Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χμ...

 

το εχω παθει κι εγω μια φορα με το usb. ημουν σε πελατη, σε λαπτοπ, ο πελατης μπροστα, 11 το βραδυ,κομματια κυριολεκτικα και δουλευα σαν ζομπι. ευτυχως δεν καταλαβε κατι

 

 

επισης, καλα τα no-name psu, αλλα εχω την εντυπωση οτι αν καουν, θα παρουν και καμμια μητρικη μαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και όμως παιδιά είχε βαλει το usb στο ethernet.

 

Αχαχαχαχαχαχααχαα!Έχω να λιώσω έτσι εδώ μέσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό!!!Πραγματικά,με ΈΛΙΩΣΕΣ ρε μεγάλε!!!! :P:p:p:p:p

Πείτε και άλλα τέτοια!

 

 

Υ.Γ.Τελικά καλά κάνω και έχω βάλει όρια στον υπολογιστή μου και λέω,μάνα εσύ σκουπίζεις εδώ και από το PC 5 μέτρα τουλάχιστον μακριά!!Όχι και τίποτα...Αλλά είναι ικανή να μου ρουφίξει και κανένα ποντίκι και μετά να το ψάχνουμε!Μη ρωτάτε πως μπορεί να γίνει αυτό!...Ένα θα σας πω :-) :Γυναίκες..... :whistle:

Φαντάζομαι και ομιλία:

 

 

-Μάνααααααα,που είναι το ποντίκι;

-Πιο καμάρι μου;

-Το ποντίκι ρε μάνα!

-Το φυστίκι;;;

-Όχι ρε μάνα!Το ΠΟ-ΝΤΙ-ΚΙ!Δε σου είπα να πας στο γιατρό,να δεις τα αυτιά σου;;;

-Ααααααααα!Αυτό το μεγάλο μαύρο πράγμα που μου είπες να καθαρίσω;

-Ναι,αυτό!

-Ε,τι ρε καμάρι μου...Στο κάδο είναι...Πέρασε κιόλας και το μάζεψε το απορριματοφώρο το πρωί(και να έχει πάρει ένα γέλιο κάπως έτσι:B))

-Όχι ρε μάνα...Το φυστίκι σου είπα να μαζέψεις...Πιο ποντίκι; :mad:

Το ποντίκι σου είπα να καθαρίσεις απο κάτι που έπεσε χτες... :-(

 

 

Σίγουρη ελληνική σκηνή σας λέω...Πίστεψτε με κάπως έτσι είναι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχαχαχααχαα!Έχω να λιώσω έτσι εδώ μέσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό!!!Πραγματικά,με ΈΛΙΩΣΕΣ ρε μεγάλε!!!! :P:p:p:p:p

Πείτε και άλλα τέτοια!

 

 

Υ.Γ.Τελικά καλά κάνω και έχω βάλει όρια στον υπολογιστή μου και λέω,μάνα εσύ σκουπίζεις εδώ και από το PC 5 μέτρα τουλάχιστον μακριά!!Όχι και τίποτα...Αλλά είναι ικανή να μου ρουφίξει και κανένα ποντίκι και μετά να το ψάχνουμε!Μη ρωτάτε πως μπορεί να γίνει αυτό!...Ένα θα σας πω :-) :Γυναίκες..... :whistle:

Φαντάζομαι και ομιλία:

 

 

-Μάνααααααα,που είναι το ποντίκι;

-Πιο καμάρι μου;

-Το ποντίκι ρε μάνα!

-Το φυστίκι;;;

-Όχι ρε μάνα!Το ΠΟ-ΝΤΙ-ΚΙ!Δε σου είπα να πας στο γιατρό,να δεις τα αυτιά σου;;;

-Ααααααααα!Αυτό το μεγάλο μαύρο πράγμα που μου είπες να καθαρίσω;

-Ναι,αυτό!

-Ε,τι ρε καμάρι μου...Στο κάδο είναι...Πέρασε κιόλας και το μάζεψε το απορριματοφώρο το πρωί(και να έχει πάρει ένα γέλιο κάπως έτσι:B))

-Όχι ρε μάνα...Το φυστίκι σου είπα να μαζέψεις...Πιο ποντίκι; :mad:

Το ποντίκι σου είπα να καθαρίσεις απο κάτι που έπεσε χτες... :-(

 

 

Σίγουρη ελληνική σκηνή σας λέω...Πίστεψτε με κάπως έτσι είναι :-)

 

 

ΠΑΙΘΑΝΑΑΑΑΑ χαχαχαχα....:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φάση 2 ..

Φίλος μου στο ΤΕΙ .. φτιάχνει pc.

 

Τον παίρνει τηλέφωνο μία η οποία ήταν σε ένα απο τα γραφεία και του λέει να πάει απο εκεί διότι δεν λειτουργεί το scanner.

 

Λέει εκείνος εντάξει έρχομαι .

Πάει εκεί κοιτάει δεξιά κοιτάει αριστερά δε βλέπει πουθενά scanner.

Την ρωτάει με τι σκανάρετε επειδή δεν βλέπω scanner .

 

Λέει πώς δε βλέπεις αφου εδώ είναι .

 

της λέει δείξτε μου τι κάνετε.

 

ΚΑΙ λοιπόν τι κάνει η αθεόφοβη , παίρνει τη σελίδα και την κολάει στην οθόνη του

υπολογιστή .

και του λέει μα δεν σκανάρει .................

 

 

:o:o:o:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παίρνει τη σελίδα και την κολάει στην οθόνη του

υπολογιστή .

και του λέει μα δεν σκανάρει .................

 

 

 

Τώρα αυτό το εννοείς...Ή το κάνεις για να μας δουλέψεις και μιας που μας είδες μικρά να μας παραπλανήσεις; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.Τελικά καλά κάνω και έχω βάλει όρια στον υπολογιστή μου και λέω,μάνα εσύ σκουπίζεις εδώ και από το PC 5 μέτρα τουλάχιστον μακριά!!Όχι και τίποτα...Αλλά είναι ικανή να μου ρουφίξει και κανένα ποντίκι και μετά να το ψάχνουμε!Μη ρωτάτε πως μπορεί να γίνει αυτό!...Ένα θα σας πω :-) :Γυναίκες..... :whistle:

 

και εγω καπως ετσι τους εχω πει να κανουν....

αλλα εγω δεν εχω την μανα μου που καθαριζει...εχω κατι χειροτερο.....την γιαγια μου.....περιπτωσαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τις δικες μου πατάτες!

πρώτη πατάτα

τιτλος

"Βάλτο σε άλλη πρίζα!"

Στο προηγούμενο pc που είχα μια μέρα στα ξαφνικά σταματάει να δουλεύει…ανοίγω τω pc ,ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί τίποτα!βάζω βγάζω,δοκιμάζω μα τίποτα!!λέω δεν ga…ται!κάηκε!τω "παρεταω" και έκανα κανένα 2μηνώ τουλάχιστον την δουλειά μου με τω laptop, μια μέρα έφαγα φλασιά και βγάζω την πρίζα του υποτιθέμενου-χαλασμένου pc και την βάζω σε άλλη υποδοχή του poluprizou,όχι δούλεψε αλλα έκανε και σούζες!!τελικά είχε καεί εσωτερικά η πρίζα που του poluprizou!! :-(

Πατάτα δεύτερη:lol:

“τω χαζό format”

Μια μέρα (περίοδο εξεταστικής) στα ξαφνικά τρώει τω pc ένα στράβωμα και μου έκανε νούμερα…λέω και εγώ ιός,κάνω scan ,κάνω τάμα στην παναγια τις τήνου,κάνω τον σταυρο μου τίποτα αυτό,λέω “format”(πολύ διάβασμα σας λέω!! ? ) κάνω format πάλι τα ίδια….λεω τον κερατα ιο που έφτιαξε…τελικα τι ήταν?έτσι όπως ήταν χειμαδιό τα βιβλία στο γραφείο μου ένα είχε πλακώσει τω ctrl και δεν τω είχα δει….:cry:

Πατάτα τρίτη

 

Φτιάχνω τω καινούριο pc τα συνδέω όλα ,αλλα ακόμα ανοιχτό τω κουτί και πλαγιασμένο,συνδέω τον σκληρό πρόχειρα τον ακουμπάω πάνω στο κουτί,κάνει τσαφ ,πάει ο δυσκος!ακούμπησε σε κάποιο μεταλλικό σημείο η πλακέτα του και του άλλαξε τα φώτα,και ο σκληρός ήταν αυτός με τα έγγραφα μου και δεν είχα κάνει busk up….

 

ο k...los σου σε τρώει να τω ξεκολλήσεις?

 

πάω να κάνω format σε ένα φίλο,ότι άρχισα να μαθαίνω 5 πράγματα για pc και τρώμε κάτι παράξενα κωλύματα,σκέφτομαι σκέφτομαι ξανασκέφτομαι ,τίποτα!!κοιτάω τον δίσκο με κοιτάει και αυτός αλλα σιωπή ανάμεσα μας!τον ξανακοιτάω και βλέπω ένα αυτοκόλλητο πάνω στον δίσκο!λέω "ίσως από εδώ κάνει reset στον δίσκο και τον επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση!!"βγάζω τω αυτοκόλλητο βάζω την katsavidoumpa μέσα να πατήσω τω υποτιθέμενο button...ξαναβάζω τον σκληρό πάνω ...πέθανε πάνω στην μάχη ο σκληρός!!τελικά είχα έρθει σε άμεση επαφή με τους εσωτερικούς δίσκους και τους είχα ga...συ τα πρέκια!!στον φίλο μου είπα"μιχαλιό :fear: ο σκληρός τα παίξε παιδί μου,πάρε άλλο!"!

Είναι και αλλα ,αλλα άλλη φορα!!

Τις καληνύχτες μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω καπως ετσι τους εχω πει να κανουν....

αλλα εγω δεν εχω την μανα μου που καθαριζει...εχω κατι χειροτερο.....την γιαγια μου.....περιπτωσαρα

 

Εντάξει...Εγώ τη γιαγιά μου δεν την αφήνω να καθαρίζει...

Ε,όσο νά'ναι...Είναι γιαγιά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως χωράει έχει το ίδιο πλάτος.:P:X:-)

 

heh, μία φίλη μου προσπαθούσε να βάλει την τροφοδοσία του laptop σε usb.

 

Το αποτέλεσμα το φαντάζεσαι.

Ευτυχώς ήταν ένα ψιλοπανάκριβο Vaio με μπόλικες εναλλακτικές usb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φάση 2 ..

Φίλος μου στο ΤΕΙ .. φτιάχνει pc.

 

Τον παίρνει τηλέφωνο μία η οποία ήταν σε ένα απο τα γραφεία και του λέει να πάει απο εκεί διότι δεν λειτουργεί το scanner.

 

Λέει εκείνος εντάξει έρχομαι .

Πάει εκεί κοιτάει δεξιά κοιτάει αριστερά δε βλέπει πουθενά scanner.

Την ρωτάει με τι σκανάρετε επειδή δεν βλέπω scanner .

 

Λέει πώς δε βλέπεις αφου εδώ είναι .

 

της λέει δείξτε μου τι κάνετε.

 

ΚΑΙ λοιπόν τι κάνει η αθεόφοβη , παίρνει τη σελίδα και την κολάει στην οθόνη του

υπολογιστή .

και του λέει μα δεν σκανάρει .................

 

 

:o:o:o:o

 

θα το λεω ανεκδοτο στους φιλους μου.δεν παιζει θα σκασουν στα γελια.:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...