Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα υπηρχαν τοτε 12αρια;μπορεις να ανεβασεις καμμια φωτο του να το δουμε;καποια specs επισης;; (απο περιεργεια μωρε)

 

σε ευχαριστω

pentium 3 850mhz

12.1" XGA TFT

256mb ram

windows xp

1,5 κιλό ΜΕ το docking station

Χωρίς docking έχει πάχος 1"

 

Δες εδώ: http://www2.shopping.com/xPF-Sony-VAIO-R505JS-PCG-R505JS

 

Πάνω του δεν έχει dvd rom αλλά μπαίνει σε docking station δικό του αν ποτέ θελήσω

Μετη νέα μπαταρία 4800mah από ebay με 30 euro έχει full load αυτονομία 4 περίπου ώρες. (με dvd rom eκτός φυσικά):-)

Δε ξέρω για τα καινούρια vaio ούτε αν αξίζει να δώσει 2000 για laptop, αλλά αν θες το laptop για δεύτερη χρήση, δηλαδή δουλειά, internet, ελαφρό gaming, ταινιούλες κ.τ.λ.

πάρε sony. Αν θες desktop replacement πάρε acer!

 

ps Εννοείς στην Ελλάδα δεν υπήρχε!!!! Διότι στην Ιαπωνία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα.

Έχω ένα καινούργιο Asprire 7720G 602G32MN. Ξέρετε πόσο χρειάζεται να το βάλω να φορτίζεται η μπαταρία, χωρίς να τον χρησιμοποιήσω;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Aspire 1360 που εχουμε στην δουλεια αποτομα πριν 3 μερες αρχισε να μουγκριζει ο σκληρος...Ε αυτο ηταν δεν ξανανοιξε!!! Ποσο παει ενας τετοιος δισκος και που μπορω να βρω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νέα σειρά της Acer, η Gemstone Blue πρέπει να είναι εξαιρετική παιδιά....

 

προσεχώς θα την δω από κοντά και θα σας πω περισσότερα....

 

αλλά τα χαρακτηριστικά που ενσωματώνει είναι τελευταίας τεχνολογίας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας. Μολις πηρα εναν 5920G 813G25MI.

Διαβαζοντας το βιβλιαρακι του ειδα οτι αναφερεται σε TV TUNER κατι το οποιο δεν γνωριζα. Ομως δεν μπορω να βρω το software του. Εχετε ιδεα τι ειναι?

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα δεν υπαρχουν πιο αναξιοπιστα και πιο ασχημα σχεδιαστικα φορητα..Απορω γιατι να αγορασει καποιος acer υπαρχουν μακραν καλυτερες λυσεις με μικρες διαφορες στην τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα δεν υπαρχουν πιο αναξιοπιστα και πιο ασχημα σχεδιαστικα φορητα..Απορω γιατι να αγορασει καποιος acer υπαρχουν μακραν καλυτερες λυσεις με μικρες διαφορες στην τιμη..

θα συμφωνησω και εγω σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, μία ερώτηση:

 

τη γνώμη έχετε για αυτόν:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1099469

 

με έχει εντυπωσιάσει και σκοπεύω να τον πάρω τους προσεχείς μήνες...

 

ένα φιλαράκι που έχει Acer δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...

 

αν και θεωρώ ότι αυτό με τα προβλήματα, θέμα "κωλοφαρδίας" είναι...

 

τέσπα..

δεκτή κάθε πρόταση....

 

Ευχαριστώ πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό φαίνεται αλλά ίσως στην τιμή αυτή να μπορείς να βρεις και κάτι καλύτερο και ίσως πιο αξιοπιστο. Αυτο που γραφεις πάντως ισχύει, οτι δηλαδή είναι και θέμα τύχης. Μιας φίλης ο acer έκανε περισσότερα ταξίδια και από αεροπλάνο της ολυμπιακής και δεν έπαθε τίποτα εδώ και τρία χρόνια και ο δικός μου μέσα σε ενάμισι χρόνο έχει χρειαστεί να περάσει δυο φορές από service. Επίσης πρόσεξε το θέμα της εγγύησης. Θα σου πουν οτι είναι μόνο για ένα χρόνο αλλά ο νόμος τους υποχρεώνει τουλάχιστον σε δυο. Εγώ χρειάστηκε να απειλήσω με εξώδικα για να τον επισκευάσουν μετά τον πρώτο χρόνο. Καλή...τύχη, ότι και αν επιλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς θεωρώ ότι με τα χαρακτηριστικά που διαθέτει ο συγκεκριμένος και στην τιμή αυτή είναι μία πάρα πολύ καλή επιλογή...

 

βλέποντας και το συγκεκριμένο..:

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-8920G-notebook.9245.0.html

 

το θεωρώ μία καλή επιλογή και συνάμα πρωτότυπη, καθώς καμία εταιρεία δεν προσφέρει παρόμοια χαρακτηριστικά...

 

φυσικά δεν λαμβάνω πολύ υπ' όψιν μου τα αρνητικά σχόλια για την Acer διότι θεωρώ ότι έχει αναβαθμιστεί σε σημαντικό βαθμό η ποιότητα κατασκευής....

 

τι λέτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω επισης. Δουλευουν αψογα και τα τρια.. σε αντιθεη με κατι τουρμπο (ολο προβληματα),, ζιμενς..κλπ Επισης και ενα παλιο τοσιμπα σατελιτ α10 και αυτο πολυ καλο.. Απο σερβις βεβαια αστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τις χειροτερες εντυπωσεις για τα Acer σαν μηχανηματα και σαν service στην Ελλάδα.

 

Ειχα το Travelmate Wmli4062. Αντεξε 1,5 χρόνο. Κάηκε η μητρικη τον Φεβρουάριο και μου ζητουσαν 380 ευρώ απο την Alman Hellas για να μου βαλουν επισκευασμενη γιατι καινουργια δεν υπάρχει πια, με 3 μήνες εγγυηση και με την πιθανοτητα τα υπολοιπα υποσυστηματα να ειχαν και αυτα βλάβη...

Αν και μερικοι δεν ειχαν ποτε προβλημα με τα Acer τους, η πλειοψηφια έχει.

Δεν προκειται να αγοράσω ποτε ξανά Acer ας κανει και 500 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκεφτομαι να γινω κατοχος του παρακατω laptop

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907970

 

Το εχει καποιος φιλος να μου πει τις εντυπωσεις του;

Η ποιοτητα των υλικων ειναι καλη(οκ δεν ψαχνω για την κορυφαια νορμαλ πραγματα);

Σαν επιδοσεις κ απο θερμοκρασια εν ωρα λειτουργιας τι λεει;

Τελος ξερεις κανενας αν η μνημη της καρτας γραφικων σταματαει στα 256ΜΒ η μπορει να παρει απο το συστημα κ αλλα;

Παντως απο αυτα που δινει κ στην τιμη που τα δινει προσωπικα πιστευω ειναι μια ΤΙΜΙΑ ΑΓΟΡΑ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας μια και συζητάτε για Acer Aspire είμαι κάτοχος ACER Aspire 1703SM εδώ και καμπόσα χρόνια, του γνωστού θηρίου. Γενικά είμαι ευχαριστημένος, παρότι χρειάστηκε να πάει 3 επώδυνες φόρες για service στην ΑΛΜΑΝ. Επʼ ευκαιρία, πριν από 10 ημέρες πέταξε μπλε οθόνη διέγραψε τα partition του σκληρού και από τότε δεν αναγνωρίζει κανένα σκληρό, που δοκίμασα, ούτε στο BIOS. Κατέληξα ότι τα έπαιξε ο αντίστοιχος IDE controller. Έτσι ψάχνω για μεταχειρισμένη μητρική που να δουλεύει εγγυημένα. Εάν υπάρχει κάποια λογική πρόταση στο [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...