Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο ένα που συνέβει πριν κανένα μήνα...

Είμαι εγώ και ο υπολογιστής μου...Μόνοι στο δωμάτιο...Του βγάζω σιγά σιγά το καπάκι και πιάνω το...sata καλώδιο του σκληρού...Καθώς το πιάνω λέω...Δε βγάζεις πρώτα του σκληρού και μετά της μητρικής;Έβγαλα του σκληρού και όπως πάω να τραβήξω το καλώδιο για να το πάρω,και όπως είμαι λίγο πλάγια ακούγεται ένα κρατς και...Το βύσμα του καλωδίου είχε σπάσει αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έπαθε ζημιά η μητρική!

Δε λέτε καλά που είχα και άλλα sata καλώδια;Πως θα τον έβαζα να μπω στο λειτουργικό; :P

 

Ηθικό δίδαγμα:Να βλέπετε αν το έχετε βγάλει πριν το τραβήξετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η πρωτη μου πατατα με το πρωτο πσι

spectrum zx..το ανοιξα και κολησα ενα μεγαλυτερο ηχειακι,για πιο δυνατο ηχο..δεν δουλεψε ποτε ξανα,καηκε η πλακετα..

η δευτερη,486 66mhz 70 mb hdd.ανοιξα τον δισκο και κυταγα πως δουλευει με φορτωμενα τα win 311.μετα απο κανενα μηνα πε8ανε ο δισκος.

απο τοτε εχουν γινει πολες αλλα ηταν ατυχηματα,οχι εσκεμενα η απο αγνοια.αυτο που απολαυσα ηταν ενας σελλερον 600 που του εβγαλα την ψυκτρα ενω δουλευε..σε μισο λεπτο μπαμ και ο πυρηνας εφυγε στον αερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρωτη μου πατατα με το πρωτο πσι

spectrum zx..το ανοιξα και κολησα ενα μεγαλυτερο ηχειακι,για πιο δυνατο ηχο..δεν δουλεψε ποτε ξανα,καηκε η πλακετα..

η δευτερη,486 66mhz 70 mb hdd.ανοιξα τον δισκο και κυταγα πως δουλευει με φορτωμενα τα win 311.μετα απο κανενα μηνα πε8ανε ο δισκος.

απο τοτε εχουν γινει πολες αλλα ηταν ατυχηματα,οχι εσκεμενα η απο αγνοια.αυτο που απολαυσα ηταν ενας σελλερον 600 που του εβγαλα την ψυκτρα ενω δουλευε..σε μισο λεπτο μπαμ και ο πυρηνας εφυγε στον αερα..

 

οταν λες στον αερα;; πεταχτηκε;;

εχω ενα celeron που κοιμαται στη αποθηκη >1ghz μη με δαιμονιζεις νυχτιατικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες στον αερα;; πεταχτηκε;;

εχω ενα celeron που κοιμαται στη αποθηκη >1ghz μη με δαιμονιζεις νυχτιατικα...

 

και εγω εναν pentioum 4.μην μου βαζεις ιδεες και εχουμε εκρηξεις....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εναν pentioum 4.μην μου βαζεις ιδεες και εχουμε εκρηξεις....:P

 

Και εγώ επίσης...

Άσε γιατί είναι και ο πατέρας σπίτι και αν πέσει κανένας γενικός δε θα με αφήνει μετά να ανοίξω τον υπολογιστή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ επίσης...

Άσε γιατί είναι και ο πατέρας σπίτι και αν πέσει κανένας γενικός δε θα με αφήνει μετά να ανοίξω τον υπολογιστή :P

 

Ασε μετα γιατι σε βλεπω να κοιτας τον υπολογιστη οπως κοιτας και στο Avatar :-)

 

Πολυ ghost ρε παιδι μου :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε μετα γιατι σε βλεπω να κοιτας τον υπολογιστη οπως κοιτας και στο Avatar :-)

 

Πολυ ghost ρε παιδι μου :P

 

Για το αβατάρ μου μιλάς;Ναι,έβαλα όλη μου τη τέχνη να με κάνω μαύρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε παιδια..η καταστροφη του πλανητη ειστε :P

 

εγω δεν εχω κανει και πολλα... ειχα ενα 5pinο usb για το mp3 player και το πατισα με το ροδακι της καρεκλα και το στραβοσα (το ειχα παντα συνδεμενο γιατι το χρησιμοποιουσα και για αλλες συσκευες) λεω τι να κανω τι να κανω ? περνω ενα ισιο κατσαβιδι με συνδεμενο το καλωδιο πανω στο pc και το βαζω μεσα στα pins...βγαζει μηνημα απο τα windows οτι απο καπου περασε παραπανω ρευμα κολησε ολο.... (κλασσικα κρυος υδρωτας) Το κλεινω απο το κουμπι μιας και δεν ειχα αλλη λυση βγαζω το καλωδιο παω να το ανοιξω ξεκινησε, λεω ωραια... μετα που παει για αναγνωριση συσκευων εκανε 2μερες και συνεχιζε μετα... λεω τι σκατα τι σκατα... (εκεινη τη μερα η usb ειχε πεθανει). Την αλλη μερα παω το ανοιγω κανονικα ολα η usb δουλευε τελεια λεω μια χαρα...

 

Ηθικο διδαγμα Νο.1: Θυμησου να αποσυνδεεις οτιδηποτε θες να σκαλησεις απο το ρευμα

 

Μια αλλη πατατια επισης: πηρε ενας φιλος μου μια 8800gt και μου λεει ελα να τη βαλεις... ανοιγω τη βγαζω εξω παω ανοιγω κουτι του σκαμε και ενα ξεσκονισμα γιατι ηταν φουλ σκονη, παω να τη βαλω παρτην κατω απο 1.5 μετρο υψος... (εκεινη την ωρα θυμυθηκα για καπιο μελος απο εδω που μου ειχε πει για μια ιδια περιπτοση πεσμενης 8800) και λεω σκατα σιγα μη δουλεψει...ανοιξε και ο βακελητης και δεν την περνει και για εγγυηση ελπιζω να δουλευει (παντα απο μεσα μου) τη βαζω πανω ανοιγει ολα καλα το χαμογελο στα αυτια και τελειοσαμε...

 

Ηθικο διδαγμα Νο.2: Τα ματια σου 14 με το ιδιοκτησια αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ολα αυτα που εχετε διαβασει απο αυτο το topic(και οχι μονο) εχετε σκεφτει ποτε αν ειχαν στομα τα μηχανηματα μας τι θα μας ελεγαν????

θα μας εριχναν καντηλια ολη μερα.......:lol:

προσωπικα ο δικος μου με την μεταχειρηση που του κανω τους τελευταιους 4 μηνες θα με ειχε πλακωσει στο ξυλο....:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πατατιά χειροτερη απο το να σου ΠΕΣΕΙ η φρεσκοαγορασμενη Nvidia Gainward BLISS 8800GTX που μολις αγορασες εναντι 550€, ΠΡΙΝ τη βαλεις στο pc δε νομιζω να εχει κανει κανεις. Και μαλιστα να γινει ακριβως δυο κομματια.

 

Παντως για καλο εγινε, απο τοτε πανω απο 150 σε vga δεν εχω δωσει ουτε και θα δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,και ένα άλλο!

Στο haf που έχω(το κουτί),στο μπροστινό φουρφούρι έχει ένα κομμάτι που και καλά βγαίνει για τις σκόνες...Όπως πήγα να το βγάλω αυτό,δεν έβγαινε σε ένα σημειο,και όπως ήμουν μες στα νεύρα,του πατάω ένα δυνατό και ακούγεται ένα κρακ!Και σπάει ένα σημείο που κουμπώνει!Ευτυχώς όμως δεν υπάρχει πρόβλημα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...