Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατατιά χειροτερη απο το να σου ΠΕΣΕΙ η φρεσκοαγορασμενη Nvidia Gainward BLISS 8800GTX που μολις αγορασες εναντι 550€, ΠΡΙΝ τη βαλεις στο pc δε νομιζω να εχει κανει κανεις. Και μαλιστα να γινει ακριβως δυο κομματια.

 

Παντως για καλο εγινε, απο τοτε πανω απο 150 σε vga δεν εχω δωσει ουτε και θα δωσω.

 

Για εσενα λεω στο post μου :P αλλα δεν θυμομουν οτι εγινε 2 κομματια...

 

απο ολα αυτα που εχετε διαβασει απο αυτο το topic(και οχι μονο) εχετε σκεφτει ποτε αν ειχαν στομα τα μηχανηματα μας τι θα μας ελεγαν????

θα μας εριχναν καντηλια ολη μερα.......:lol:

προσωπικα ο δικος μου με την μεταχειρηση που του κανω τους τελευταιους 4 μηνες θα με ειχε πλακωσει στο ξυλο....:lol:

 

α.. καλα να σε... το δικο μου να δεις τι θα μου ειχε κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πατατιά χειροτερη απο το να σου ΠΕΣΕΙ η φρεσκοαγορασμενη Nvidia Gainward BLISS 8800GTX που μολις αγορασες εναντι 550€, ΠΡΙΝ τη βαλεις στο pc δε νομιζω να εχει κανει κανεις. Και μαλιστα να γινει ακριβως δυο κομματια.

 

Παντως για καλο εγινε, απο τοτε πανω απο 150 σε vga δεν εχω δωσει ουτε και θα δωσω.

 

Πω πω αυτό σίγουρα σου χαλάει την μέρα :rolleyes:

 

 

My sympathies, r.i.p. 8800GTX :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Για εσενα λεω στο post μου :P αλλα δεν θυμομουν οτι εγινε 2 κομματια...

 

Ναι αλλο 8800GT των 100κατι ευρω και αλλο 8800GTX των 550 :P

Εσπασε στο μονο σημειο που μπορουσε, λιγο κατω απο τη διπλη τροφοδοσια.

 

Πω πω αυτό σίγουρα σου χαλάει την μέρα :rolleyes:

My sympathies, r.i.p. 8800GTX :cry: :cry: :cry:

 

Ασε...

Γιαυτο μεταχειρισμενουλα 3870 με 150 (οταν εκανε 200 new ;) ), και ακομα μια χαρα αξιοπρεπεστατα παιζω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν χρόνια...

 

Καινούριος σκληρός, τον συνδέω, όλα καλά και ανοίγω το PC.

 

Δεν τον βλέπει...

 

βρε τι φταίει, βρε τι φταίει... δοκιμάζω να αποσυνδέσω και να ξανασυνδέσω τα καλώδια του...

Τιποτα!

Δοκιμάζω μετα jumperaki μητρικης, αποσυνδεση-συνδεση ολων των καλωδιων, αφαιρεση μιας απο τις ram, αφαιρεση του υπαρχοντος σκληρου κτλ κτλ...

Τίποτα!

Εν τω μεταξυ επειδη ειχα βαρεθει να σηκωνομαι καθε φορα να παταω Ctrl+Alt+Delete και πατουσα μετα απο καποιο σημειο συνεχως Reset, σκεπτομενος οτι "ενταξει, σιγα μη καει τιποτα με 1-2 reset...". Ξεχασμένος, κατεληξα να εχω κανει 25 συνεχομενα reset με αποτελεσμα να τον καψω.

 

Το προβλημα ηταν οτι ειχα ξεχασει να τον γυρισω σε slave...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατατιά χειροτερη απο το να σου ΠΕΣΕΙ η φρεσκοαγορασμενη Nvidia Gainward BLISS 8800GTX που μολις αγορασες εναντι 550€, ΠΡΙΝ τη βαλεις στο pc δε νομιζω να εχει κανει κανεις. Και μαλιστα να γινει ακριβως δυο κομματια.

 

Παντως για καλο εγινε, απο τοτε πανω απο 150 σε vga δεν εχω δωσει ουτε και θα δωσω.

 

να σου πω οταν εσπασε κυλησαν δακρυα μετα;;:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκεμβριος 2005ή 2006(οταν χιονισε στην Αθηνα)

Ειχα μολις αγορασει εναν σκληρο για το πισι, και πηγα για καφε με την παρεα στο Κολωνακι. Σαν παιδια και εμεις (21 χρονων ρεμαλια τοτε...) οταν φευγαμε ειπαμε να παιξουμε με το χιονι.

Εγω επειδη κρατουσα στη σακουλα τον δισκο, επελεξα να μην κανω καμια βλακεια, και τραβουσα βιντεο. Καποια στιγμη βλεπω μεσα απο την οθονη του κινητου τον κολητο μου να ερχεται με μια τεραστια μπαλα χιονιου στο χερι να μου τη σκασει, τρομαζω εγω, παω να φυγω, γλιστραω και πεφτω με τον σκληρο να χτυπαει με τρελη δυναμη κατω...λεω ''παει ο δισκος''.:fear:

Παω σπιτι τον βαζω ακουω ''ταααακ ταακακακακακακακακκα κρατς κρατς'' και τον κλεινω...Αυτο ηταν...RIP

Toν γυριζω πισω, και κανω στο service ''δεν ξερω τι γινεται, μολις τον εβαλα στο πισι κανει δυνατους θορυβους σα να χτυπουν οι κεφαλες'', δεν με ρωτησαν και πολλα, τον πηραν και 5 ωρες αργοτερα μου εστειλαν μηνυμα να περασω την επομενη και μου τον αντικατεστησαν με καινουριο:-D

 

 

**Ακομα εχω το βιντεο που τελειωνει με μενα φωναζοντας στον κολητο μου ''Μη κανεις μ@@@@@α!!!" και το κινητο να βλεπει το εδαφος και μετα να μαυριζει η οθονη''

:lol::lol::lol::lol:αξεχαστες στιγμες!!!***

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε πολλές μέρες, που το παλιό αγαπημένο μου ποντίκι αρνιόταν να κάνει κλικ. Ξεβίδωμα, επιθεώρηση - τίγκα στη σκόνη το εσωτερικό του. Παίρνω λοιπόν ένα σπρέυ πεπιεσμένου αέρα κι αρχίζει το φύσημα. Δοκιμή, το κουμπάκι δουλεύει τέλεια. Ευκαιρία σκέφτηκα μια που το άνοιξα, να το καθαρίσω καλά, ξεχνώντας τον χρυσό κανόνα που υπάρχει στη δουλειά μου - εχθρός του καλού είναι το καλύτερο - κι αρχίζω να το φυσάω με μανία.

Πίσω μου, στο ένα μέτρο περίπου, υπάρχει αναμένο μεγάλο κερί (για το ...τσιγάρο). Ξαφνικά με τυλίγει μια γαλάζια φλόγα, από τη μέση μέχρι το στήθος, κάτι σαν τους γιαπωνέζους στο Call of Duty αν με εννοείτε... Ευτυχώς φορούσα ένα μπουφάν φλις που αποδείχτηκε, αν και καψαλισμένο, άφλεκτο κι έτσι την πλήρωσε μόνο η αριστερή μου παλάμη που υπέστει ολική αποτρίχωση και κοκκίνησε λίγο από την ...ντροπή της.

Όσο για το ποντίκι, προσπάθησα να το κλείσω, μόνο που από την ταραχή μου έτρεμαν τα χέρια μου με αποτέλεσμα να φύγουν διακοπτάκια, ροδέλες, και κάτι περίεργα ελατήρια που δεν κατάφερα ποτέ να ξαναβάλω στη θέση τους...

 

Ηθικό δίδαγμα 1: το κάπνισμα σκοτώνει ;)

Ηθικό δίδαγμα 2: κάτι caution που γράφουν πάνω τα σπρέι, δεν είναι για να τα διαβάζουν μόνο τα αμερικανάκια... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλυτερη πατατα που εχω κανει πρεπει να ηταν πριν απο 4 η 5 χρονια, οταν ακομα δεν ηξερα την τυφλα μου απο πισι :P

 

Εκει λοιπον που δουλευε κανονικα το pc, ξαφνικα σβηνει η οθονη. Checkαρω εγω καλωδια ρευματος, συνδεσης, τιποτα. Παω λοιπον πισω απο το pc, και βλεπω ενα κουμπακι πανω στο τροφοδοτικο (και σιγα μην ηξερα οτι ηταν τροφοδοτικο) και το γυρναω. Το πως καταφερα και γλιτωσα να μην καω ειναι περιεργο :o Ειχα γυρισει το ελληνικο ρευμα σε αμερικανικο, ξερετε αυτο με τα 110V, και το καημενο το τροφοδοτικο τα τιναξε :S

 

Απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει κουμπακια χωρις να δω τι λεει το μαγικο χαρτακι διπλα τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την αλλαγη στα Volt την εχει πατησει ΑΠΕΙΡΟΣ κοσμος τελικα.

 

ειναι ενα καταχθοχιο σχεδιο των καπιταλιστικων συμφεροντων για την υποδουλωση της εργατιας που αναγκαζεται καθε τρεις και λιγο να ξοδευει μια περιουσια για την αγορα Power Supply Unit.

 

ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την αλλαγη στα Volt την εχει πατησει ΑΠΕΙΡΟΣ κοσμος τελικα.

 

ειναι ενα καταχθοχιο σχεδιο των καπιταλιστικων συμφεροντων για την υποδουλωση της εργατιας που αναγκαζεται καθε τρεις και λιγο να ξοδευει μια περιουσια για την αγορα Power Supply Unit.

 

ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΑ

 

 

Γι αυτό πάρτε ΝΟ_ΝΑΜΕ της πλάκας που και να καούν πέρνεις άλλο με 14 ευρώ. :devil: (και λιγότερα) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κατάφερα και διάβασα όλο το topic ας πω κι εγώ.

 

Πρόσφατη Πατάτα:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=303492

 

 

Έχω ένα θέμα όποτε πάω να καθαρίσω τα pc μου.

 

Όποτε τα ξεσυνδέω βγάζω το καπάκι και παίρνω το φυσερό για να διώξω την σκόνη και να ανασάνει το pc όταν το βάζω πάλι μπροστά πάντα κάτι δε δουλεύει .

 

έχω χάσει 4 τροφοδοτικά έτσι .

 

 

Ηθικό δίδαγμα : Ποτέ μη διώχνεις την πολύ τη σκόνη κάτι μπορεί να δουλεύει καλύτερα με αυτή.

 

 

 

Πατάτα Μάνας :

 

Έχω ένα λάπτοπ για την αδερφή μου στον οποίο έχω και βάζω μερικά παιχνίδια για να παίζει η μάνα μου ..(gamehouse και τέτοια)

Κάτι έκανα λοιπόν και είχα βγάλει το ποντίκι απο το usb οπότε το λάπτοπ ηταν με touch panel .

 

Μάνα: Δεν δουλεύει το ποντίκι

Εγώ : Ρε μάνα το έχω βγάλει βάλτο

Μάνα : Δε ξέρω

Εγώ : είναι ένα πλατύ βισματάκι βάλτο έχει 4 θέσεις πίσω όπου μπορείς να το βάλεις

Μάνα : Δεν μπορώ

Εγώ : έχει μία εγκοπή μήπως το βάζεις ανάποδα ;

Μάνα : Το έβαλα αλλά δε δουλεύει

Εγώ : καλά έρχομαι.

 

Και όμως παιδιά είχε βαλει το usb στο ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...