Προς το περιεχόμενο

Περί λίπους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Freakster το πας στα άκρα. Έστω όμως αν δεν είχες άλλη επιλογή θα προτιμούσες να ήσουν έτσι:

mu4om1ud2jymd2cwzamz.jpg

 

ή έτσι;

ngjqgzyyq0z2du4ywjnn.jpg

 

Επίσης, βρείτε τις διαφορές στις παρακάτω φωτογραφίες και επιλέξτε την παρέα που θα θέλατε να έχετε στην παραλία.

dxg4j2m5ymiordmmhzi4.jpg

 

 

tiytnedjodlzzlznnlwi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

panago δοκίμασε να περάσεις απο πλανήτη Γη κάποια στιγμή

 

είπαμε υπάρχει παθολογικό πάχος, δεν θα το προτιμήσουμε απο 10 καλλονές αλλά ...

 

πέρα βρέχει απο επιχειρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αigeas

 

Βλέποντας την φωτογραφία σου καταλαβαίνω πολλά πράγματα τελικα...

χρησιμοποιόντας μια απίστευτη ατάκα απο το lock stock & 2 smoking barrels

"Υοu're fat, and look as though you should be"

 

και ο μόνος λόγος που σου προκαλούν αηδία οι υπέρβαροι (χοντροί φακλάνες ή όπως αλλιώς θες) είναι επειδή είσαι αναγκασμένος να βλέπεις την μάπα σου και τα ξύγκια σου κάθε μέρα στον καθρέφτη.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και ο Χίτλερ που ως εβραίος μισούσε τους υπόλοιπους εβραίους.

Μην ανησυχείς όμως υπάρχει λύση και για σένα... λέγεται λιποαναρρόφιση. Για τις πατσές σου κάτι θα γίνει, για το ξύγκι που έχει φράξει τον εγκέφαλο σου όμως...δύσκολα τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγο, οι παχουλες κυριες φαινονται πιο καλη παρεα απο τις κοπελιες που θα κανουν σειρα στην τουαλετα για να βαλουν το δαχτυλο στο λαιμο τους.

 

 

Σιγουρα υπερβαλλω αλλα και εσυ υπερβαλλεις.

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα τη φωτό του Αigeas...XAXAXXAAXXAXAXAXAXAXAXAA

Αν είσαι στη παραλία και έρθει κόσμος και σου ρίχνουν νερό προσπαθώντας να σε κυλίσουν πίσω στη θάλασσα, είναι γιατί οι Έλληνες είμαστε οικολόγοι κατά βάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!! απο οτι καταλαβαινετε μολις εκανα εγγραφη παρακολουθω το μπλα μπλα αρκετο καιρο δεν ειμαι σε μελος πουθενα αλλου κ δεν "σκαμπαζω" κ πολλα, γιαυτο σορρυ για κανα κουλο....

ενας απο τους λογους που εκανα εγγραφη ειναι γιατι γελασα με την ψυχη μου αν κ καπως πικραμενη απο τις αντιληψεις ορισμενων ανθρωπων στο συγκεκριμενο θεμα....

 

βεβαια....πολυ οι ανθρωποι πολλες κ οι αποψεις τους αλλα κριμα....

 

παντως εχουν πολυ πλακα οι καταπληκτικες απαντησεις σας παιδια....πραγματικα με εκαναν κ γελασα πολυ....

 

φιλικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:smile:

Τώρα είδα τη φωτό του Αigeas...XAXAXXAAXXAXAXAXAXAXAXAA

Αν είσαι στη παραλία και έρθει κόσμος και σου ρίχνουν νερό προσπαθώντας να σε κυλίσουν πίσω στη θάλασσα, είναι γιατί οι Έλληνες είμαστε οικολόγοι κατά βάθος

 

καλα εισαι απαιχτος !!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα βρέχει απο επιχειρήματα

Επιχειρήματα για τί πράγμα ακριβώς;;; Έχεις την εντύπωση οτι πάω να αποδείξω κάτι σε οποιονδήποτε εδώ;

 

Freakster no hard feelings man το ξέρω οτι υπερέβαλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρήματα για τί πράγμα ακριβώς;;; Έχεις την εντύπωση οτι πάω να αποδείξω κάτι σε οποιονδήποτε εδώ;

 

Freakster no hard feelings man το ξέρω οτι υπερέβαλλα.

 

αυτό που λέγεται απο την αρχή του θέματος, είναι η αποδοχή των ευσώμων στην κοινωνία, δεν είπαμε ότι θα τους προτιμήσεις απο τις μαγευτικές καλλονές τις τελευταίας φωτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που με θυμάμαι οι χοντροί άνθρωποι μου έβγαζαν μία αηδία, μια ολοκληρωτική απέχθεια. Κάποιος που μπορεί ίσως να με κατηγορήσει για ρατσισμό, ίσως να έπρεπε να φανταζόταν την δική του αντίδραση αν έβλεπε έναν άνθρωπο με λέπια, αν δηλαδή του προκαλούσε αυτήν την αντίδραση το γεγονός ότι στην πραγματικότητα το υποκείμενο δεν του θύμιζε άνθρωπο αλλά κάτι άλλο. Μήπως δηλαδή ως είδος τελικά αυτό να είναι μια αντανακλαστική κίνηση του μυαλού, απόλυτα φυσιολογική;

 

Προσωπικά δεν θεωρώ τον ευατό μου ρατσιστή ούτε και εκδηλώνω τέτοιες τάσεις, το ότι μου θυμίζει κάποιος λιποφόρο τέρας και αποστρέφω αλλού το βλέμα για να μην αηδιάζω, δεν το θεωρώ ρατσισμό, αλλά άμυνα (στο ωραίο μου οπτικό πεδίο). Μπορεί να μην τον προτιμούσα για δουλειά ή για κάτι τέτοιο, αλλά αυτό θα το έκανα επειδή τον θεωρώ άρρωστο και κανείς δεν θα προτιμούσε έναν άρρωστο όταν είχε την ευχέρεια να επιλέξει ανάμεσα σε χιλιάδες φυσιολογικούς ανθρώπους. Δεν έχει σχέση με ρατσισμό, αλλά έχει σχέση με την αμφισβήτηση της ικανότητάς του να λειτουργεί όπως θα έπρεπε να λειτουργήσει (δεν μπορώ να φανταστώ χοντρούς να ανεβαίνουν σκάλες με το δράπανο στα χέρια) Εξάλλου έχω παρατηρήσει πως οποιαδήποτε σχετική κουβέντα με το πάχος σε έναν χοντρό άνθρωπο μπορεί να πυροδοτήσει έκρηξη θυμού εώς και ολοκληρωτική ψυχολογική κατάρρευση, ακριβώς όπως θα έκανε ένας πρεζάκιας αν του έθιγα το ζήτημα των ναρκωτικών ή ένας αλκοολικός αν μιλούσαμε για αλκοόλ, πράγμα που από μόνο του φανερώνει την εύθραστη ψυχολογία αυτών των ανθρώπων που είναι ενδεικτική της αρρώστιας τους. Μήπως στο τέλος οι χοντροί είναι ρατσιστές με τους ευατούς τους, αφού δεν αποδέχονται την αρρώστια τους ούτε και έχουν την ικανότητα της αντίληψης της σοβαρότητας της κατάστασής τους; Και εν πάσει περιπτώσει είναι φυσιολογικό να νιώθω έτσι;

 

λοιπόν το απέφυγα το τοπικ αυτό αλλά πάμε....

1ον. ....ναι σε θεωρώ γενικά ρατσιστή σε αυτό το θέμα...δηλαδή σε τι θεωρείς πως διαφέρεις απο κάποιον που μισεί τους "νέγρους" για το χρώμα τους χωρίς κάποιον λόγο???εκτός και αν δεν τους θεωρείς αυτούς ρατσιστές....

 

2ον...ναί έχω πολλά συγγενικά μου πρόσωπα....υπερ-βαρα....το πιο κοντινό η μητέρα μου....μήπως θα έπρεπε να θεωρώ καταστροφή για την ίδια ότι πήρε 40+ κιλά για να γεννήσει τα παιδιά της...εντάξει δεν ήταν γυναίκα της "Σόου μπίζ"....και είχε γραμμένη την τέλεια εξ. εμφάνιση....

 

3ον....δεν έχω γνωρίσει άτομα με πιο ανεπτυγμένη αίσθηση του χιούμορ απο τους Εύσωμους....απίστευτοι στην παρέα και οι πιο πολλοί δυστυχώς για εσένα γουστάρουν που είναι "χοντροί" και πολλές φορές αυτοσαρκάζονται...και αυτό δείχνει αυτογνωσία και φυσικά σεβασμο προς την φύση που ίσως κάποιους τους κληρονόμησε με αυτό το "χάρισμα" για λόγους υγείας....

 

4ον....το τελευταίο διάστημα είμαι ελλειποβαρής (έτσι το γράφουμε ρε παιδιά???)....πίστεψέ με θεωρώ πως είμαι πιο χάλια απο όποιον εύσωμο....

 

5ον....η δουλειά μου είναι να πουλάω ρούχα....και μάλιστα γυναικεία....και μάλιστα....κάποτε αποκλειστικά σε εύσωμες....λοιπόν....να ξέρεις πως οι εύσωμοι...αποδέχονται πλήρως το "πρόβλημά" τους και για αυτό το γράφουν κανονικότατα...και έτσι πλέον φοράνε ότι γουστάρουν..ακομπλεξάριστα....τα κόμπλεξ που έχω δεί με τις γυναίκες που έχουν καλές αναλογίες δεν περιγραφονται....

 

6ον....το σήριαλ "Μαρία η άσχημη" (δεν το βλέπω)....αλλά εκτός απο τα νούμερα....θεωρώ πως έχει και άλλους στόχους...

 

7ον....συγνώμη προς όλους για το μέγεθος της απάντησης και για το αν είπα κάποια πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λέγεται απο την αρχή του θέματος, είναι η αποδοχή των ευσώμων στην κοινωνία, δεν είπαμε ότι θα τους προτιμήσεις απο τις μαγευτικές καλλονές τις τελευταίας φωτό !

 

Sorry έχεις δίκιο σε αυτό απλά επειδή είχε ξεφύγει λίγο το θέμα..

 

Για μένα δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Όλοι άνθρωποι είναι και οι χοντροί και οι λεπτοί. Δεν μου φέρνουν σε καμία περίπτωση αηδία απλά λυπάμαι για λογαριασμό τους - ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι και με την κοπέλα που ζυγίζει 30 κιλά και νομίζει οτι είναι υπέρβαρη. Φυσικά λοιπόν όπως όλοι πρέπει να είναι αποδεκτοί στην κοινωνία. Αλίμονο, που είμαστε;

btw οι κοπελιές στην τελευταία φώτο είναι ερασιτεχνική, δεν είναι μοντέλα. Βλέπετε τι μανουλομάνουλα κυκλοφορούν;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και ο Χίτλερ που ως εβραίος μισούσε τους υπόλοιπους εβραίους.

 

ωωωωπ ωπ ωπ, πολλοί προσπάθησαν να το αποδείξουν, κανείς δν το κατάφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...