Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω οταν ειχα παρει τον υπολογιστη μου το 2003 επειδη κολλαγε λιγο αλλαξα τα volt του τροφοδοτικου απο 250 στα 350 οταν ηταν ανοιχτος με αποτελεσμα στα επομενα 5 sec να σκασει!!

Ουτε να κατσω δεν πορλαβα :lol::lol::lol:

Αλλη μια φορα καθος εβαζα τον επεξεργαστη στην mobo μετα απο καθαρισμα την κουμπωσα αλλιως και σπασαν καποια δοντακια 2 για την ακριβεια :lol: τελικα του εδωσα καποια watt παρα πανω και την εβγαλε για 3 χρονια ακομα χααλαρα :-)

Αλλη μια φορα επειχηρισα να βαλω μια ddr2 σε ddr1 mobo και καηκε :)

Και αλλη μια φορα επαθα ακριβως το ιδιο με το 1ο ποστ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/me feels better now. :-)

 

Ναι και να σκεφτεις οτι δεν ηταν και δικο μου το pc αλλα του κολλητου μου :-D εμεινε με το στο χερι :P νταξει την επομενη μερα του πηρα καινουργιο και πολυ καλυτερο απο αυτο που ειχε πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω είχα ξεχάσει ενα usb στις μπροστά θύρες όταν το μετακινούσα (το κουτι)ακούω ενα κρακ ,ειχε κτηπήσει το usb στην ακρι του γραφίου και πήρε μαζι του όλες τις usb

το εβγαλα πήγα να αναψω τον υπ τπτ

τον κλινω και του εβγαλα το καλοδιο που συνδεονταν με την μητρικη

 

το δευτερο και απο αυτο ακομα ταλεπορουμε

ήθελα να βάλω τον τριτο εσωτερικό σκληρο μου μεσα αλλα επρεπε να βγάλω την καρτα γραφικων την βγάζω κανονικα φτιαγνω τον σκληρο αναβω το πσ τπτ ακουω ενα μπιππ μετα απο δυο μερες και απο τότε όποτε δεν ξεκινάει αρχιζω και κουναω την καρτα γραφικών

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια ωραία μέρα,και ήμουν πάνω απο ένα λαπτοπ...

Ήθελα να καθαρίσω λίγο απο τις σκόνες εκεί που είναι οι μνήμες ραμ...Ανοίγω το καπάκι που λέτε(έχει καπάκι για τις μνήμες..)και όπως μάζευα τις σκόνες είχαν μαζευτεί σε μια γωνία κάποιες...Παίρνω που λέτε ένα κατσαβίδι που ήταν δίπλα μου και χωρίς να έχω καταλάβει οτι είναι μαγνητικό καταλάθος το ακουμπάω πάνω σε έναν πυκνωτή...Πάω να ανοίξω μετά τον φορητό...Και απο τον πυκνωτή πετάγονταν σπίθες και έβγαιναν καπνοί.......:P

Από τότε κάθεται στην άκρη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον προ ημερων ανεβηκε η κορη μου (4.5 ετων 24 κιλα)πανω στην μοναδα (acer pc) μερικες φορες και πηδαγε απο εκει κατω καποια στιγμη χανω την συνδεση με το νετ τσεκαρω με ενα δανεικο φορητο η συνδεση οκ βαζω ξανα την μοναδα στην πριζα παφ η ασφαλεια του σπιτιου την σηκωνω ξαναβαζω ξανα παφ τριτη φορα βαζω ανοιγω τον υπολογιστη και συνδεομαι κανονικα εκτοτε ολα οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δυο χρόνια, βγάζω ένα δίσκο (όχι αυτόν με το OS) ενώ λειτουργούσε το PC. Ξαφνικά σβήνει. Δε ξανάναψε. :-D

 

Αυτό.

 

Άλλες ματατζουφλιές έχουν γίνει, αλλά μόνο σε software level. Με τα "σωθικά" του δεν ξανάπαθα τίποτα, ευτυχώς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει τυχει στην κοπελα μου.

 

ειναι με την αδερφη της και μαγειρευουν. φοιτητοσπιτο, αρα μια σταλια σπιτι. ειναι σε ενα ντουλαπι ενα μπουκαλι λαδι. παει να το φερει και οπως περναει για να παει προς τν κουζινα, γλιστραει το μπουκαλι (κλασικη παπαρια με ολα τα μπουκαλια που εχουν λαδι,ποτε δεν καταλαβα γιατι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι λαδωμενα απ'εξω) πεφτει πανω στο πισι (να σημειωσω εδω οτι ειχε ηδη ξεβιδωσει το καπακι) το μπουκαλι κανει γκελ στο κουτι και αδειζει περι το μισο λιτρο λαδι πανω στο κουτι

 

οι κοπελιες το καθαρισαν και δεν μου ειπαν τπτ. ηταν κλειστο ντε το πισι.

 

ελα ντε ομως που την επομενη φορα που ανοιξα το κουτι,αντικρυσα το χαος! το λαδι ειχε "γλυψει" και ειχε μπει μεσα στο κουτι, ειχε ανακατευτει με την σκονη, πανικος. σκουπιζα σκουπιζα ,τιποτα. ακομα, μετα απο απειρες προσπαθειες καθαρισμου, σε κατι γωνιες εχει λαδι και σκονη μαζι...

Επεξ/σία από poscaman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει στην κοπελα μου.

 

ειναι με την αδερφη της και μαγειρευουν. φοιτητοσπιτο, αρα μια σταλια σπιτι. ειναι σε ενα ντουλαπι ενα μπουκαλι λαδι. παει να το φερει και οπως περναει για να παει προς τν κουζινα, γλιστραει το μπουκαλι (κλασικη παπαρια με ολα τα μπουκαλια που εχουν λαδι,ποτε δεν καταλαβα γιατι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι λαδωμενα απ'εξω) πεφτει πανω στο πισι (να σημειωσω εδω οτι ειχε ηδη ξεβιδωσει το καπακι) το μπουκαλι κανει γκελ στο κουτι και αδειζει περι το μισο λιτρο λαδι πανω στο κουτι

 

η κοπελιες το καθαρισαν και δεν μου ειπαν τπτ. ηταν κλειστο ντε το πισι.

 

ελα ντε ομως που την επομενη φορα που ανοιξα το κουτι,αντικρυσα το χαος! το λαδι ειχε "γλυψει" και ειχε μπει μεσα στο κουτι, ειχε ανακατευτει με την σκονη, πανικος. σκουπιζα σκουπιζα ,τιποτα. ακομα, μετα απο απειρες προσπαθειες καθαρισμου, σε κατι γωνιες εχει λαδι και σκονη μαζι...

απο τοτε το pc σου οποτε τα βρησκει δυσκολα ξεγλυστραει πιο ευκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...