding: Trellis On

Status: No Defect

Link Power State: L0

 

Downstream Upstream

SNR Margin (dB): 3.8 10.0

Attenuation (dB): 28.0 13.5

Output Power (dBm): 19.4 12.3

Attainable Rate (Kbps): 11496 880

Rate (Kbps): 11769 884

MSGc (number of bytes in overhead channel message): 87 17

B (number of bytes in Mux Data Frame): 254 26

M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 1

T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 3

R (number of check bytes in FEC Data Frame): 0 0

S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.6906 0.9643

L (number of bits in PMD Data Frame): 2954 224

D (interleaver depth): 1 1

Delay (msec): 0 0

 

Super Frames: 56783 56781

Super Frame Errors: 67 37993

RS Words: 0 0

RS Correctable Errors: 0 0

RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

 

HEC Errors: 50 167321

OCD Errors: 6 0

LCD Errors: 0 0

Total Cells: 25299232 2249984015

Data Cells: 2360002 4062013115

Bit Errors: 0 10927595

 

Total ES: 87 42783

Total SES: 0 8384

Total UAS: 76 27632090

Ειμαι σε αυτη τη κατασταση περιπου μια βδομαδα και δεν εχω παρατηρησει αποσυνδεση η καποιο αλλο προβλημα.Ειναι υπερβολη αυτη η μειωση η να το αφησω ετσι αφου δεν εχω καποιο προβλημα?

Επανερχομαι μετα απο κανα μηνα χρησης του dmt, καθολη τη διαρκεια ειχα απροβληματιστη συνδεση με μονο μια αποσυνδεση η ταχυτητα εχει παραμεινει σταθερη στα 1.25Mbyte/sec. Φανταστειτε ποσο χρονο κερδιζω με τα 330 Kbyte/sec παραπανω, αφου κατεβαζω 3-4 blu ray iso τον μηνα (μεσο μεγεθος περι τα 42giga εκαστο).

Τελικο συμπερασμα καντε του μια δοκιμη ειτε εχετε χαμηλες ταχυτητες ειτε για απλο πειραμα σταθεροτητας γραμμης! Να πω ενα ακομα ευχαριστω στο forum για τις γνωσεις που προσφερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αλλαγή ζεύγους , σήμερα είχα το μεσημέρι 5 αποσυνδέσεις σε μισή ώρα :)

 

 

το ιδιο περιπου . 9100kbps

 

 

αν εχεις παλι τοσες αποσυνδεσεις παλι βλαβη.η θα σου αλλαξουν Profile η θα ξαναβγουν παλι εξω για ελεγχο.για γραψε αναλυτικα τα χαρακτηριστικα.

 

Επανερχομαι μετα απο κανα μηνα χρησης του dmt, καθολη τη διαρκεια ειχα απροβληματιστη συνδεση με μονο μια αποσυνδεση η ταχυτητα εχει παραμεινει σταθερη στα 1.25Mbyte/sec. Φανταστειτε ποσο χρονο κερδιζω με τα 330 Kbyte/sec παραπανω, αφου κατεβαζω 3-4 blu ray iso τον μηνα (μεσο μεγεθος περι τα 42giga εκαστο).

Τελικο συμπερασμα καντε του μια δοκιμη ειτε εχετε χαμηλες ταχυτητες ειτε για απλο πειραμα σταθεροτητας γραμμης! Να πω ενα ακομα ευχαριστω στο forum για τις γνωσεις που προσφερει!

 

ναι ειναι καλη φαση αν εχεις σταθερη γραμμη απλα το κακο ειναι οτι πρεπει και το ρουτερ σου να παιζει με dmt tools.

 

λογικα και με 3 θα παιξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...