Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ρε παιδια εχω εναν acer 7520g και απεγκατεστησα την crystal Eye δηλαδη την webcam του,με την προυποθεση να την ξαναεγκαταστησω.Την εφαρμογη την ψαχνω τεσσερις μηνες τωρα και δεν μπορω να την βρω απο τον υπολογιστη μου να την ξαναεγκαταστησω,ξερει κανεις που να εχει acer που μπορω να την βρω?παρακαλω βοηθηστε με οποιος ξερεις ας μου στειλει ενα,προσωπιο μηνυμα η να απαντησει εδω

ευχαριστω πολυ.

ξεχασα να πω οτι στο msn και στα video chat λειτουργει κανονικα,με βλεπει σωστα ο/η αλλος στον αλλο μακρινο υπολογιστη.

και παλι ευχαριστω και περιμενω μια βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω εναν acer 7520g και απεγκατεστησα την crystal Eye δηλαδη την webcam του,με την προυποθεση να την ξαναεγκαταστησω.Την εφαρμογη την ψαχνω τεσσερις μηνες τωρα και δεν μπορω να την βρω απο τον υπολογιστη μου να την ξαναεγκαταστησω,ξερει κανεις που να εχει acer που μπορω να την βρω?παρακαλω βοηθηστε με οποιος ξερεις ας μου στειλει ενα,προσωπιο μηνυμα η να απαντησει εδω

ευχαριστω πολυ.

ξεχασα να πω οτι στο msn και στα video chat λειτουργει κανονικα,με βλεπει σωστα ο/η αλλος στον αλλο μακρινο υπολογιστη.

και παλι ευχαριστω και περιμενω μια βοηθεια

 

ας απαντησει καποιος στις δυο ερωτησεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση, για μένα καλο θα ήταν αναβαθμίσεις ότι καινούργιο υπάρχει στη σελίδα με έμφαση στο bios..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω τον ACER Aspire 5601 AWLMi ο οποίος έχει ως κάρτα γραφικών την ATI Mobility Radeon x1300. Ξέρεις κάποιος εάν έχουν βγεί καινούργιοι drivers? Στο site της AMD λέει ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την ACER και στο ftp της ACER δεν αναφέρει την έκδοση των drivers παρά γράφει μόνο vga-ati. Any ideas? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τελευταιοι drivers για την καρτα σου,για windows XP ειναι εδω.

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/mobility-xp

 

Σε ευχαριστώ για την απαντησή σου αλλά το Verification Software βγάζει το εξής μύνημα:

"Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας στο CATALYST. Δυστηχώς, αυτή η ενημέρωση λογισμικού δεν μπορεί να εγκατασταθεί στον υπολογιστή σας. Επικοινωνήστε με τον κατασκευστή του φορητού σας για ενημέρωση οδηγών."

 

Στο site όμως της ACER δεν βρίσκω παρά μόνο drivers του 2006 :whistle:. Μάλλον το support της ACER είναι άστα να πάνε.... :mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το 5920G

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907970

Είναι φανταστικό για την τιμή του.

Ενα πράγμα δεν ξέρω πως να ρυθμίσω, πως κλείνουμε ένα λαπτοπ?

Το κλείνω κανονικά απο το σταρτ-απαενεργοποίηση αλλά βλέπω ότι το φωτάκι λειτουργίας ανάβει και νομίζω δουλέυει μερικές φορές και ο ανεμιστήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να σας πω και γω τη γνώμη μου για την συγκεκριμένη εταιρεία από την εμπειρία μου σαν πωλητής σε ηλεκτρομάγαζο και υπεύθυνος πληροφορικής.

" Ότι δίνεις παίρνεις"

Μέτρια ποιότητα κατασκευής αλλά το ποιό σημαντικό έχει απαράδεκτη υποστήριξη και service.

Όποιος ,κατά τη γνώμη μου, πάρει Acer οπωσδήποτε να δώσει 80 με 90 Ευρώ περίπου για την επέκταση εγγύησης

ή ακόμη καλύτερα να δώσει κάτι παραπάνω και να πάρει κάτι άλλο όπως SONY, HP, TOSHIBA, FUJITSU SIEMENS, ASUS, PACKARD BELL. Και πάντα την επέκταση εγγύησης.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απαντησή σου αλλά το Verification Software βγάζει το εξής μύνημα:

"Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας στο CATALYST. Δυστηχώς, αυτή η ενημέρωση λογισμικού δεν μπορεί να εγκατασταθεί στον υπολογιστή σας. Επικοινωνήστε με τον κατασκευστή του φορητού σας για ενημέρωση οδηγών."

 

Στο site όμως της ACER δεν βρίσκω παρά μόνο drivers του 2006 :whistle:. Μάλλον το support της ACER είναι άστα να πάνε.... :mad::mad::mad:

 

Και ιδού η απάντηση απο το support της ACER σε ερωτησή μου για το εάν υπάρχουν ανανεωμένοι drivers:

 

"Thank you for contacting Acer America. I apologize for the inconvenience that you have experienced. All Acer recommended downloads for our products can be found at http://www.acerpanam.com. Please choose Drivers & Downloads, then search for your Acer product. As per the manufacturers warranty the software and drivers are provided as is. If the shipping driver provides functionality as advertised, an update may not be provided. If you feel you have a problem with the hardware of your computer you may contact Acer technical support.

 

Respectfully,

Acer America

Online Technical Support"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Έχω έναν acer aspire 5601 και απο τότε που έκανα format δεν κατάφερα να βρω τους σωστούς drivers για την κάμερα! Όσους και να έβαλα δεν έκαναν. Μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως 2 acer έχω (5720 και 5920g) και δεν αντιμετώπησα κανένα πρόβλημα...Φυσικά δεν έτυχε να στείλω για service κανένα από τα δύο για να δώ πως το χειρίζονται το θέμα εκεί στην Acer ... Πάντως μέχρι τώρα διαμάντια βγήκαν και τα 2 για τα λεφτά τους..

Φτου φτου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...