Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τέλειο τόπικ!

 

Εγώ όταν έστηνα το καινούριο μου rig, πάνω που είχα ρίξει 4 ώρες δουλειάς και τα είχα όλα συνδέσει, επειδή ήταν καλοκαίρι είχα ιδρώσει πολύ.

 

Μόλις πήγα να κλείσω το side panel, καταλάθως έπεσε μια σταγόνα ιδρώτα πάνω στο Nforce chipset!Τσαφ και bye bye μητρική... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εδω και δυο βδομαδες που μου κολλησε να μονταρω την 8800GT μου.Ερχεται χθες ενας φιλος ηλεκτρολογος με κολλητηρι, καλαι, πολυμετρο κλπ και ξεκιναμε τις μλκς. Με την γειωση ολα οκ αλλα το συν μας παιδεψε πολυ. Μετα απο 2 ωρες το αποτελεσμα ηταν ενα trimmer κολλημενο απο τη μια μερια, μερικες λιωμενες διοδοι και μια αχρηστη καρτα γραφικων. :lol::lol::lol:

Τωρα ειμαι με Χ1950ΧΤ δανεικη και παιζω Shaun White ολα Low!

Απο Δευτερα παω για 4870 ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανά 2 χρόνια, μου έφεραν ένα pc να προσθέσω μνήμη.

Την παίρνω λοιπόν, αλλά είχα ήδη στήσει το pc και έβαζα drivers.

Βαριόμουνα να το ξεκουμπώνω για να το πλαγιάσω και προσπάθησα στο όρθιο με λιγοστό φως.

Η άτιμη η μνήμη δεν έμπαινε εύκολα και άρχιζα να την πιέζω. Έλα όμως που την έβαζα ανάποδα και δεν πατούσε στην εγκοπή. :fear:

Πίεση στην πίεση, ακούω ένα craaak και κρύος ιδρώτας με έλουσε. Ξεστόμισα μια βρισιά μέσα από τα δόντια (ο κάτοχος ήταν παρών!!!). "Τι έγινε;" με ρωτάει. Τι να πω τώρα... "μου έσπασε το νύχι" απαντάω. :eek:

Τελικά έσπασα το ντιμάκι στην μέση (ο Σαμψών είμαι;;;)) και πλήρωσα για να το αλλάξω στην μούγκα πριν το πάρει κανείς γραμμή. :X

 

Ηθικό δίδαγμα; Αν βαριέσαι, καλύτερα να ξεβαρεθείς αλλιώς θα σου κοστίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω τα δικα μου...

χαρουμενος αφου βρηκα μεγαλο ποτηρι για το τρυπανι και εχοντας αγορασει 12αριδες ανεμιστηρες κανω τις τρυπες στην πλαινη πορτα....αφου κανω ολες τις τρυπες τοποθετω ανεμιστηρες σχαρακια κτλ και παω να βαλω την πορτα στο πισι...τι βλεπω ο ενας ανεμιστηρας εβρισκε στις βασεις 5,25....κατεληξα με μια αδεια τρυπα στην πορτα:P:p

 

εχω κανει ομως κιαλλα θα θημηθω και θα γραψω:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω τα δικα μου...

χαρουμενος αφου βρηκα μεγαλο ποτηρι για το τρυπανι και εχοντας αγορασει 12αριδες ανεμιστηρες κανω τις τρυπες στην πλαινη πορτα....αφου κανω ολες τις τρυπες τοποθετω ανεμιστηρες σχαρακια κτλ και παω να βαλω την πορτα στο πισι...τι βλεπω ο ενας ανεμιστηρας εβρισκε στις βασεις 5,25....κατεληξα με μια αδεια τρυπα στην πορτα:P:p

 

 

Βάλτους απ'έξω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν ετη 2003 αποφασισα να παρω μνημη ram για τον τοτε υπολογιστη μου..ασχετος εντελως,παω στο πλαισιο και λεω θελω μια μνημη ραμ,την παιρνω,παω σπιτι,ανοιγω το κουτι και ελα ομως που η μνημη ραμ δεν εμπαινε!!γαμωτο λεω,πρεπει (!!!) να μπει..τι κανω?παω και παιρνω ενα σφυρι και αρχιζω και κοπαναω τo μισο DIMM της ραμ να "μπει" μεσα...τελικα δεν τα καταφερα,και παω να ξανασυνδεσω το πισι αλλα που..εκανε μπιιιιιιμπ μπιιιιιιμπ μπιιιιιιιπ και δεν ανοιγε..το πηγανε οι γονεις μου τοτε καπου στην altec τοτε,και μου βαλανε καινουρια μητρικη [δωρεαν λογω εγγυησης)

 

αλλη φορα,κοπαναγα τον ιδιο υπολογιστη,επειδη νομιζα πως ετσι θα ξεκολλησει...[κολλαγε στα παιχνιδια :P)

 

και μετα απο λιγες μερες απο το πρωτο και τελευταιο μεχρι στιγμης ατυχημα,γραφτηκα στο insomnia!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα απο λιγες μερες απο το πρωτο και τελευταιο μεχρι στιγμης ατυχημα,γραφτηκα στο insomnia!!!

 

Ηθικό δίδαγμα:

 

Το insomnia σώζει ζωές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot or didn't happen .. :P

 

Δυστυχώς τον καιρό εκείνο δεν υπήρχαν κινητά με κάμερα. Οι πυκνωτές ήταν "χορηγία" από το εργαστήριο της σχολής. Μόνο ο πολλαπλασιαστής νέον μου έχει μείνει από την αποτυχημένη εκείνη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...