Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι;

 

Ο Φορητός (Aspire 5310) έχει 1GB μνήμη PC2-4300 533Mhz DDR2 αν βάλω άλλο ένα αλλά στα 667Mhz γιατί δεν βρήκα πουθενά ίδια θα παίξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Poscaman φιλε, συγνωμη που ενοχλω παλι αλλα τι καρτα δικτυου να παρω δηλ πως να τη ζητησω β) και πως θα την ταιριαξω στην θυρα του λαπτοπ και γ)απο που να τη παρω?? και δ) ποσο να κανει?? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια και απο εμενα ,

ειμαι κατοχος ενος acer 9420 με vista premium και εχω δοκιμασει πανω του αρκετες εκδοσεις linux .

Το μονο που εχω να πω πως μετα απο 300 μερες αγορας τα πραγματα ειναι αρκετα αισιοδοξα.Ειχα και εγω την επιφυλαξη πως τα μηχανηματα ειναι καπως σε σχεση με αλλα ως προς την ποιοτητα και τις επιδοσεις.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος επισης "θα το ακουσετε και αυτο" απο τα Vista και απορω γιατι γινεται τοσος ντορος με το λειτουργικο ..ουτε στα millenium τοσος σαματας!

Ισως επειδη επεσε πιο πολυ διαφημιση και ειχαμε μεγαλες προσδοκιες για τα νεα ms.

Παντως στο Laptop πετανε στην κυριολεξια και ουδεποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα με drivers.

Acer ειναι τελικα μια πολυ καλη επιλογη για αυτους που ψαχνουν μια μεση λυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω που βρισκεται η δευτερη ΡΑΜ του Aspire 1670.Εχει καποιος υποψιν κατι?Ενας οδηγος θα βοηθουσε!

 

επισης,αν καποιος γνωριζει καποιο site με manuals η servise guides για την σειρα θα ηταν πολυ χρησιμο.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia sas

Exo ton 5920G kai epeidi den mporo na kano partition meso ton vista me siriknosi leo na ton giriso me restro system to factory default

Ti tha xaso apo egatestimena programmata (Mipos ola akoma kai tis acer?)

tha xaso kai dedomena (dika moy arxeia ston disko D)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman etreksa to cpuz sto laptop mou kai idou ta apotelesmata

poia mnimi tha mou kanei ??slot malon 2 exo .ara vgazo mia 256 kai vazo mia 512..

 

λοιπον βλεπω οτι εχεις DDR 1 και 2 slots.Μπορεις να αγορασεις (λογικα) μεχρι και 2*1GB DDR1.δες στο λινκ που εδωσα πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα....τελικα τα MANUALS ειναι αχρηστα.Service Guides ψαχνω...

 

http://www.eserviceinfo.com/

 

Συγκεκριμένα για το δικό σου:

 

ACER Aspire 1670 service manual

 

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/10209/ACER_ACER%20Aspire%201670.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

 

Μηπως ξερει κανενας που μπορω να επισκευασω/αλλαξω το panel ενος Acer 1705?

 

Η οθονη εσβησε εκει που δουλεβα. Δεν εχει σχεση με τα κουμπια αλλαγης οθονης και παιζει κανονικα αν συνδεσω εξωτερικη. Η το LCD panel πεθανε, η ισως η καρτα γραφικων τα μισοεφτυσε.

 

Ειναι εκτος εγγυησης και προτιμω να αποφυγω την αντιπροσωπεια. Δεν εχω σκοπο να μου το στειλουν στην Ιταλια και να φορμαρουν τον δισκο, μονο και μονο για αλλαγη οθονης. Ασε που εχω κακη εμπειρια με τις τιμες τους.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες κανένα άτομο που ασχολείται με αυτά και πλήρωσέ τον ένα ενθαρρυντικό ποσό γιατί άμα μπλέξεις με μαγαζιά και Πλαίσιο services πχ , τότε...κλάψε το πορτοφολάκι σου

 

καλη συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...