Προς το περιεχόμενο

Περί λίπους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τότε που με θυμάμαι οι χοντροί άνθρωποι μου έβγαζαν μία αηδία, μια ολοκληρωτική απέχθεια. ..

 

...Και εν πάσει περιπτώσει είναι φυσιολογικό να νιώθω έτσι;

 

Οχι ρε φίλε, δεν υπάρχει πρόβλημα...

προκαλείς όμως την συμπάθεια των άλλων, με το μυαλό που κουβαλάς ....

 

Υπομονή και περαστικά. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
prwta apola antras xwris koilia DEN EINAI ANTRAS.

Θα σου έλεγα να αλλάξεις το κείμενό σου σε ελληνικά αλλά καλύτερα να το αφήσεις έτσι να σβηστεί. Καλά όλα τα άλλα, αλλά αυτό το πρώτο...Τί πάει να πει όποιος δεν έχει κοιλιά; Δηλαδή όποιος σκουπίζει τα πεζοδρόμια με τη μπάκα του είναι άντρακλας και όποιος έχει 6pack δεν είναι άντρας;

Εκτός βέβαια αν οφείλεται σε ασθένεια, εγώ τους λυπάμαι τους χοντρούς. Κάποτε λυπόμουν και τον εαυτό μου αλλά το πάλεψα και νίκησα. Όσοι δεν μπορούν να ελέγξουν το στόμα τους και χάφτουν ότι βρουν μπροστά τους, δεν τους φταίει κανείς. Για την δουλειά σωστά εν μέρη ότι η γνώση μετράει περισσότερο. Όταν όμως -καλή ώρα αυτές τις μέρες- πηγαίνουμε στα βουνά να σβήσουμε τις φωτιές και βρίσκουμε 4 πυροσβέστες να μην μπορούν να κουνηθούν από το πάχος, τί λέει; (Από γνώσεις στη συγκεκριμένη περίπτωση άστα). Κατά τα άλλα το να είναι ο άλλος χοντρός, αδύνατος, γυμνασμένος είναι καθαρά επιλογή του καθενός. Είμαστε τα μοναδικά όντα που μπορούν να νικήσουν τα γονίδιά τους στο θέμα του πάχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ' όσο βλέπω εκδηλωθήκατε χωρίς φόβο και πάθος και μάλιστα μαζικώς! Άρα μπορώ να θεωρήσω πως κάποιος που ψάχνει πτυχιακή εργασία με τέτοιου είδους ψυχιατρικό θέμα θα δυσκολευτεί πολύ να βγάλει τα συμπεράσματά του, αλλά αν μη τι άλλο θα έχει καλό και ενδιαφέρον υλικό στα χέρια του. Δηλαδή δεν θέλετε και πολύ για να αρχίσετε να καίτε μάγισσες στις πλατείες ή να λιθοβολείτε ανθρώπους, αφού το αυτί δεν είναι συνηθισμένο να ακούει πράγματα (το μάτι να διαβάζει στη συγκεκριμένη περίπτωση) πέραν του μέσου πεδίου. Είτε είναι too much όπως έγραψε ο φίλος, είτε τελικά καταλήγει low όπως φαίνεται από τα περισσότερα γραφόμενα. Ε, τελικά φιλαράκια μεγαλύτεροι φασίστες ή ρατσιστές δεν υπάρχουν από εσάς, χαρακτηριστικό δείγμα του μέσου Έλληνα. Θα μπορούσα να έγραφα πως με ενοχλούν τα τζιτζίκια και... τα σκοτώνω για να βρω την ησυχία μου, αλλά αυτό δεν θα είχε καμία σημασία όσων αφορά το αποτέλεσμα: οι περισσότεροι θα έμπαιναν να βρίσουν, να ειρωνευτούν, να υπερασπίσουν μια θέση με τον καλύτερο τρόπο. Όπως στα παραδοσιακά χωριά των Ζουλού.

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ

Ο panagos ήταν ο μόνος που δεν φοβήθηκε να εκφράσει τον μέσο όρο. Γιατί κι εγώ σ' αυτή τη χώρα ζω ξέρετε, ξέρω ακριβώς τι πιστεύουν οι άνθρωποι επί του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ' όσο βλέπω εκδηλωθήκατε χωρίς φόβο και πάθος και μάλιστα μαζικώς! Άρα μπορώ να θεωρήσω πως κάποιος που ψάχνει πτυχιακή εργασία με τέτοιου είδους ψυχιατρικό θέμα θα δυσκολευτεί πολύ να βγάλει τα συμπεράσματά του, αλλά αν μη τι άλλο θα έχει καλό και ενδιαφέρον υλικό στα χέρια του. Δηλαδή δεν θέλετε και πολύ για να αρχίσετε να καίτε μάγισσες στις πλατείες ή να λιθοβολείτε ανθρώπους, αφού το αυτί δεν είναι συνηθισμένο να ακούει πράγματα (το μάτι να διαβάζει στη συγκεκριμένη περίπτωση) πέραν του μέσου πεδίου. Είτε είναι too much όπως έγραψε ο φίλος, είτε τελικά καταλήγει low όπως φαίνεται από τα περισσότερα γραφόμενα. Ε, τελικά φιλαράκια μεγαλύτεροι φασίστες ή ρατσιστές δεν υπάρχουν από εσάς, χαρακτηριστικό δείγμα του μέσου Έλληνα. Θα μπορούσα να έγραφα πως με ενοχλούν τα τζιτζίκια και... τα σκοτώνω για να βρω την ησυχία μου, αλλά αυτό δεν θα είχε καμία σημασία όσων αφορά το αποτέλεσμα: οι περισσότεροι θα έμπαιναν να βρίσουν, να ειρωνευτούν, να υπερασπίσουν μια θέση με τον καλύτερο τρόπο. Όπως στα παραδοσιακά χωριά των Ζουλού.

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ

Ο panagos ήταν ο μόνος που δεν φοβήθηκε να εκφράσει τον μέσο όρο. Γιατί κι εγώ σ' αυτή τη χώρα ζω ξέρετε, ξέρω ακριβώς τι πιστεύουν οι άνθρωποι επί του θέματος.

 

έστω....(αν και μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει ο στοιχειώδης ειρμός στα λεγόμενα σου ή ίσως είμαι too low για το επίπεδο σου)...έκανες δηλαδή αυτό το νήμα για να κράξετε εσύ και η πλειοψηφία των Ελλήνων(όχι μέσος όρος) μαζί σου τους χοντρούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστω....(αν και μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει ο στοιχειώδης ειρμός στα λεγόμενα σου ή ίσως είμαι too low για το επίπεδο σου)...έκανες δηλαδή αυτό το νήμα για να κράξετε εσύ και η πλειοψηφία των Ελλήνων(όχι μέσος όρος) μαζί σου τους χοντρούς?

 

 

Για την ακρίβεια έκανα αυτό το νήμα για να σπάσω πλάκα και να περάσει η ώρα μου. Δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συγκεκριμένη ερμηνεία επ' αυτού. Αλλά μια χαρά τα κατάφερα.

:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ΔΙΑΦΩΝΩ καθετα με τις αποψεις του Aigea , πιστευω πως πρεπει να εχει την ελευθερια να τις εκφραζει.

Ομως οι αποψεις ''μακρια οι χοντροι απο μενα''... ε.... πως να το κανουμε ειναι too much που θα ελεγαν και οι αρχαιοι ελληνες.

 

 

Καταρχας ειπα οτι δεν μπορουμε να φημωσουμε κανεναν . Tο too much πηγαινε στις εκφρασεις . Σαν απαντηση στο κειμενο σου , μπορω να πω αν συμφωνω ή οχι και να παραθεσω τα επιχειρηματα μου . Εως εκει δεν κρινω ανθρωπους , γιατι δεν τους ξερω.

 

edit-στον Aigea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε, ο Αιγέας κατάφερε να μας κοροϊδέψει, και μεις τώρα παιδάκια πρέπει να σταματήσουμε να (τον) παίζουμε.

 

Δωράκι

lollypop.jpg

 

Προσέξτε μη φάτε πολλά και παχύνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Physics_Rulez τα έσπασες! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Έλα πάμε για κλείδωμα! :mrgreen:

 

Εγώ πάλι βρίσκομαι κάπου στη μέση. δλδ υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν παχύνει απο την "δειλία" τους να αντιμετωπίσουν την ζωή και τα προβλήματα της. Αυτούς δεν τους πολυπάω λόγο νοοτροπίας και όχι λόγο κιλών.

 

Υπάρχουν όμως και οι χοντροί/ες οι οποίοι ναι μεν είναι αρκετά έως πολύ παχύσαρκοι (λόγο τρόπου ζωής, όλη μέρα δουλειά, καθόλου χρόνος - πολυτέλεια - για σωστό μαγείρεμα κτλ.) αλλά όχι και σε αηδιαστικό σημείο. Για παράδειγμα (επειδή ο Aigeas ανέφερε κάτι για πριν απο 50 χρόνια) στη Σμύρνη θεωρούσαν τις αρκετά παχουλές κόμματους. Σήμερα τις αρρωστημένα και ματαιόδοξα αδύνατες.

 

Το θέμα είναι να λέμε την γνώμη μας αλλά όχι και σε σημείο που να φέρνουμε σε δύσκολη θέση ανθρώπους για τα οποιαδήποτε αρνητικά ή άσχημα που μπορεί να έχουν πάνω τους.

 

πχ είμαι παραλία (με την ερωτικότατη μπάκα μου :P ) και σκάει μύτη μια τύπισα με τα άπειρα κιλά, κυτταρίτιδα κτλ. topless + string (προσοχή γιατί αυτός ο συνδυασμός στα σωστά κιλά σε στέλνει στον παράδεισο, αλλα σε κιλά 100+ στο διάολο... :mrgreen:) ε τότε θέλει κράξιμο (εντός παρέας και ποτέ φανερά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικά μου την δινουν άγρια οι καπνιστές.Είναι αντιαισθητικό να βλέπεις έναν άνθρωπο να καπνίζει,και ειδικά αν σου'ρχεται κοντά και τρως την κάπνα μες την μάπα (σ.σ. κάνει και ρύμα :-P),ε τότε είναι που θέλουν σκότωμα.

 

Όμως δεν άνοιξα ολόκληρο θέμα γι'αυτό. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτο οκ βλακεια αλλα γιατι να σβηστει δεν εχει καπια σωστα μεσα...αμα δεν σας αρεσει ναι σβηστε το τι να πω...

 

Όχι φίλε το σβήσιμο το είπα για τα greeklish (απαγορεύονται στο μπλαμπλα) και όχι για το περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...